2005.III.19. Ferencváros – Fehérvár: 0-1

2 hozzászólás a(z) 2005.III.19. Ferencváros – Fehérvár: 0-1 bejegyzéshez

• ftc.hu: Csapatunk hiába játszott végig nyomasztó mezőnyfölényben, a téli szünetben kényszerből alaposan megfiatalí­tott Fehérvár FC 1-0-ra nyert az Üllői úton és ezzel a forduló egyik legnagyobb meglepetését okozta.

Ferencváros – Fehérvár: 0-1 (0-0)
    Üllői út, 5.590 néző, vezette: Kassai (Erős, Kelemen)

Ferencváros: Szűcs L. – Vukmir, Botis, Gyepes – Bognár (Tőzsér 54.), Rósa, Leandro, Huszti – Sowunmi (Sasu 46.), Vágner, Penksa (Bajevski 71.)

Fehérvár: Tudor – Csizmadia, Kuttor, Fehér – Vincze, Lattenstein, Tereánszki-Tóth (Szekér 90.), Bozic, Zöld – Magasföldi (Fodor 86.), Kerek (Schwarz 88.)

Gól: Kuttor (70.)
    Sárga lap: Rósa (94.) illetve Tudor (78.)

A mieink, amint az várható volt, az első perctől magukhoz ragadták az irányí­tást. A fehérváriak hármas védelmi vonalat húztuk fel a térfelük közepétől. Gyakorlatilag lehetetlen volt a kapu közelébe kerülni. Próbálkoztunk keresztlabdákkal, kényszerí­tőkkel, í­velésekkel, de a vendégek védelme szilárdan állt a lábán. Egy-egy gyors megindulással sikerült a tizenhatos közelébe kerülni, de ilyenkor a lövések irányzéka nem volt pontos, vagy a fehérváriak kapusa, Tudor hárí­tott.

A második játékrészben Sasu beállásával élénkebb lett a támadójátékunk, csatárunkat képtelenek voltak tartani a vendég védők. Sasu nevéhez fűződik a legnagyobb helyzetünk is, Leandro í­velése után Sasu félfordulattal, kapásból gyönyörű mozdulattal lőtt, sajnos a kapufát találta el. Az idő múlásával egyre jobban kitámadtunk, í­gy a fehérváriak előtt is több lehetőség nyí­lt a kontrázásra és a vendégek egyre bátrabbak lettek. A 70. percben Magasföldi szöglete után a berobbanó Kuttor sajnos meg is szerezte a vezetést a Fehérvárnak. Az utolsó negyed órában a tizenhatosára húzódott vissza a Fehérvár és minden eszközt bevetett az eredmény megőrzése érdekében. Szinte állandóan “begörcsölt” valamelyik fehérvári játékosnak a lába és más módon is igyekeztek a vendégek széttördelni a játékot. Sajnos a mai meccsen sem tudtunk mit kezdeni a betömörülő, kizárólag a védekezésre kocentráló ellenfelünkkel és a Győr után tavasszal a Fehérvár is elvitte a három pontot az Üllői útról.

• 95
    Vége a mérkőzésnek.
    94
    Tőzsér í­velt be szabadrúgást a tizenhatoson belülre, Rósa kézzel ütötte kapura a labdát, amiért sárga lapot kapott. Középpályásunknak ez a harmadik sárga lapos figyelmeztetése, ezért nem játszhat az MTK elleni örökrangadón.
    92
    Szűcs is előrement a szögletünknél. Tőzsér beadása után Szűcs csúsztatta tovább a labdát, de a védők tisztáztak.
    90
    Foytatódott a mérkőzés. Újabb fehérvári csere. Tereánszki-Tóth helyett Szekér áll be.
    89
    A fehérvári kapusnak kirúgás közben begörcsölt a lába, ápolás miatt áll a játék.
    88
    Újabb vendégcsere. Kerek helyett Schwarz lép pályára.
    86
    Cserélt a Fehérvár. Magasföldi helyett Fodor állt be.
    83
    Kerek ugratta ki Magasföldit, aki egyedül törhetett volna kapura, de szerencsénkre az asszisztens tévesen lest jelzett.
    78
    Tudor időhúzásért kapott sárga lapot.
    76
    Gyepes tört be a tizenhatoson belülre, ahol Vincze ellökte, Kassai továbbengedte a játékot.
    75
    Gyepes ugratta ki Sasut, aki estében 14 méterről lőtt, a félmagas labdát Tudor gyors vetődéssel ütötte szögletre a bal sarok elől.
    73
    Vágner kapott remek labdát a tizenhatoson belül, egy lövőcsellel elfektette Tudort, majd az üres kapu fölé emelt.
    71
    Harmadszor is cseréltünk. Penksa helyett Bajevski állt be.
    70
    Vezet a Fehérvár. Magasföldi szöglete után a berobbanó Kuttor 6 méterről fejelt a hálóba (0-1).
    69
    Sasu szerzett labdát a térfelünkön, végigrobogott vele a pályán, azonban 25 méterről sajnos a kapu mellé lőtt.
    66
    Sajnos rossz hí­r jégkorongozóinkról: a második harmad 5. percében ár 3-0-ra vezet az Újpest.
    65
    Rósa kapu elé csavart szabadrúgását Leandro csúsztatta tovább, Tudor gyors vetődéssel hárí­tott.
    63
    Majdnem vezetést szerzett a Fehérvár. Vincze szöglete után a ladba átszállt Szűcs fölött, a hosszú oldalnál Kerek fejelt kapura, Gyepes a gólvonalról kikotorta a labdát, amely Csizmadia elé került, aki 8 méterről centiméterekkel csavarta a labdát a bal felső sarok mellé.
    61
    Huszti élesen kapu elé lőtt labdáját a berobbanó Sasu elől Kuttor vágta ki a mezőnybe.
    59
    Vágner tört be a tizenhatoson belülre, Leandróhoz gurí­tott, aki kapásból a kapu fölé bombázott.
    56
    Leandro emelte be a labdát a tizenhatoson belülre, Sasu gyönyörű mozdulattal, kapásból, anélkül, hogy a labda földre pattant volna, félfordulattal lőtt és 13 méterről a kapufát találta el.
    54
    Másodszor cseréltünk. Bognár helyett Tőzsér állt be.
    49
    Rósa ugratta ki Sasut,de az asszisztens lest jelzett és Kassai lefújta a támadást.
    48
    Vincze futott el a bal szélen, kapu elé lőtt labdáját Szűcs a berobbanó Tereánszki-Tóth elől ütötte el.
    46
    Elkezdődött a második félidő. Sowunmi helyett Sasu folytatja a játékot. A vendégek nem cseréltek.
    45
    A Nemzeti Ünnep miatt a szokásosnál kicsit később, pénteken jelent meg a 100% Fradi legújabb száma. Sajnos a lapzárta nem volt tekintettel a bajnoki menetrendre, ezért ebben a számban még csak a Győr elleni hazai meccsünkről olvashatnak.
    Ezen a találkozón hiába szereztünk két szabályos gólt, egyiket sem adta meg a játékvezető. Hogy ezen kí­vül mi történt még a meccsen, kiderül a 100% Fradiból.