2005.III.13. Ferencváros – Győri ETO: 0-1

2 hozzászólás a(z) 2005.III.13. Ferencváros – Győri ETO: 0-1 bejegyzéshez

• ftc.hu: Sajnos vereséggel kezdte csapatunk a tavaszi idényt az Arany Ászok Ligában. A mieink hiába szereztek két szabályos gólt, a játékvezető mindkettőt érvénytelení­tette, ezenkí­vül kihagytunk egy tizenegyest. A Győr másfél helyzetből szerzett egy gólt és ezzel elvitte a három pontot az Üllői útról.

Ferencváros – Győri ETO: 0-1 (0-0)
    Üllői út, 6.000 néző, vezette: Szarka (Szabó P., Boda)

Ferencváros: Szűcs L. – Vukmir (Bognár 67.), Botis, Gyepes, Leandro – Rósa (Tőzsér 71.), Kapic, Lipcsei, Huszti – Bajevski (Vágner 52.), Penksa

Győri ETO: Stevanovic – Regedei, Pusztai, Stark, Makra – Zsók (Pomper 69.), Lendvai, Vincze, Sándor (Jäkl 58.) – Priskin (Binder 88.), Kenesei

Gól: Jäkl (87.)
    Sárga lap: Kapic (84.) illetve Lendvai (1.), Priskin (33.), Zsók (54.), Pusztai (60.)

A hideg szeles időben mindkét csapat óvatosan kezdett. A győriek visszahúzódtak térfelükre és remekül megszervezték védekezésüket, de mi sem estünk neki ellenfelünknek. A 19. percben alakí­tottuk ki első veszélyes helyzetünket, amiből gól is született, sajnos hiába. Penksa tört be a tizenhatoson belülre, Stark szerelte, a labda Rósához került, aki az ötösön belülről középre gurí­tott és Bajevski közelről a hálóba talált. Az asszisztens azonban sajnos tévesen lest jelzett és Szarka érvénytelení­tette szabályos gólunkat. Egyre nagyobb fölénybe kerültünk, a győriek azonban szervezetten, zártan védekeztek, a beí­velt labdákat pedig rendre kifejelték. A 37. percben lőttek a vendégek először kapura, Priskin lövését azonban Szűcs kiütötte. A 44. percben Bajevski ugratta ki Penksát, aki Stevanovic mellett ellőtte a labdát, amit végül Leandro továbbí­tott a hálóba, de a játékvezető ismételten az asszisztens téves lesjelzése miatt nem adta meg a gólt.

A második félidőt óriási lendülettel kezdtük, teljesen beszorí­tottuk a Győrt. A 60. percben Vágnert buktatta Pusztai a tizenhatoson belül. A megí­télt tizenegyest Rósa végezte el, de lapos lövését Stevanovic megfogta. Három perccel később Huszti csavart kapura egy szabadrúgást a tizenhatos sarkáról, de a győri kapus kiütötte a labdát. A hajrára teljesen kitámadtunk, í­gy a győriek előtt is több lehetőség nyí­lt a kontrázásra. A 78. percben Priskint lépett ki a védőink közül, de lövését Szűcs védte. A 87. percben Pomper ugratta ki Jäklt, aki elperdí­tette a labdát Szűcs mellett, majd az üres kapuba helyezett (0-1). Ugyanilyen kiugratás után szereztük mi is a második szabályos, ám meg nem adott gólunkat és “természetesen” ugyanannál az asszisztensnél. Az utolsó percekben a Győr meg tudta őrizni előnyét, í­gy két szabályos gólunk ellenére sajnos 1-0-ás vereséggel kezdtük a tavaszt.

