2005.IX.10. Ferencváros – Felcsút: 5-1 (edzőmérkőzés)

2 hozzászólás a(z) 2005.IX.10. Ferencváros – Felcsút: 5-1 (edzőmérkőzés) bejegyzéshez

• ftc.hu: 5-1-es győzelmet aratott együttesünk szombaton a Felcsút ellen.

Ferencváros – Felcsút: 5-1 (4-1)
    Üllői út, 400 néző

Ferencváros: Kemenes – Balog Z. (Szálkai 52.), Lipcsei (Tí­már 73.), Takács (Botis 46.) – Szalai (Fitos 46.), Rósa (Béress 78.), Budovinszky, Borbély, Tőzsér (Erős 51.) – Jovánczai (Nógrádi 46.), Laczkó (Bartha 46.)

Felcsút: Molnár – Gálos, Kollár, Zöld, Trampler – Rebecsák, Szilágyi, Domján, Béress – Kovacsics, Földes

Gól: Balog Z. (2.), Jovánczai (4.), Laczkó (20.), Rósa (24.), Béress (87.) illetve Kovacsics (12.)

Csapatunk olyan helyzetkihasználással kezdte a találkozót, amelyre hosszú hónapok óta nem volt példa. Előbb Balog (2. perc), majd két perccel később Jovánczai talált be Molnár kapujába. Érdekesség, hogy a hátralévő 86 percben Kemenesnek sokkal több dolga volt, mint a vendégkapusnak, ám gólt csak egyet tudott rúgni a Felcsút: a 12. percben Kovacsics lőtt fordulásból a jobb alsó sarokba. A rendkí­vül megilletődötten kezdő vendégek – a szokásokkal ellentétben – a folytatásban sem álltak be védekezni, és ezt mi jól használtuk ki: a 20. percben szerzett Laczkó góllal két, majd a 24. percben lőtt Rósa találattal három gólosra nőtt az előnyünk. Több szép támadást is vezettünk az első 45 percben, de a Felcsút továbbra is veszélyesen kontrázott, de Kemenes védéseinek köszönhetően nem csökkent az előnyünk.

A második játékrészben mindkét gárda szakvezetője többet cserélt, ez inkább a mi csapatunk játékában hozott visszaesést. A támadásvezetés a fordulás után a vendégeknek ment jobban, a másodosztályban szereplő Felcsút sorra dolgozta ki a kontrákat, de a vendégek a legjobb lehetőségeket is elpackázták. A hajrában aztán újra veszélyeztettünk, elsősorban a több remek szólót is bemutató Bartha révén, aki egy ilyen után jól tálalt Béress elé, aki beállí­totta az 5-1-es végeredményt.

Ha az ősz során hasonlóan jól használnánk ki lehetőségeinket, mint most, akkor kevesebb gondunk lenne, a csapat védekezésén azonban továbbra is sokat kell javí­tani. Győzelmünk nem forgott veszélyben, de a végeredmény Kemenes bravúrjainak és a felcsúti támadóknak “köszönhetőn” nem lett szorosabb.

A találkozón négy hónap után lépett újra pályára a Fradi-mezében Sorin Botis, akit nagy tapssal köszöntöttek drukkereink.

• 90
    Vége a mérkőzésnek.
    87
    Egy Bartha szóló után támadónk önzetlenül Béresshezpasszolt, aki három lépésről a kapuba passzolt. 5-1
    83
    Bartha két jó csellel tisztára játszotta magát, majd a büntető területen belól Nőgrádihoz passzolt, a védők azonban menteni tudtak.
    78
    Béress állt be Rósa helyett.
    73
    Lipcsei helyett Tí­már játszik.
    70
    Bartha 18 méteres félmagas lövését Molnár védte, a kipattanóról Rósa alig maradt le.
    68
    Négy felcsúti vezethette két védőnkre a labdát, Móri azonban egy picit önző volt és 14 méterről lőtt, Kemenes bravúrral védett.
    65
    Egy szögletet követően Varga fejelt hat méterről, Erős a gólvonal elől mentett.
    62
    Erős beadása után Nógrádi szorongatott helyzetből fejelt a bal sarok mellé.
    57
    Ódor távoli, pattogós lövését védte Kemenes.
    54
    Móri ballal ellőtte a labdát a kapu előtt, a hosszű oldalon érkező Varga azonban lemaradt.
    52
    Balog helyett Szálkai folytatja, aki megszabadult hosszú “sörényétől”, a szurkolók alig ismerték meg fiatal játékosunkat rövid hajjal.
    51
    Tőzsér helyett Erős folytatja.
    49
    Varga közeli lövését könnyedén fogta Kemenes.
    48
    Nagy László hat játékost cserélt: Villányi, Ódor, Szalai, Ribi, Varga, valamint Móri állt be.
    46
    Elkezdődött a második félidő, négyet cseréltünk. Takács helyett Botis, Szalai helyett Fitos, a Jovánczai, Laczkó ékpár helyett pedig a Nógrádi, Bartha kettős állt be. Botist megtapsolták a nézők.
    45
    Vége az első félidőnek.
    40
    Tőzsér a 16-os előtt becsapott egy védőt, majd lőtt, a labda azonban Kolláron megpattant és a jobb kapufa mellett hagyta el a játékteret.
    35
    Takács 26 méterről lőtt 1 méterrel a kapu fölé.
    32
    Újabb nagy felcsúti lehetőség maradt ki. Egy baloldali beadás után Kovacsics a hosszú oldalon a rövid sarkot vette célba, a visszaérkező Budovinszky azonban megmentette csapatunkat a góltól.
    30
    Egy labdaszerzés után Szilágyi szabadon vezethette a labdát Kemenesre, aki óriási bravúrral menteni tudott.
    24
    Szalai beadása után Rósa ballal a kapu közepébe lőtt. 4-1
    20
    Borbély ugratta ki Jovánczait, aki középre adott, az érkező Laczkó kapásból a kapuba helyeztt. 3-1
    17
    Tőzsér adott balról középre, Trampleren megpattant a labda, Molnár a gólvonal elől öklözte ki.
    15
    Lipcsei előrébb ment a középpályára, Budovinszky pedig hátrébb húzódott.
    12
    Kovacsics 15 méterre a kapunktól levette a labdát, majd kilőtte a jobb alsó sarkot. 2-1
    10
    Szalai 16 méterről lőtt, Zöld azonban tisztázott.
    7
    Szilágyi fejelhetett 5 méterről, Kemenes azonban hatalmas bravúrral tisztázott.
    4
    Második támadásunk is góllal végződött. Borbély 14 méteres lövése kipattant Molnárról, Jovánczai pedig 4 méterről a kapuba helyezett. 2-0
    2
    Balog balról középre adott, Rósa elől még tisztáztak a védők, a labda ismét Balog elé került, aki 7 méterről laposan a kapuba lőtt. 1-0
    1
    Elkezdődött a találkozó.
    .
    Szeretettel köszöntjük kedves olvasóinkat. Hamarosan kezdődik a Ferencváros-Felcsút előkészületi mérkőzés.