2004.VIII.8. Győri ETO – Ferencváros: 2-4

2 hozzászólás a(z) 2004.VIII.8. Győri ETO – Ferencváros: 2-4 bejegyzéshez

• ftc.hu: Csapatunk a Győr elleni 4-2-es idegenbeli sikerrel remekül kezdte az Arany Ászok Liga 2004/2005-ös szezonját. A győzelemben elévülhetetlen érdemei vannak az újonnan szerződtetett Robert Vagnernek, aki fantasztikusan mutatkozott be, hiszen 8 perc alatt szerzett két góljával gyakorlatilag az elején eldöntötte a meccset.

Győri ETO – Ferencváros: 2-4 (1-4)
    Győr, 2.000 néző, vezette: Makai (Szabó P., Gyarmati)

Győr: Sztepanovics – Pusztai (Regedei 34.), Stark, Vincze G., Tóth P. – Peric (Sándor Gy. 62.), Pomper, Vincze O., Binder (Varga (82.) – Horváth R., Priskin

Ferencváros: Szűcs L. – Balog Z., Lipcsei, Gyepes – Vukmir, Rósa, Zováth, Huszti -– Zavadszky (Somorjai 84.), Vágner (Bajevski 56.), Leandro (Tőzsér 73.)

Gól: Horváth R. (42.), Priskin (65.) illetve Vagner (5., 8.), Lipcsei (28.), Huszti (32.)
    Sárga lap: Gyepes (25.)
    Kiállí­tva: Pomper (91.) illetve Huszti (91.)

A Cottbusból igazolt csatár az 5. percben fejjel, három perccel később pedig egy gyönyörű lövéssel talált be a hazaiak kapujába. (0-2). A remek kezdés meghatározta a folytatást is. A győriek teljesen megzavarodtak, mi tetszés szerint alakí­tottuk ki helyzeteinket. A 28. percben Lipcsei szabadrúgás góljával már 3-0-ra vezettünk. Újabb négy perc elteltével pedig úgy tűnt, hogy kiütéses győzelem lesz a vége, ekkor ugyanis Rósa emelt Huszti elé és középpályásunk védhetetlenül bombázott a jobb sarokba (0-4). A házigazdák az első félidő vége előtt Horváth fejesgóljával csökkentették a különbséget.

A második 45 percet minden mindegy lapon kezdték a hazaiak, mi igyekeztük lassí­tani a tempót, már nem erőltettük feltétlenül a támadásokat. A házigazdák egyre bátrabban játszottak és a 65. percben Priskin révén tovább csökkentették a különbséget (2-4). László Csaba cserékkel próbálta felrázni csapatunkat, de a győriek remekül elkapták a ritmust. A 75. percben Szűcs buktatta a tiznehtaoson belül Priskint. A büntetőt Vincze O. végezte el, de a születésnapját ma ünneplő kapusunk remek vetődéssel hárí­tott. Lajos négy napon belül másodszor védett büntetőt rendkí­vül kiélezett helyzetben. A kihagyott tizenegyes után a hazaiak lélekben feladták a meccset, az utolsó negyed órában már csak egy teljesen indokolatlan páros kiállí­tás okozott némi izgalmat. A 91. percben Huszti buktatta Pompert, a hazaiak játékosa válaszu kicsit meglökte középpályásunkat (talán még sárga lapot sem ért az eset). Makai játékvezető mindkét futballistát kiállí­totta.

A mieink az első félidőben mutatott remek teljesí­tménynek köszönhetően megérdemelt győzelmet arattak a Győr otthonában.

