2005.VI.30. Ferencváros – Rimavská Sobota 4-2

2 hozzászólás a(z) 2005.VI.30. Ferencváros – Rimavská Sobota 4-2 bejegyzéshez

• ftc.hu: Csapatunk főleg az első félidőben mutatott jó teljesí­tményének köszönhetően magabiztosan 4-2-re nyert a Rimaszombat elleni felkészülési meccsen.

Ferencváros – Rimavská Sobotá: 4-2 (2-1)
    Üllői út, 300 néző

Ferencváros: Udvarácz (Kemenes 46.) – Balog Z. (Medgyes 46.), Budovinszky, Tí­már – Takács Á. (Albert T. 34.), Gyepes, Huszti (Rubint 46.), Tőzsér (Laczkó 66.) – Rósa (Csepregi 46.), Bajevski, Nógrádi

Rimavská Sobotá: Kuciak (Benko 46.) – Nemeth, Mraz, Hrabac – Hilek, Pisar, Kubinec, Purdek, Sluka – Uskovic, Hlousek

Gól: Budovinszky (14.), Rósa (23.), Gyepes (45.), Tőzsér (62.) illetve Purdek (9.), Hardviger (89.)
    Sárga lap: Takács (25.p.), Tí­már (42.p.), illetve Hilek (18.p.)

Mi kezdtünk aktí­vabban, be is szorí­tottuk ellenfelünket, mégis a vendégek szereztek vezetést: a 9. percben szöglet után jutott előnyhöz a Rimaszombat (0-1).
    A játék képe nem változott, továbbra is mi voltunk fölényben és a 14. percben Budovinsky szabadrúgásgóljával egyenlí­tettünk (1-1). Kilenc perccel később Balog hatalmas bedobása után Rósa használta ki a vendégek figyelmetlenségét és már nálunk volt az előny, melyet a félidő utolsó percében Gyepes fejesgóljával növeltünk kettőre (3-1).

A második félidőben mindkét együttesben szóhoz jutottak a cserék. Ez a játékrész már kiegyenlí­tettebb küzdelmet hozott, nálunk három próbajátékos is pályára lépett, akik érthető módon nincsenek összeszokva a többiekkel, ezért több volt nálunk a pontatlan átadás. Mindezek ellenére a 62. percben Tőzsér révén tovább növeltük előnyünket (4-1). A hajrában a vendégek többször is eljutottak a kapunkig, a szünetben csereként beállt Kemenes többször is bravúrral mentett. A 89. percben Hadviger közeli fejesét már kapusunk sem tudta védeni, í­gy kialakult a 4-2-es végeredmény.

