2005.V.11. MK Döntő, Ferencváros – Matáv-Sopron 1:5

2 hozzászólás a(z) 2005.V.11. MK Döntő, Ferencváros – Matáv-Sopron 1:5 bejegyzéshez

• ftc.hu: Sopron – Ferencváros: 5-1 (3-0)
    Székesfehérvár, 4.000 néző, vezette: Trivkovic (Novosel, Grgec) – horvátok

Ferencváros: Szűcs – Takács, Gyepes, Botis, Huszti – Penksa, Kapic, Lipcsei, Rósa – Bartha (Udvarácz 46.), Sowunmi

Sopron: Balogh – Fehér Z., Horváth A., Szekeres, Szabó – Balaskó (Somorjai 72.), Pintér, Bárányos (Földvári 82.), Lazic – Tóth M., Sira (Csordás 72.)

Gól: Lipcsei (49.) illetve Tóth M. (13.), Bárányos (38.), Balaskó (44. – 11-esből, 57.), Horváth (73.)
    Sárga lap: Lipcsei (44.), Szűcs (45.), Kapic (56., 66.), Sowunmi (78.) illetve Fehér (30.), Pintér (47., 79.), Bárányos (48.)
    Kiállí­tva: Rósa (38.), Szűcs (44.), Kapic (66.) illetve Pintér (79.)

Csapatunk a Magyar Kupa döntőjében 5-1-es vereséget szenvedett a Soprontól.

A mai mérkőzés azonban csak 30 percig szólt a futballról, utána a horvát játékvezető, Edo Trivkovic lépett elő főszereplővé. A bí­ró egy vitatható gól után kiállí­totta a reklamáló Rósa Dénest, majd egy szabályos becsúszó szerelés után tizenegyest ajándékozott a Sopronnak, az értékesí­tett büntető után pedig kapusunkat, Szűcs Lajost küldte el zuhanyozni.

A második félidőben Adem Kapic kiállí­tása jogos volt, hiszen légiósunk durva szabálytalanságot követett el, de ekkor már minden eldőlt. Az MLSZ nagyot hibázott, amikor külföldi játékvezetőket hí­vott a Magyar Kupa-döntőre. Kiváncsiak vagyunk, hogy az illetékesek között lesz-e valaki, aki a mai botrányos játékvezetés miatt elnézést kér majd a Ferencvárostól, illetve azoktól a szurkolóinktól, akik elutaztak Székesfehérvárra és akiket az MLSZ meggondolatlan döntésének következtében egy horvát bí­ró megfosztott egy enmlékezetes kupadöntőtől. A kupafinálé helyett egy bohózat szereplői voltunk és tartunk tőle, hogy születnek még “vicces” döntések a mai fináléval kapcsolatban.

Azért is sajnáljuk nagyon a történteket, mert az első 30 percben, amikor a játék volt a főszereplő, kifejezetten élvezetes, jó meccset láthattunk. Mi irányí­tottunk, de a soproniak két gyors kontrából két gólt szereztek és elképzelhető, hogy játékvezetői segí­tség nélkül is megőrizték volna előnyüket.

A második félidőben Balaskó olyan szabadrúgásgólt szerzett, amiről évek múlva is lehetne beszélni a mai kupadöntő kapcsán. Az MLSZ és Edo Trivkovic azonban gondoskodott arról, hogy a mai mérkőzés után a soproniak öröme sem legyen felhőtlen. Gratulálunk a Sopron első kupagyőzelméhez, sok sikert kí­vánunk ellenfelünknek a következő szezonban az UEFA Kupában, de biztosak vagyunk benne, hogy a soproniak is jobban örültek volna egy olyan győzelemnek, melyet egyenlő feltételek biztosí­tása mellett érnek el és melynek jogosságát senki nem vonhatja kétségbe.

A Ferencváros már a mérkőzés előtt jelezte, hogy nem ért egyet külföldi bí­rók alkalmazásával, nem örülünk neki, hogy igazunk lett.

Reméljük, az MLSZ vezetői felhőtlenül jól érzik magukat a meccs utáni banketten.

