2005.III.16. Diósgyőri BFC – Ferencváros: 2-3

2 hozzászólás a(z) 2005.III.16. Diósgyőri BFC – Ferencváros: 2-3 bejegyzéshez

• ftc.hu: Csapatunk drámai fordulatokban bővelkedő, remek hangulatú mérkőzésen 3-2-re nyert Diósgyőrben. Győzelmünk értékét növeli, hogy közvetlen üldözőink közül a Debrecen és az Újpest is vereséget szenvedett.

Diósgyőri BFC – Ferencváros: 2-3 (2-1)
    Diósgyőr, 17.000 néző, vezette: Megyebí­ró János (Szpisják Zsolt, Szabó Zoltán)

Diósgyőr: Urai – Mogyorósi (Müller 64.), Gáspár, Máté, Dianu – Belényesi, Mogyoródi (Virágh 56.), Hompoth, Vitelki – Sipeki, Siminic (Egressy 42.)

Ferencváros: Szűcs L. – Vukmir (Bajevski 82.), Botis, Gyepes – Bognár, Rósa, Lipcsei, Huszti – Penksa (Tőzsér 88.) – Sowunmi (Sasu 65.), Vágner

Gól: Siminic (19.), Mogyoródi (41.) illetve Sowunmi (2.), Rósa (70.), Bajevski (84.)
    Sárga lap: Gáspár (7.), Mogyorósi (54.) illetve Vágner (12.), Gyepes (45.+1)

Diósgyőrben telt ház és fantasztikus futballhangulat fogadta a csapatokat. A mérkőzés jobban nem is kezdődhetett volna, hiszen már a 2. percben megszereztük a vezetést. Huszti í­velt be szabarúgást, Botis továbbcsúsztatta a labdát és Sowunmi közelről a hálóba bólintott (0-1). Vezetésünk láthatóan megzavarta a hazaiakat, mi pedig az első 10 percben eldönthettük volna a három pont sorsát, de előbb Huszti, majd Sowunmi hibázott ziccerben. A 19. percben szabadrúgásból egyenlí­tett a Diósgyőr. Vitelki előreí­velt szabadrúgását Sipeki lefejelte és Siminic közelről Szűcs mellett a hálóba helyezett (1-1). Az egyenlí­tés után is mi játszottunk fölényben, a hazaiak azonban nagyon önfeláldozóan küzdöttek és szervezett védekezéssel őrizték a kapujukat. Négy perccel a vége előtt egy beadás után Mogyoródi maradt üresen a kapunk előtt és 5 méterről a hálóba fejelt (2-1).

A második félidőben a hazaiak teljesen átengedték nekünk az irányí­tást. A betömörülő védőkkel azonban sokáig nem tudtunk mit kezdeni. Hiába játszottunk nyomasztó mezőnyfölényben, veszélyes helyzetet csak ritkán tudtunk kialakí­tani. Sasu beállása után az utolsó 25 percben megélénkült a támadójátékunk.

Többet mozogtunk elől, Marius többször elvitte középről az embereket és í­gy több hely nyí­lt a második hullámból érkezők előtt. A 70. percben egyenlí­tettünk. Huszti í­velt be szabadrúgást a kapu elé, Sasu továbbcsúsztatta a labdát és a hosszú oldalon érkező Rósa kapásból a rövid sarokba bombázott (2-2).

A diósgyőrieknek nem volt erejük ritmust váltani, mi pedig töretlen lendülettel mentünk előre. Vágner a 80. percben a kapufát találta el, a 84.-ben pedig megszereztük a vezetést és a győzelmet! Huszti futott el a bal oldalon, remekül adott középre és a percekkel korábban csereként beállt Bajevski a hálóba továbbí­tott (2-3).

Csapatunk győzelmével megszilárdí­otta vezető helyét a tabellán, miután a Debrecen Győrben, az Újpest pedig az MTK vendégeként szenvedett vereséget.

