2004.XII.1. UEFA csoportkör, Ferencváros – FC Basel: 1-2

2 hozzászólás a(z) 2004.XII.1. UEFA csoportkör, Ferencváros – FC Basel: 1-2 bejegyzéshez

• ftc.hu: Egy jó első, és egy gyenge második félidő után 2-1-s vereséget szenvedtünk a Baseltől, ezzel a továbbjutás szempontjából már-már kilátástalan helyzetbe kerültünk.

Ferencváros – FC Basel: 1-2 (1-0)
    Puskás Ferenc stadion, 18.000 néző, vezette: Goduljan (Zjagincev, Prjimak) – mindhárom ukrán

Ferencváros: Szűcs L. – Vukmir, Lipcsei, Gyepes – Zavadszky, Kapic (Tőzsér 75.), Zováth, Rósa – Bajevski, Vágner (Penksa 59.), Huszti (Sowunmi 83.)

FC Basel: Zuberbühler – P. Degen, Szmiljanics (Quennoz 25.), Zwyssig, Kléber – Barberis (D. Degen 57.), Huggel, Rossi, Chipperfield – Gimenez (Delgado 77.), Carignano

Gól: Rósa (22.) illetve Rossi (56.), Huggel (79.)
    Sárga lap: Huszti (26.), Kapic (34.), Zováth (39.), illetve Qennoz (50.), Zwyssig (66.), Rossi (68.), Chipperfield (82.), D. Degen (86.)

A mérkőzést a Basel kezdte jobban, a védelmünk azonban jól oldotta meg a feladatát, főleg Lipcsei és Gyepes volt átjátszhatatlan. A találkozó elején Carignano és Rossi veszélyeztetett több í­zben is, de hol Szűcs, hol pedig a védők mentették meg a góltól a Fradit. A 24. percben aztán megszereztük a vezetést: Bajevski jól tolta meg a labdát Szmiljanics mellett, a védő a büntetőterületen belül csak szabálytalanul tudta szerelni a macedón támadót. A jogosan megí­télt büntetőt Huszti a kapusba lőtte, de a kipattanót Rósa elé fejelte, aki egy méterről a kapuba gurí­totta a labdát. (1-0) A folytatásban Vágner és Zavadszky is gólt szerezhetett volna, de mindkét játékosunk lövése után Zuberbühler bravúrral védett. Gyepes 10 méteres lövése pedig centikkel kerülte el a Basel kapuját.

A második félidőben nagyobb sebességre kapcsolt a Basel. Az 58. percben Kléber beadása után Rossi lőtt Szűcs kapujába (1-1). A folytatásban is a svájciak voltak aktí­vabbak, mi sajnos sok hibával játszottunk, csak elvétve jutottunk el a baseliek kapujáig. A mérkőzés hajrájában góllá érett a vendégek fölénye: Kléber ismét jól adott középre, Huggel pedig a kapu jobb oldalába fejelt. (1-2) Öt perccel a lefújás előtt óriási egyenlí­tési lehetőséget szalasztottunk el: egy kezezés miatt az ukrán játékvezető másodszor is büntetőt í­télt a javunkra, Szűcs azonban a kapu mellé rúgta a 11-est.

A továbbjutáshoz a mieinknek december 16-án a Hearts otthonában mindenképp nyerniük kell, lehetőleg minél több góllal, a Baselnek pedig hazai pályán vereséget kell szenvednie a Feyenoordtól.