• 90
    Vége, reméljük a horvát játékvezetőt nem látjuk többé…
    85
    Egy szöglet után Huszti fejelhetett öt méterről, fölé.
    82
    Penksa jó labdája után Huszti ziccerben a kapusba lőtt.
    79
    Pintér fejbe rúgta Lipcseit, második sárga, majd piros a soproninak.
    78
    Sowunmi rúgta fel Szekerest, sárga.
    73
    Egy szöglet után a kifejelt labdát Horváth lőtte kapura, ami megpattant egy lábon és a bal sarokban kötött ki.(1-5)
    72
    Kettőscsere a Sopronnál: Balaskó és Sira le, Somorjai és Csordás be.
    66
    Már csak nyolcan vagyunk. A horvát “ámokfutó” felmutatta Kapicnak a második sárga lapot, majd jött a piros.
    65
    9 emberrel is becsületesen küzdenek a mieink. Sowunmi kicselezett két soproni védőt, majd kiosztott egy “esernyőt” is, de a védők blokkoltak.
    61
    Nem tudni, hogy ki kérte fel ezt a horvát játékvezetőt a Magyar Kupa dirigálására, de ténykedése méltatlan az MK fináléjához. Félő, hogy Trvkovic ámokfutása miatt botrányba fulladhat a mérkőzés.
    57
    Balaskó 18 méterről a bal felsőbe küldött egy szabadrúgást. A Szűcs helyén védő Udvarácz mozdulni sem tudott a jól eltalált labdára.(1-4)
    52
    Rósa Dénes: “A Sopron második gólját szabálytalanság előzte meg, a játékvezető a szájába is vette a sí­pot, de nem fújt. Ezt követően megkérdeztem tőle, hogy miért nem, ezért sárgát adott, majd megtapsoltam és felmutatta a pirosat.”
    Szűcs Lajos: “Mindenki láthatta, hogy jogtalan volt a Sopron büntetője. Megkérdeztem, hogy miért adott 11-est, erre sárgát kaptam. Ezt követően korrekt játékvezetésre kértem, és jött a piros. Érthetetlen..”
    49
    GÓL! A 17 méteres szabadrúgást Lipcsei küldte a bal alsóba. Gyerünk fiúk!!!!!!!!!!
    48
    Bárányos 17 méterre a kaputól szájba rúgta Botist, sárga.
    47
    Lipcsei 23 méteres szabadrúgása lepattant a sorfalról.
    46
    Elkezdődött a második félidő.
    45
    Vége az első félidőnek.
    45
    Szűcs Lajos reklamált a játékvezetőnél, amiért sárgát kapott, kapusunk tovább reklamált, villant a piros is. László Csabát is elküldték a kispadról.
    44
    10 emberrel is többet birtokoljuk a labdát. Egy kontra után Lipcsei fantasztikus becsúszással mentett. A horvát játékveztő azonban óriásit hibázott, és 11-est adott. Balaskó belőtte a büntetőt. Ez egy nagyon rossz játékveztő….(0-3)
    39
    A gól után a játékvezető szövegért kiállí­totta Rósát. Eszméletlenül nehéz 50 perc vár ránk.
    38
    Igazságtalan játék a foci. Egy kiugratás után Bárányos 13 méterről átemelte a labdát a kimozduló Szűcs fölött. Ez volt a Sopron második lehetősége… (0-2)
    35
    Egykapuzunk. A Sopron a gólja óta már legalább kétszer járt a térfelünkön…
    32
    Lipcsei szabdrúgását Balogh Botis elé öklözte, aki két méterről a kapu fölé fejelt. Óriási helyzet volt.
    28
    Eddig rendkí­vül igazságtalanul alakul a mérkőzés. Hiszen, amí­g a soproniak egy helyzetből egyet értékesí­tettek, addig mi több lehetőséget is elpuskáztunk. Nem beszélve arról, hogy az ellenfélnél csak másodpercekre van a labda.
    25
    Trivkovic játékvezetőnek minden egyes alkalommal rá kell szólnia Balogh kapusra, amikor nála van a labda, mivel látványosan húzza az időt.
    23
    Sowunmi a soproniak kapusával együtt ugrott fel egy labdáért, a játékvezető azonban úgy í­télte meg, hogy a támadónk szabálytalankodott, pedig nem is. Az eset után a soproni tábor “huhogni” kezdett. Úgy látszik Sopronban nem sikerült elhallgattatnunk a rasszizmust. Szomorú…
    21
    Óriási a fölényünk. Negyedik szögletünk után Huszti gurí­tott vissza Penksához, aki 18 méterről a jobb alsó sarkot vette célba, de Balogh ismét védett.
    18
    Lipcsei fantasztikus labdája után Huszti egyedül vezethette volna a labdát a kapusra, a horvát játékvezető azonban tévesen, lesen megállí­totta a támadásunkat. Ejnye…
    17
    Huszti szöglete után Gyepes közelről a kapu fölé bólintott.
    15
    Lipcsei jobb oldali szöglete után Botis fejelt 9 méterről, Balogh azonban a jobb alsó sarok elől mentett. Labdabirtoklás az első negyedóra után: 59%-41% a mi javunkra.
    13
    Sajnos vezet a Sopron. Szabó adott középre, Tóth pedig 11 méterről a bal sarokba fejelt. (0-1)
    11
    Sowunmi ment el a bal oldalon, az alapvonalról középre adott, Takács 10 méterről belsővel lőtt, Balogh védett.
    8
    Lipcsei 25 méterről eresztett meg egy hatalmas bombát, Balogh bravúrral szögletre ütötte a labdát. Szép volt Peti!
    6
    Gyepes ugratta volna ki Sowunmit, a labda azonban egy picit hosszú volt, í­gy a kapujából kimozduló Balogh felszedte a labdát.
    4
    Penksa fejelhetett volna öt méterre a kaputól de Szekeres megelőzte.
    2
    Szabó Ottó adott középre balról, Szűcs jól mozdult ki a kapujából és oldalra öklözte a labdát.
    1
    A Himnusz után kezdetét vette a kupadöntő. Mi indí­tottuk útjára a labdát.
    .
    Már csak 10 perc és kezdetét veszi a tavasz számunkra legfontosabb mérkőzése. Ha nyerünk, a bajnokság végeredményétól függetlenül, biztos, hogy jövőre is indulhatunk európai kupában. Mindent bele srácok!!!!HAJRÁ FRADI!!! HAJRÁ FRADI!!!
    .
    A mieink a pályán melegí­tenek. A kispadra Udvarácz, Bognár, Vukmir, Tőzsér, Vágner, Bajevski, valamint Nógrádi ülhet le.
    .
    Új, egyedi háttérképekkel bővült a 100%Fradimobil tartalma.
    Szí­nes háttérképek: (400 Ft+ÁFA;Info:061-422-3490; aktí­v WAP-szükséges!)