• 90
    Vége a mérkőzésnek.
    89
    Csökkentette a különbséget a Rimaszombat. Sluka szöglete után a berobbanó Hadviger senkitől sem zavartatva 4 méterről a hálóba fejelt (4-2).
    87
    Budovinszky végzett el szabadrúgást 24 méterre a kaputól. Bombaerős lövése “átment” a sorfalon, sajnos azonban levágódott az éppen keresztbe futó Albertről.
    85
    Sluka lőtt közelről a jobb kapufa mellé.
    82
    Laczkó gurí­tott középre a bal oldalról, Bajevski kapásból alig lőtt a kapu mellé.
    77
    Nógrádi lépett ki remek ütemben a védők közül, lapos lövése kipattant a kapusról, támadónk kapásból ismételt, de másodszor az oldalhálóba lőtte a labdát.
    73
    Sluka lépett ki a védőink közül, elhúzta a labdát Kemenes mellett, de túlságosan kisodródott és éles szögből keresztbe ellőtte a kapu előtt a labdát.
    66
    Cseréltünk. Tőzsér helyett Laczkó állt be.
    62
    Már hárommal vezetünk. Bajevski ugratta ki remek ütembenTőzsért, aki kapásból, a kifutó kapus mellett 14 méterről a bal sarokba lőtt (4-1).
    59
    Bajevski gurí­tott középre az alapvonaltól, Nógrádi 7 mét6erről, kapásból lőtt, Benko óriási bravúrral védett.
    56
    Sluka futott el a jobb szélen, keresztbe í­velt a kapunk előtt, a hosszú oldalon érkező Hilek kapásból az oldalhálóba lőtte a labdát.
    52
    Hrabac 22 méteres lövését Kemenes a jobb felső sarok elől látványos vetődéssel ütötte szögletre.
    50
    Jobboldali szöglet után a védőkről kipattanó labdát Medgyes 17 méterről, kapásból kapura lőtte, Nemeth a gólvonalról fejjel tisztázott.
    48
    Tőzsér végzett el szabadrúgást 23 méterre a kaputól. Középre tartó lövését Benko megfogta.
    46
    Elkezdődött a második félidő. A mieinknél Udvarácz helyett a második félidőben Kemenes véd, ezenkí­vül Balog helyett Medgyes, Rósa helyett Csepregi, Huszti helyett pedig Rubint állt be. A vendégeknél Kuciak helyett Benko véd a második félidőben.
    45
    Vége az első félidőnek.
    45
    Kettővel vezetünk. Nógrádi jobboldali beadása után Gyepes fejelt közelről a hálóba (3-1).
    42
    Tí­már rúgta meg Slujkát, amiért sárga lapot kapott.
    40
    Budovinszky indí­totta Rósát, de kicsit hosszú volt a labda, amit í­gy Kuciak szerzett meg.
    34
    Cseréltünk. Takács kapott egy rúgást a lábára. Helyére a próbajátékon nálunk lévő Albert Tamás állt be.
    30
    Budovinszky 30 méteres bombalövését a léc alól ütötte ki Kuciak.
    28
    Pisar végzett el szabadrúgást 25 méterre a kapunktól a bal oldalról. Lövése után egy méterrel szállt el a labda a kapunk fölött.
    25
    Takács egy rossz ütemű becsúszás után a labda helyett Hilek lábát találta el, amiért sárga lapot kapott.
    23
    Vezetünk. Balog hatalmas bedobása után a menteni akaró Mraz saját kapuja felé csúsztatta tovább a labdát, amit a berobbanó Rósaközelről a hálóba fejelt (2-1).
    21
    Rósa hozta fel a labdát, majd 30 méterről váratlanul lőtt, a labda a kapufa belső lapjáról pattant vissza a mezőnybe. Gyönyörű lövés volt, amit szurkolóink nagy tapssal jutalmaztak.
    20
    Huszti futott el nagy lendülettel a bal szélen, majd Rósához passzolt, aki sarokkal Gyepeshez továbbí­tott. Gyepes kapásból lőtt, de lecsúszott a lábáról a labda, amely í­gy messze elkerülte a kaput.
    18
    Hilek rúgta meg Bajevskit, amiért sárga lapot kapott.
    16
    Rósa a felezővonalnál észrevette, hogy a kapus messzire kijött a kapujából, ezért középpályásunk kapura í­velte a labdát, ami alig szállt fölé.
    14
    Egyenlí­tettünk. Szabadrúgáshoz jutottunk 22 méterre a kaputól.Budovinszky a sorfal fölött a jobb sarokba csavarta a labdát, a vendégek kapusa hiába vetődött, nem tudott hárí­tani (1-1).
    9
    Vezet a Rimaszombat. Baloldali szöglet után Pisar fejesét Udvarácz vetődve kiütötte, a labda Purdek elé pattant, aki közelről az üres kapuba helyezett (0-1).
    6
    Rósa szöglete után Tí­már fejelt 6 méterről a kapu mellé.
    4
    Takács jobboldali beadása után Kuciak húzta le a labdát.
    2
    Sluka ugratta volna ki Uskovicot, de Budovinszky jó ütemben keresztezett és mentett.
    1
    Elkezdődött a mérkőzés, mi indí­tottuk útjára a labdát.
    .
    Ebben a pillanatban jöttek ki a csapatok a pályára. A mieink tiszta zöldben, a vendégek tiszta pirosban játszanak majd.
    .
    Már csak öt perc van hátra a kezdésig, az időjárási körülmények jelentősen javultak, már alig esik az eső.
    .
    Szerdán újra 100%Fradi! A tartalomból:
    -- Tini veszteségek -- Miért ment és megy el egyre több fiatal az Üllői útról? Van-e visszaút?
    -- Vukmir, Kapic, Penksa: Az utolsó szó jogán…
    -- Többen vagy kevesebben lesznek kí­váncsiak a jövő Fradijára? A fiatalí­tás vagy az eredményesség a vonzó?
    -- Taki elkelt…
    -- Kell-e József? Fater, mint játékos
    A 100% Fradit szerdától keresse az újságárusoknál!

.
    A csapatok befejezték a melegí­tést, hamarosan kezdődik a mérkőzés.
    .
    A mieink az alábi összeállí­tásban lépnek pályára: Udvarácz -- Balog, Budovinszky, Tí­már -- Takács, Gyepes, Huszti, Tőzsér -- Rósa, Bajevski, Nógrádi. A kispadon Kemenes, Albert, Medgyes, Csepregi, Laczkó és Rubint foglal helyet.
    .
    A csapatok a pályán melegí­tenek, a hatalmas esőben alig lehet látni.
    .
    Köszöntjük kedves szurkolóinkat! Negyed óra múlva kezdődik a Rimaszombat elleni felkészülési mérkőzésünk. Mintegy öt pece hatalmas zápor zúdul a pályára, a nézők a lelátó fedett részére menekültek.