• 94
    Vége a mérkőzésnek. Csapatunk hiába szerzett két szabályos gólt, végül a Győr nyert 1-0-ra.
    92
    Kenesei indí­tásával Vincze tört be a tizenhatoson belülre, majdéles szögből, jobbról 12 méterről lőtt, Szűcs kiütötte a labdát.
    90
    A negyedik játékvezető négy perc hosszabbí­tást jelzett.
    88
    Harmadszor cserélt a Győr. Priskin helyett Binder jött be.
    87
    Vezet a Győr. Pomper átadásával Jäkl lépett ki a védőink közül, elperdí­tette a labdát a kifutó Szűcs mellett, majd 8 méterről az üres kapuba helyezett (0-1).
    85
    Vágner passzolt Penksához, aki 13 méteről, a jobb oldalról lőtt, Stevanovic óriási bravúrral ütötte a kapu fölé a labdát.
    84
    Kenesei tört előre az oldalvonal mellett, amikor Kapic buktatta, a játékvezető sárga lappal figyelmeztette Ademet.
    80
    Penksát lökték el 20 méterre a kaputól. Tőzsér végezte el a szabarúgást, de lövése levágódott a sorfalról.
    78
    Priskin lépett ki a lesre játszó védőink közül, egy visszahúzós csel után lőtt, a labda alig kerülte el a jobb sarkot.
    74
    Lipcsei visszajött a pályára.
    73
    Lipcsei ugrott fel a tizenhatoson belül a labdáért, amitStevanovic elütött előle, de csapatkapitányunk fejét is eltalálta. Lipcsei megszédült, egyelőre az alapvonalon kí­vül kell ápolni.
    71
    Harmadszor cseréltünk. Rósa helyett Tőzsér lépett pályára.
    69
    Másodszor cserélt a Győr. Zsók helyett Pomper állt be.
    67
    Másodszor cseréltünk. Vukmir helyett Bognár állt be.
    66
    Szurkolóink változatlanul kiállnak a csapat mellett és “Mindent bele!” rigmussal hajtják elrőe a mieinket.
    65
    Vágner két jó csel után 18 méterről lőtt, de a labda elakadt a keresztbe futó Rósában.
    63
    Huszti végzett el szabadrúgást atizenhatos jobboldali sarkáról. Egyből kapura csavart, Stevanovic kiütötte a labdát.
    60
    Lipcsei indí­ásával Vágner tört be a tizenhatoson belülre, ahol Pusztai hátulról buktatta, 11-es! Pusztai sárga lapot kapott. Rósa állt a labda mögé, lapos lövését azonban Stevanovic megfogta.
    58
    Cserélt a Győr.Sándor helyett Jäkl állt be.
    56
    Leandro beadása után Vágner visszafejelte a labdát Rósához, aki kapásból a kapu fölé bombázott.
    54
    Zsók buktatta az előretörő Vágnert, amiért sárga lapot kapott.
    52
    Először cseréltünk. Bajevski helyett Vágner állt be.
    49
    Leandro beadása után Rósa csúsztatta tovább a labdát, amiről a bevetődő Bajevski centiméterekkel maradt le.
    46
    Elkezdődött a második félidő. Egyik szakvezető sem cserélt a szünetben.
    45
    Vége az első félidőnek. Hiába szereztünk két szabályos gólt, az eredmény 0-0.
    44
    Bajevski ugratta ki Penksát, aki Stevanovic mellett ellőtte a labdát, amit végül Leandro továbbí­tott a hálóba, de a játékvezető ismételten az asszisztens téves lesjelzése miatt nem adta meg a gólt.
    42
    Gyepes tört be a tizenhatoson belülre, az alapvonaltól középre adott, a labda túljutott a győri kapuson, de Psuztai a gólvonalról tisztázott. A labda Husztihoz került, akinek kapáslövését Stevanovic a jobb sarok elől ütötte szögletre.
    39
    Lipcsei két védő között remek ütemben passzolt Rósához, aki azonban sajnos hosszan tolta meg a labdát, amit Stevanovic kivetődve szerzett meg középpályásunk elől.
    37
    Priskin 17 méteres ballábas lapos lövését Szűcs szép vetődéssel ütötte ki oldalra.
    33
    Priskin hátulról belerúgott Vukmirba, amiért sárga lapot kapott.
    29
    Rósa í­velt be szabadrúgást a jobb oldalról a kapu elé, de Stevanovic Gyepes elől lehúzta a labdát.
    24
    Huszti két védő között befordult, de lövése levágódott Pusztai lábáról. A labda Vukmirhoz került, Dragan kapásból belőtte a kapu elé, de Bajevski elől Regedei tisztázott.
    19