• 90
    Vége a mérkőzésnek. Már csak matematikai esélyünk maradt a továbbjutásra.
    89
    Kimaradt az utolsó helyzet. Egy szöglet után a védők kifejelték a labdát, Lipcsei távoltól fölé lőtt.
    86
    84
    D. Degen kezezett a 16-oson belül. A 11-est Szűcs a kapu mellé lőtte.
    83
    Huszti helyett Sowunmi játszik tovább.
    79
    Vezet a Basel. Kleber jobboldali beadása után Huggel egyedül ugrott fel fejelni, és a kapu jobb oldalába bólintott.
    79
    Továbbra is veszélyesebb a Basel. Egy szöglet után Carignano közelről fejelt fölé.
    77
    Gimenez helyett Delgado játszik tovább a Basel csapatában.
    76
    Penksa 17 méterről lőtt a kapu fölé.
    75
    Kapic helyett Tőzsér a pályán.
    71
    Chipperfield jobboldali szabdrúgását Gyepes fejelte ki Carignano elől.
    68
    Rossi szabálytalankodott Husztival szemben. A gólszerző is sárga lapot kapott.
    66
    Zwyssig rúgta fel Bajevskit, sárga.
    63
    Kapic jól látta, hogy Zavadszky egyedül van a jobbszélén, 30 méteres átadását azonban az utolsó pillanatban kivágták a védők.
    61
    Zuberbühler kapuja előtt pattogott labda, a baseli védők azonban előbb eszméltek és kivágták a labdát.
    59
    Vágner helyett Penksa a pályán.
    58
    Egyenlí­tett a Basel: Kléber baloldali beadása után Rossi 11 méterről Szűcs kapujába lőtt. (1-1)
    55
    Rossi beadása után Kléber fejelt fölé
    52
    Többet birtokolja a labdát a Basel. A védelmünk azonban továbbra is magabiztos.
    50
    Qennoz rúgta fel Bajevskit, amiért sárgát kapott. Pár másodperccel később Degen is besárgult.
    47
    Egy előrerúgott labda után Huggel és Zuberbühler nem értette meg egymást, Huggel zavarában a saját kapuja felé fejelt, szüglet lett belőle.
    46
    Megkezdődött a második játékrész. Egyik csapat sem cserélt.
    A szünetben a NIKE jóvoltából Leandro négy labdát rúgott ki a nézők közé. Leo a rendkí­vül sportszerűen szurkoló B-közép közé küldte a labdákat. A szurkolókat az eső sem zavarja, folyamatosan űzik, hajtják a csapatot.
    45
    Vége az első félidőnek, Rósa góljával 1-0-ra vezetünk.
    Feyenoord-Schalke 2-1, a szünetben.
    44
    A hibátlanul játszó Lipcsei Rossit szerelte a mi alapvonalunknál.
    43
    Zavadszky jól ment el a jobbszélen, kicselezte védőjét, majd nyolc méteres kemény lövését Zuberbühler kiütötte.
    41
    A csoport másik meccsén Kalou góljával egyenlí­tett a Feyenoord.
    39
    Zováth rácsúszott Barberis lábára, sárga.
    36
    Rósa baloldali beadása után Gyepes 11 méterről lőtt, centiméterekkel a bal kapufa mellé.
    34
    Kapic kapott sárgát. Szlovén játékosunk Chipperfieldet buktatta.
    31
    Kapic 28 méterről lött, lapos lövését azonban megfogta a Basel kapusa.
    28
    Zováth parádés labdával ugratta ki Vágnert, aki 13 méterről tisztán lőhetett, Zuberbühler nagy bravúrral kiütötte a labdát.
    26
    Degen buktatta Husztit 24 méterre a svájci kaputól. A jogos szabdrúgás helyett, középpályásunk kapott sárgát szí­nészkedésért. Érdekes döntés volt…
    24
    Bajevski egy csel után jobbal 13 méterről lőtt, a kapus szögletre mentett.
    22
    GÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓL!!!!!!!Bajevski lépett ki Szmiljanics mellett, a védő buktatta a macedón támadót: 11-es. Huszti Zuberbühlerbe rúgta a labdát, a kipattanót középpályásunk Rósa elé fejelte, aki egy méterről juttatta a hálóba a labdát.(1-0)
    18
    Egy jobboldali szöglet után Rossi fejelt kicsivel a kapu fölé.
    16
    Gyepes jól ugratta ki Zavadszkyt, aki elfutott a jobboldalon, majd élesen középre lőtt, ott azonban csak báseli védők voltak.
    13
    Rossi kerülehettet volna helyzetbe, de Szűcs jól mozdult ki kapujából, és megszerezte a labdát az argentin játékos elől.
    Rotterdamban a tartalékos Schalke megszerezte a vezetést a Feyenoord ellen.
    11
    Az eső miatt mély talajon nincs könnyű dolguk a játékosoknak. Mindkét oldalon sok a pontatlan passz.
    9
    Egy baloldali beí­velés után Zwyssig fejelt kevéssel a jobb kapufa mellé.
    8
    A baseliek jól passzolgattak a tizenhatosunk előtt, Gimenez a büntetőterületen belül Carignanót hozta volna játékba, de Gyepes jó ütemben csúszott be, és szerelt.
    6
    Vukmir hozta fel a labdát, Rósa elé passzolt, aki 19 méterről lőtt, de nem találta el jól a labdát, ami a kapu mellé szállt.
    3
    Degen futtot el a jobboldalon, a beadásra azonban Szűcs jól mozdult ki, és megszerezte a labdát az érkező baseli támadók elől.
    1
    Elkezdődött a mérkőzés. A vendégek kezdték a találkozót.
    .
    A csapatok most vonulnak ki a gyepre. A mieink tiszta fehérben, mí­g a Basel piros-kék szerelésben lép pályára.
    .
    Szerdán este 45 perccel a Ferencváros-Basel találkozó kezdete előtt az FTC Rt. és a T-Mobile Magyarország közös sajtótájékoztatón jelentette be, hogy kettő és fél évvel meghosszabbí­tják a 2004. december 31-én lejáró szerződésüket. Ünnepélyes keretek között az FTC Rt. igazgatóságának elnöke, Furulyás János, és Sugár András, a T-Mobile Magyarország vezérigazgatója szentesí­tette a megállapodást. Mindez azt jelenti, hogy Magyarország első számú mobilszolgáltatója 2007. június 30-ig (06 30) a ferencvárosi labdarúgás fő támogatója lesz.