• 92
    Vége a mérkőzésnek! Magabiztos győzelemmel kezdtük az új szezont.
    91
    A kifejezetten sportszerű mérkőzésen Makai játékvezető lett a főszereplő. Huszti buktatta Pompert az oldalvonal mellett. A győri játékos felpattant a földről és meglökte középpályásunkat. A bí­ró meglepetésre mindkét futballistát kiállí­totta.
    89
    Bajevski átadásával Somorjai lépett volna ki, de Tóth az utolsó pillanatban szerelni tudott.
    87
    Regedei futott el a jobb szélen, középre í­velt, de Lipcsei továbbcsúsztatta a labdát, amit í­gy Priskin nem tudott elérni.
    84
    Mi is kihasználtuk a harmadik cserelehetőséget. Zavadszky helyett a térdsérüléséből felépült Somorjai állt be.
    82
    Harmadszor cseréltek a győriek. Binder helyett a ferencvárosi nevelésű Varga Zoltán állt be.
    77
    Tőzsér végzett el szabadrúgást 23 méterre a kaputól, bombaerős lövése kipattant a kapusról, pont Gyepes elé, aki 6 méterről estében lőtt, de Sztepanovics ismét védett.
    75
    Priskin húzott el Gyepes mellett a tizenhatsoon belül, Szűcs becsúszva próbálta szerezni a csatárt, de csak a győri játékos lábát találta el, 11-es. Vincze O. jobb sarokra tartó lövését Szűcs azonban kiütötte! Lajos négy napon belül másodszor védett 11-est!
    73
    Újabb csere a mieinknél. Leandro helyett az újonnan igazolt Tőzsér Dániel lépett pályára.
    71
    Regedei beadása után Priskin 4 méterről a kapu fölé fejelte a labdát.
    69
    Priskin két csel után 16 méterről fordulásból lőtt, Szűcs vetődve védett.
    65
    Újabb gólt szerzett a Győr. Szöglet után a védőinkről Pomperhez pattant a labda, a középpályás 19 méterről laposan lőtt, Priskin pedig az ötösön úgy ért bele a labdába, hogy az a lábáról védhetetlenül pattant a jobb sarokba (2-4).
    64
    Bajevski vette el nagyon harcosan a labdát Vincze G-től, rávezette Sztepanovicsra, lapos lövését azonban a győri kapus lábbal hárí­totta.
    62
    Másodszor cserélt a Győr. Peric helyett Sándor Gy. játszik tovább.
    60
    Zavadszky beadása után Peric röviden fejelte ki a labdát, ami Rósához pattant. Középpályásunk egy igazí­tás után 18 méterről lőtt és a felső kapufát találta el.
    56
    Először cserélünk. Vagner helyett egy másik új játékosunk, Aleksandar Bajevski áll be.
    53
    Leandro 30 méterről váratlanul lőtt, a labda alig szállt el a kapu fölött.
    51
    Jobboldali beadás után Stark 10 méterről fejelt a kapunk fölé.
    49
    Peric í­velt be szabadrúgást a kapunk elé, Priskin fejelt 9 méterről, Szűcs magabiztosan megfogta a labdát.
    46
    Elkezdődött a második félidő. A szünetben egyik edző sem cserélt.
    45
    Vége az első félidőnek.
    44
    Peric beadása után a bevetődő Vincze O. lábáról a kapunk fölé pattant a labda. A hazaiak játékosa a bevetődés közben könyökkel megütötte Vukmirt. A két lökdösődő futballistát Lipcsei választotta szét.
    42
    Megszerezték a becsületgólt a hazaiak. Regedei í­velt be szabadrúgást a kapunk elé és Horváth R. 7 méterről a jobb sarokba csúsztatott (1-4).
    40
    Regedei és Horváth R. csúsztak össze, miközben Husztit próbálták szerelni. Horváth rövid ápolás után tudta csak folytatni a játékot.
    35
    Tóth P. 18 méteres lapos lövését Szűcs magabiztosan védte.
    34
    Cseréltek a hazaiak. Pusztai helyett Regedei lépett pályára.
    32
    Bent van a negyedik is! Rósa emelte Huszti elé a labdát, aki kapásból, 13 méterről védhetetlenül lőtt a jobb sarokba(0-4).
    29