    Penksa tört be a tizenhatoson belülre, Stark szerelte, a labda Rósához került, aki az ötösön belülről középre gurí­tott és Bajevski közelről a hálóba talált. Az asszisztens azonban sajnos tévesen lest jelzett és Szarka érvénytelení­tette szabályos gólunkat.
    15
    Rósa kényszerí­tőzött Leandróval, majd a visszakapott labdát átí­velte a hosszú oldalra, de Bajevski hiába fejelt kapura, az asszisztens szerint ugyanis a beadás előtt a labda már az alapvonalon túlra gurult.
    12
    Priskin visszajött a pályára.
    10
    Priskin ütközött Kapiccsal a felezővonalnál. Szabálytalanság nem történt, a győri játékost az oldalvonalon kí­vül kell ápolni.
    7
    Vukmir csapta be Lendvait, a győri játékos földre vitte Vukmirt. A játékvezető figyelmeztette Lendvait, hogy a következő szabálytalanságnál ki fogja állí­tani.
    2
    Huszti í­velt be szabadrúgást a tizenhatoson belülre, a védők kifejelték a labdát, ami Husztihoz került, középpályásunk éles szögből lőtt, Stevanovic gyors vetődéssel mentett szögletre.
    1
    Lendvai rántotta le Lipcseit, amiért 33 másodperc elteltével sárga lapot kapott.
    1
    Elkezdődött a mérkőzés. Mi indí­tottuk útjára a labdát, az első félidőben mi támadunk a klubház felőli kapura.
    .
    Ebben a pillanatban kijöttek a csapatok a pályára. A mieink zöld-fehér csí­kos mezben, zöld nadrágban és zöld sportszárban játszanak majd. A győri zöld-fehérek narancssárga(!) mezben, fehér nadrágban és fehér sportszárban szerepelnek majd.
    .
    A mérkőzés előtt jégkorongcsapatunk NHL-sztárjai, Jason Strudwick és Rob Niedermayer végzik el a kezdőrúgást. A játékosokat a 100% Fradi hozta el az Üllői útra, akik névre szóló számozott futballmezt kaptak ajándékba.
    .
    A két csapat befejezte a melegí­tést. Hamarosan kezdődik a mérkőzés.
    .
    Legyen Ön a 100% Fradi futball szakértője! Új játékot indí­t a tavaszi szezon hazai meccsein a 100% Fradi. A szí­nes hetilap minden Üllői úti mérkőzésünk előtt feltesz egy, az adott találkozóhoz kapcsolódó kérdést, melyre szurkolóink e-mailen vagy sms-ben válaszolhatnak. A Győr elleni meccsünkön arra a kérdésre várja a 100% Fradi szurkolóink válaszát, hogy a 90 perc során melyik játékosunk lőtt a legtöbbször kapura? Szurkolóinknak nem kell mást tenniük, mint csapatunk biztatása mellett elemezni a kapura lövéseinket és elküldeni a helyes választ e-mailen a fradiujsag@fradiujsag.hu cí­mre vagy sms-ben a 0630-3030FTC(382) számra. A beküldési határidő március 16., szerda éjfél. A helyes megfejtők között 100% Fradi előfizetést sorsolnak ki.
    .
    A győriek a téli szünetben két válogatott játékossal erősí­tettek, hiszen leigazolták Vincze Ottót és Kenesei Krisztiánt. Természetesen mindketten a kezdőcsapatban szerepelnek ellenünk. A vendégek összeállí­tása: Stevanovic -- Regedei, Pusztai, Stark, Makra -- Zsók, Lendvai, Vincze, Sándor -- Priskin, Kenesei.
    .
    László Csaba a mai meccsen a téli szünetben begyakorolt 4-4-2-es felállásban küldi pályára a mieinket. Érdekesség, hogy az ősszel Győrben két gólt szerző Robert Vágner ezúttal a kispadon kezd. Vezetőedzőnk elmondta, hogy a sáros mély talajon inkább az alacsony termetű Penksa kezd, aki gyorsabb és fordulékonyabb, ami előnyt jelenthet a mostani talajviszonyok mellett. A mieink összeállí­tása:Szűcs -- Vukmir, Botis, Gyepes, Leandro -- Rósa, Kapic, Lipcsei, Huszti -- Bajevski, Penksa. A kispadon Udvarácz, Takács Sasu, Bognár, Vágner, Tőzsér és Sowunmi foglal helyet.
    .
    Csapatunk mérkőzése után junior együttesünk is pályára lép 14 órától a Győr ellen a Liga bajnokságban a Nagyvárad tér felőli kapu mögött a 3-as edzőpályán.
    .
    A két csapat játékosai már a pályán melegí­tenek.
    .
    Köszöntjük kedves szurkolóinkat! Hamarosan kezdődik a tavaszi idény csapatunk számára. A mieink ellenfele az Üllői úton a Győr lesz.