2005.VII.31. Ferencváros – Fehérvár: 0-1

2 hozzászólás a(z) 2005.VII.31. Ferencváros – Fehérvár: 0-1 bejegyzéshez

• ftc.hu: Csapatunk hiába játszott végig mezőnyfölényben, egy súlyos védelmi hiba miatt 1-0-ás vereséget szenvedett az Üllői úton a Fehérvár FC-től.

Ferencváros – Fehérvár: 0-1 (0-1)
    Üllői út, 5.141 néző, vezette: Fábián (Ortó, Márkus)

Ferencváros: Szűcs L. – Balog Z., Tí­már (Erős 46.), Budovinszky, Csurka – Takács Á., Lipcsei, Rósa, Tőzsér (Bajevski 78.) – Nógrádi (Jovánczai 46.), Laczkó

Fehérvár FC: Tudor – Bozic, Koller, Kuttor, Csizmadia – Györök (Nagy 65.), Farkas, Horváth, Lattenstein – Magasföldi (Simon 79.), Sitku (Alumona 84.)

Gól: Györök (37.)
    Sárga lap: Nógrádi (17.), Takács (39.), Budovinszky (75.) illetve Alumona (87.)

Az első perctől óriási lendülettel kezdtünk, különösen a pályafutása első felnőtt élvonalbeli bajnokiján kezdőként szóhoz jutó Csurka Zoltán volt aktí­v, aki a bal szélen többször is átjátszotta fehérvári ellenfelét és remek beadásokkal szolgálta ki a középen érkezőket. Nem unatkozott a fehérváriak kapusa, Tudor az első tí­z percben kétszer is bravúrral mentett. A 15. percben kimaradt az első komoly fehérvári helyzet, amikor egy kapu elé emelt labdát az egyedül hagyott Horváth a kapu mellé fejelt. A folytatásban is nálunk volt többet a labda, a vendégek zártan, fegyelmezetten védekeztek. A 33. percben furcsa góllal szereztek vezetést a fehérváriak. Rósát rúgták fel a térfelünk közepén, középpályásunk lent is maradt a földön, játékosaink megálltak, a játékvezető azonban nem állí­totta meg a játékot és Györök közelről a hálóba talált (0-1). Vezetésük után a vendégek érthető módon nem változtattak taktikájukon, ellentámadásaik viszont rendkí­vül veszélyesek voltak és csak a szerencsénknek, illetve Szűcsnek köszönhetjük, hogy nem nőtt tovább a különbség.

A második félidőt meglepetésre a vendégek kezdték aktí­vabban, akik egymás után rúghatták a szögleteket, melyek hárí­tása komoly gondot okozott védőinknek, akik közül egyedül Balog Zoltán nyújtott jó teljesí­tményt. A 60. perctől ismét fölénybe kerültünk, de főleg csak távoli lövésekkel próbálkoztunk. Ezek között voltak veszélyes kí­sérletek, de a fehérvári kontrákban inkább benne volt a gól.

Fábián játékvezetőnek nem a mai volt pályafutása legjobb mérkőzése, több téves í­téletet is hozott a kárunkra, de nem miatta vesztettünk.