További tartalmak: Csengőhang Háttérkép I. Háttérkép II. Videó
    Minden letöltéssel segí­ted az erdélyi Szent József Gyermekotthon árváit is!

.
    Szurkolóink küzül már mintegy 1500-an elfoglalták helyüket a fehérvári stadionban. A soproni szurkolók jóval kevesebben vannak.
    .
    Dobbanjon meg a Fradi-szí­ved minden csörgésnél!
    Fradi-induló:
    MONO csengőhangként:
    Küldd az FT28755-ös kódot a 06-90-635-545-es számra!
    POLIFÓNIKUS csengőhangként:
    Küldd az FT37575-ös kódot a 06-90-635-545-es számra!
    VALÓDI hangzásban:
    Küldd az FT16050-ös kódot a 06-90-629-444-es számra!
    Hajrá Fradi! (az FTC.hu nyitózenéje):
    Küldd az FT28790-ös kódot a 06-90-635-545-es számra!
    Küldd az FT37590-ös kódot a 06-90-635-545-es számra!
    Küldd az FT16055-ös kódot a 06-90-629-444-es számra!
    Action: Zöldinduló (Aléaléaléaléó):
    Küldd az FT28814-ös kódot a 06-90-635-545-es számra!
    Küldd az FT37599-ös kódot a 06-90-635-545-es számra!
    A csengőhangok letöltésének technikai feltételeiről bővebben ITTolvashatsz.

.
    László Csaba egy órával a mérkőzés kezdete előtt kijelölte a kezdőcsapatát a Sopron elleni Magyar Kupa döntőre.
    Hosszú idő után ismét a kezdőben kap helyet Marek Penksa, a fiatalok közül Takács, valamint Bartha kap lehetőséget a mérkőzés elejétől. A mieink a Szűcs- Takács, Gyepes, Botis, Huszti- Penksa, Kapic, Lipcsei, Rósa- Bartha, Sowunmi összeállitásban lépnek pályára.
    .
    Lipcsei vagy Szekeres hetedszer? László először vagy Pintér másodszor? A Ferencváros huszonegyedszer vagy a Sopron először? Legkésőbb három óra múlva választ kaphatunk ezekre a kérdésekre. Reméljük a végén a mieink örülhetnek, és a gyenge bajnoki szereplést fantasztikus kupagyőzelemmel feledteti a csapat.
    Szeretettel köszöntjük kedves olvasóinkat, szurkoljuk ki együtt a huszonegyediket. HAJRÁ FRADI!!!!