• 90
    Vége a mérkőzésnek.
    89
    Tőzsér állt be Penksa helyére.
    84
    Ismét vezetünk!!!!!!!!!!! A csereként beállt Bajevskitalált a kapuba Huszti baloldali beadása után. (2-3)
    82
    Vukmir helyén Bajevski játszik tovább.
    81
    Vágner találta el távolról a felső lécet.
    80
    Vágner balról középre gurí­tott, az érkező Sasu elől Máté tisztázott.
    78
    Lipcsei rúgta fel Sipekit, csapatkapitányunk is besárgult.
    75
    Óriási helyzetet hibáztunk el. Bognár pontosan adott középre jobbról, Huszti pedig 5 méterről nagy helyzetben fölé lőtt.
    73
    Sasu 26 méterről keményen lőtt, a labda alig szállt a bal kapufa mellé.
    70
    Egyenlí­tettünk!!!!Huszti baloldali szabadrágását Sasu fejelte át a rövid oldalra, Rósa pedig 4 méterről kapásból a kapuba bombázott. (2-2)
    68
    Bognár szabálytalankodott Belényesivel szemben, sárga.
    65
    Sowunmi helyett Sasu folytatja.
    64
    Mogyorósi helyett Müller a pályán.
    58
    Mezőnyfölényben játszunk, de az utolsó átadásokba általában hiba csúszik.
    56
    Mogyoródi Virágh csere a hazaiaknál.
    54
    Mogyorósi hátulról csúnyán beleszállt Vágner bokájába, a diósgyőri játékos sárgát kapott.
    51
    Egy gyorsan elvégzett szabadrúgás után Mogyoródi 14 méterről lőtt mellé.
    49
    Huszti í­velt be balról szabadrúgást Vágner szorongatott helyzetből fejelhetett, Gáspár szögletre mentett.
    46
    A levonuláskor egy helyi fotós leköpte Szűcs Lajost. A fotós az első félidőben a kapu mögött végig szidta kapusunkat.
    45
    Egressy tört volna kapura, Gyepes szabálytalanul akadályozta a diósgyőri támadót, ezért sárgát kapott. A játékvezető lefújta az első félidőt.
    45
    Gyepes zárkózott fel a támadáshoz, távolról lőtt, alig mellé.
    43
    Dianu rúgta fel Lipcseit, amiért sárgát kapott.
    42
    A gólszerző Siminic sérülés miatt lejött, helyette Egressy játszik.
    41
    Vezet a Diósgyőr. Mogyorósi adott jobbról középre, Mogyoródi pedig 5 méterről a kapuba fejelt. (2-1)
    40
    Lipcsei beadása után Penksa lőtt, Uray pedig védett.
    39
    Rósa két hazai védőt is kicselezett, majd 10 méterre a kaputól Gáspár az utóolsó pillanatban szögletre mentett.
    37
    Mogyorósi ment el a jobb oldalon, középre adott, Siminic erőtlen lövését Szűcs magabiztosan fogta.
    34
    Bognár adott be jobbról, Sowunmi visszafejelte a labdát Penksának, aki 13 méterről az oldalhálóba lőtt.
    32
    Penksa két jó csel után 10 méterről lőtt, a védők azonban blokkoltál a lövést.
    30
    Dianu maradt a földön egy ütközés után, rövid ápolás után azonban visszatért.
    27
    15 méterre a kapunktól Sipeki játszott össze Mogyoródival, Vukmir azonban jókor rúgta el a labdát a diósgyőri játékos elől.
    24
    Vágner nagyon aktí­v, két védőt is kicselezett, majd 16 méterről lőtt, Uray azonban védett.
    19
    Sajnos egyenlí­tett a Diósgyőr. Vitelki í­velt előre egy szabadrúgást, amit Sipeki lefejelt, Siminic pedig két lépésről a kapuba lőtt. (1-1)
    16
    Penksa kényszerí­tőzött Vágnerrel, a cseh támadónkat 17 méterre a kaputól felrúgták, de Huszti a sorfalba rúgta a szabadrúgást.
    15
    Penksa jó ütemben ugratta ki Sowunmit, aki 8 méterről lőtt, a kapus azonban védett.
    12
    Vágner is besárgult.
    11
    Vágnert rúgták fel 20 méterre a diósgyőri kaputól. Lipcsei a sorfalba rúgta a szabadrúgást.
    9
    Huszti Gáspárt forgatta meg a tizenhatoson belül, majd éles szögből, 5 méterről alig lőtt fölé.
    7
    Gáspár buktatta Penksát, sárga.
    5
    Mogyorósi majdnem egyenlí­tett. A hazaiak játékosa egyedül vezette a labdát a kapunkra, majd 14 méterről lőtt, Szűcs Lajos pedig bravúrral hárí­tott.
    2
    Vezetüüüünk!!!!!!Belényesi buktatta Vágnert. Huszti adta be balróla szabadrúgást, Botis lefejelte a labdát, Sowunmipedig közelről a kapuba bólintott. (0-1)
    1
    A miienk kezdték a mérkőzést. A Fradi zöld-fehér csí­kos mezben, mí­g a hazaiak piros-fehérben játszanak.
    .
    A hazaiak egy 8 évvel ezelőtti Diósgyőr- Ferencváros MK mérkőzés köré épí­tik a mostani találkozó felvezetőjét, amikoris a Diósgyőr legyőzte a mieinket. A találkozóra kiadott műsorfüzet cí­mlapján is egy jelenet szerepel az 1997-es meccsről.
    .
    A találkozóra minden bizonnyal telt ház előtt kerül sor, 30 perccel a kezdés előtt már csaknem tele van a stadion.
    A mieink a Szűcs -- Vukmir, Botis, Gyepes -- Bognár, Rósa, Lipcsei, Huszti -- Penksa -- Sowunmi, Vágner összeállí­tásban lépnek pályára. Adem Kapicnak becsí­pődött egy nyaki idege, ezért nem tudja vállalni a játékot.
    .
    Köszöntjük kedves szurkolóinkat! Megkezdjük élő közvetí­tésünket a Diósgyőr- Ferencváros bajnoki mérkőzésről.