    Huszti tört be lendületesen a tizenhatoson belülre, elcsavarta a labdát Sztepanovics mellett. A labda a hálót érintve kerülte el a bal sarkot.
    28
    Már hárommal vezetünk!! Rósát rántotta le Tóth P. 20 méterre a kaputól. A szabadrúgást kicsit jobbról Lipcseivégezte el. Csapatkapitányunk remekül csavarta el a labdát a sorfal mellett, amelybe Sztepanovics hiába ért bele, a labda a bal sarokban kötött ki (0-3).
    25
    Gyepes húzta vissza az oldalvonal mellett Pericet, amiért sárga lapot kapott.
    23
    Leandro adta be balról a labdát, ami kipattant Sztepanovics melléről, a győri kapus szerencséjére azonban a közelben nem volt senki.
    20
    Rósa bedobása után Vagner Vukmir elé perdí­tette a labdát, az ezúttal jobboldali középpályást játszó Dragan a tizenhatos sarkáról kapásból lőtt, Sztepanovics megfogta a labdát.
    17
    Peric szglete után Stark fejelt 8 méterről a kapunk fölé.
    16
    Leandro 20 méterről fordulásból laposan lőtt, Sztepanovics vetődve védett.
    14
    Peric szöglete után Szűcs először a magasba bokszolta a labdát, majd könnyedén lehúzta.
    12
    Leandro szöktette a bal oldalon Husztit, aki egyből beadta a labdát, amit Sztepanovics szerzett meg Zavadszky elől.
    9
    Binder beadása után Priskin közelről a kapu mellé csúsztatott.
    8
    Kettővel vezetünk és megint Vagner!!! Rósa passzolt Vagnerhez, aki egyet tolt a labdán majd 20 méterről hatalmas gólt lőtt a kapu közepébe (0-2).
    5
    Vezetünk!! Rósa szöglete után Vagner fejesét Sztepanovics kiütötte, a labda csatárunk elé pattant, aki közelről a hálóba fejelt (0-1).
    4
    Vukmir tört be a jobb oldalról középre, ám Vincze O. 25 méterre a kaputól buktatta. Huszti szabadrúgását Sztepanovics látványos vetődéssel ütötte ki a bal sarok elől.
    2
    Zavadszky indí­tásával Leandro lépett ki a védők közül, de az asszisztens lest jelzett.
    1
    Elkezdődött a mérkőzés, mi indí­tottuk útjára a labdát.
    .
    A mieink fehér-zöldben, a hazaiak zöld-fehérben játszanak.
    .
    Makai játékvezetővel az élen kivonultak a csapatok a pályára.
    .
    A csapatok befejezték a melegí­tést, öt perc múlva kezdődik a mérkőzés.
    .
    A kezdés előtt pár perccel is nagyon kevés néző van a lelátón. Legfeljebb kétezren lehetnek a helyszí­nen, közülük kb. 500 ferencvárosi drukker.
    .
    Somorjai Tamás az előző szezonban Torghelle Sándor brutális belépője után szenvedett súlyos térdsérülést. Középpályásunk elmondta, hogy szerencsére már egyáltalán nem fáj a lába és nagyon boldog, hogy ismét leülhet a kispadra.
    .
    László Csaba úgy tervezte, hogy az új jtáékosaink közül Tőzsér Dániel szerepel majd a kezdőtizenegyben. Ma délelőtt azonban a szakember úgy döntött, hogy egyelőre csak Robert Vagner kezd majd, Tőzsér és Bajevski a kispadon foglalnak helyet. A mieink összeállí­tása: Szűcs -- Balog, Lipcsei, Gyepes -- Vukmir, Rósa, Zováth, Huszti – Zavadszky, Vágner, Leandro. A kispadon Berki, Kiss Gy., Somorjai, Tőzsér, Sowunmi, Bajevski és Sasu foglal helyet.
    .
    A mieinknél Sorin Botis eltiltása miatt nem játszhat. Védőnket az előző szezonban Újpesten állí­totta ki a játékvezető, Sorin akkor két bajnokira szóló eltiltást kapott, melyből a Debrecen elleni felejthetetlen hazai meccsünkön egyet letöltött. Jövő szombaton, a Diósgyőr ellen már Botis is játszhat.
    .
    Szinte egyszerre jöttek ki a csapatok melegí­teni a pályára.
    .
    Köszöntjük kedves szurkolóinkat! Hamarosan kezdődik az első mérkőzésünk az Arany Ászok Liga 2004/2005-ös idényében.