• 93
    A mérkőzés képei a fent látható Összefoglaló menüpont alatt érhetőek el.
    92
    Fábián két perc elteltével lefújta a mérkőzést egy fehérvári szöglet után, melynek elvégzése majdnem egy percig tartott.
    90
    A negyedik játékvezető három perc hosszabbí­tást jelzett.
    87
    Alumona em engedte, hogy elvégezzünk egy szabadrúgást, amiért sárga lapot kapott.
    85
    Bajevski próbált elhúzni Kuttor mellett, de a védő becsúszva az alapvonalon túlra rúgta a labdát. Az asszisztens helyesen szögletet jelzett, a játékvezető azonban segí­tőjét felülbí­rálva kirúgást í­télt.
    84
    Harmadszor cserélt a Fehérvár is. Sitku helyett Alumona állt be.
    82
    Szöglet után Csizmadia a kapu előtt lerántotta Jovánczait, a játékvezető érthetetlen módon kifelé szabadrúgást.
    81
    Erős 18 méteres félmagas lövését Tudor braúros vetődéssel ütötte ki.
    80
    Lipcsei 21 méteres lapos lövése után a bal kapufáról pattant vissza a labda, amit a védők az alapvonalon túlra vágtak.
    79
    Cseréltek a vendégek is. Magasföldi helyett Simon jött be.
    78
    Harmadszor is cseréltünk. Tőzsér helyett Bajevski lépett pályára.
    76
    Koller 21 méteres szabadrúgása megpattant a sorfalon, az irányt változtató labda becsapta Szűcsöt, de szerencsére a jobb kapufa mellett hagyta el a játékteret. Majdnem úgy jártunk, mint a Minszk elleni hazai UEFA Kupa-meccsen.
    75
    Budovinszky lépett rá Bozic sarkára, majd mondott valamit a bí­rónak, amiért sárga lapot kapott.
    72
    Sitku tört be a tizenhatosunkon belülre, mielőtt azonban lőni tudott volna, Takács önfeláldozó becsúszásal mentett előle. Takács lába a szerelésnél begörcsölt, de Taki rövid ápolás után folytatni tudta a játékot.
    69
    Lipcsei 22 méteres bombája alig zúgott el a léc fölött.
    65
    Csere a vendégeknél. Györök helyett Nagy jött be.
    62
    Tőzsér 21 méteres megpattanó lövése után Tudor először kiejtette a labdát, de másodszorra meg tudta fogni.
    58
    Erős futott el a jobb szélen, középre gurí­tott, Rósa közeli lapos kapáslövését azonbna Tudor gyors vetődéssel hárí­totta.
    55
    Egy percen belül három szgletet végezhettek el a vendégek. A másodikat Magasföldi egyből kapura csavarta, de Szűcs a léc alól szögletre mentett.
    55
    Egy percen belül három szögletet végezhettek el a vendégek. A másodikat Magasföldi egyből kapura csavarta, de Szűcs a léc alól szögletre mentett.
    53
    Magasföldi tört előre nagy lendülettel, de a visszafutó Jovánczai a térfelünk közepén remek ütemben szerelte.
    51
    Budovinszky egy csel után a tizenhatos sarkáról a kapu mögé í­velte a labdát.
    47
    Rósa 25 méterről lőtt a kapu fölé.
    46
    Elkezdődött a második félidő. A szünetben két csere volt nálunk. Tí­már helyett Erős, Nógrádi helyett pedig Jovánczai jött be. Mindkét játékot először játszik tétmeccset csapatunkban. Erősnek Gábornak és Jovánczai Zoltánnak is sok sikert kí­vánunk!
    45
    A bajnoki rajt előtt négy nappal megjelent a 100%Fradi legfrissebb lapszáma.
    A szí­nes hetilapban egy négyoldalas adatbank található, amelyet a játékoskeret mellett számos fontos statisztika, adat, valamint egy kitölthető sorsolás egészí­t ki. A hetilapban ezúttal az alábbi í­rásokkal találkozhatnak szurkolóink.
    Egy szerződés előélete
    Gyepes Gábor a Wolwerhamptonhoz igazolt, Gyepi angliai naplójából kiderül, hogyan jöhetett létre a kontraktus, de a védő arról is beszél, milyen érdekességekkel találkozott a kint eltöltött egy hét során.
    Szálkai, a csupaszí­v harcos
    Azt mondják, személyiségének két egészen különböző oldala van.
    Kedvezményes előfizetési lehetőség az FTC.hu-n!

45
    Vége az első félidőnek.
    45
    Budovinszky végzett el szabadrúgást 21 méterről. Lövsét Tdor óriási bravúrral ütötte ki a jobb felső sarok elől.
    42
    Csizmadia ugratta ki Sitkut, aki elől a remek ütemben kimozduló Szűcs megszerezte a labdát.
    39
    Takács került földre a fehérvári tizenhatoson belül, a játékvezető a mi játékosunknak adott sárga lapot.
    37
    Vezetnek a vendégek. Rósát rúgták fel a térfelünk közepén, a játékvezető továbbot intett, Rósa lentmaradt a földön, a beadás után Györök lőtt a kapunkba (0-1).
    33
    Tőzsér végzett el szabadrúgást 21 méterre a kaputól, a srfal a tizenhatos vonalán állt. Játékosunk hiába kérte a bí­rót többször, hogy mérje ki a kilenc métert, a játékvezető erre nem volt hajlandó. Tőzsér lövése levágódott a sorfalról.
    29
    Farkas 22 méterről lőtt a kapu mellé.
    20
    Lipcsei átadása után Laczkó becselezte magát a tizenhatoson belülre, majd visszagurí­tott Lipcseihez, aki kapásból lőtt, de a játékvezető közbesí­polt és kfelé í­télt szabadrúgást, feltehetően a tizenhatoson belül látott valamilyen szabálytalaságot.
    19
    Rósa 19 méterről lőtt a kapu mellé.
    17
    Nógrádi visszahúzta Bozicot, amiért sárga lapot kapott.
    15
    Magasföldi í­velt be szabadrúgást a kapunk elé, az őrizetlenül hagyott Horváth 10 méterről alig fejelt a bal sarok mellé.
    10
    Takács beadása után Kuttor fejelte ki a labdát, amit Tőzsér 18 méterről kapásból rálőtt, Tudor kiütötte a labdát, amit Laczkó egyből kapura fejelt, de a kapus védte az ismétlést is.
    9
    Sitku rbált meg egy megkerülős csellel elmenni Budovniszky mellett, de védőnk elrúgta a labdát a fehérvári támadó elől.
    8
    Csurka remek csellel húzott el a bal szélen, beadását Tudor az utolsó pillanatban húzta le a berobbanó Rósa elől.
    5
    Csurka kapu elé lőtt labdáját Tudor Nógrádi elől szerezte meg.
    2
    Tőzsér szöglete után a kifejelt labdát Csurka szerezte meg harcosan, Tőzsérhez passzolt, aki egyből a kapu elé emelt, de Tudor lehúzta a labdát.
    1
    Elkezdődött a mérkőzés. Az első félidőben mi támadunk a Springer-szobor felőli kapura.
    .
    Ebben a pillanatban kivoultak a pályára a csapatok. A kapu mögött szurkolóink egy hatalmas drapit feszí­tettek ki az alábbi felirattal:”Előttetek a jövő, mögöttetek a tábor, előre fiatalok!”
    .
    Végetért a bemelegí­tés, hamarosan kezdődik a mérkőzés.
    .
    A mai meccsen Szűcs Lajos viseli a csapatkapitányi karszalagot. Mint ismert korábban évekig Lipcsei Péter volt a csapatkapitányunk, a szezon előtt azonban lemondott erről a tisztségről. Az új csapatkapitányunk Szűcs Lajos lett, a helyettese pedig Rósa Dénes.
    .
    A két együttes már a pályán melegí­t.
    .
    Junior csapatunk remekül kezdték az új szezont. Fiataljaink 3-2-re nyertek a fehérváriak ellen. Ugyanezt az eredményt a felnőttek meccsén is elfogadnánk.
    .
    Jó hí­r a mieinknél, hogy a Minszkben kisebb combsérülést szenvedő Balog Zoltán felépült és vállalni tudja a játékot. Elősör tagja a kezdőcsapatnak Csurka Zoltán. Balhátvédünk Minszkben az utolsó percekben mutatkozott be tétmeccsen csapatunkban. A kispadon az utolsó pillanatokban változottmeg a cserék névsora. Csepregi Richárd kisebb sérülés miatt nem ülhet le a padra, ezért Bartha László került a helyére. A mieink összeállí­tása:Szűcs -- Balog, Tí­már, Budovinszky, Csurka -- Takács, Lipcsei, Rósa, Tőzsér -- Nógrádi, Laczkó. A kispadon Kemenes, Erős, Jovánczai, Szálkai, Bajevski, Bartha és Keller foglal helyet.
    .
    Köszöntjük kedves szurkolóinkat! Hamarosan kezdődik csapatunk első bajnoki mérkőzése az új szezonban. A mieink ellenfele a Fehérvár FC lesz.