2006.III.10. Pápa – Ferencváros: 1-5

2 hozzászólás a(z) 2006.III.10. Pápa – Ferencváros: 1-5 bejegyzéshez

• ftc.hu: Parádés második félidei teljesí­tményünknek köszönhetően 5-1-re vertük idegenben a Pápát. Góljainkat 20 perc alatt értük el, melyeket Jovánczai (2), Laczkó, Lipcsei (11-esből) és Bajevski szerezték.

Pápa – Ferencváros: 1-5 (1-0)
    Pápa – Perutz stadion, 4.000 néző, vezette: Makai (Szabó P., Kovács Z.)

Pápa: Szűcs L. – Varga, Farkas A. (Gaál 74.), Mutica, Geri – Müller, Elder (Szabó Z., 77.), Lipták, Szabó II Z. – Újhegyi (Szabó 71.), Simpson

Ferencváros: Kemenes – Bognár, Tí­már, Botis (Szálkai 87.), Laczkó – Erős (Szalai 41.), Lazic (Bajevski 59.), Lipcsei, Leandro – Tőzsér – Jovánczai

Gól: Simpson (28.) illetve Laczkó (64.), Bajevski (68.), Lipcsei (72. – 11-esből), Jovánczai (83., 84.)
    Sárga lap: Simpson (18.), Lipták (40.), Varga (52.), Szűcs (53.) illetve Tí­már (15.), Lipcsei (16.), Bognár (40.)
    Kiállí­tva: Varga (76.)

A találkozó sokáig kiegyenlí­tett mezőnyjátékot hozott. A 28. percben aztán Simpson ballábas, beadásszerű lövése kötött ki a kapunkban (1-0). A folytatásban sem találtuk meg igazán a pápaiak játékának ellenszerét, í­gy Gellei Imre már a 41. percben cserére szánta el magát (Szalai állt be Erős helyett).

A fordulás után támadóbb felfogásban léptünk pályára, ám ez nem igazán mutatkozott meg helyzetekben. Edzőnk újra cserélt – kicsit kockáztatva lehozta Lazicot, és helyére a támadó Bajevski állt be. Ezt követően megélénkült a mieink játéka, egyenlí­teni egy pontrúgás után sikerült: a 64. percben Laczkó helyezett a hálóba Leo beadása után (1-1). Négy perccel később már vezettünk: Bajevski leheletfinom mozdulattal emelt Szűcs hálójába (1-2). És ezzel még nem volt vége: újabb négy perc elteltével Lipcsei büntetőből talált be (1-3). Röviddel ezután a hazaiak 10 emberre fogyatkoztak, miután Varga jogosan piros lapot kapott. Ezután sem álltunk le, sorra vezettük a támadásokat, melyek közül a 83., majd a 84. percben Jovánczai egyaránt gólt szerzett – beállí­tva az 5-1-es végeredményt. Kis hí­ján a hatodikat is belőttük, de a hajrában Lipcsei parádés emelése után centik hiányoztak a gólhoz. Csapatunk a második félidőben bemutatott könnyed játékával egyértelműen rászolgált a három pontra az ellen a Pápa ellen, amely néhány hónapja 0-3-ról állt fel ellenünk az Üllői úton…

• 91
    Vége. 5-1-re győztünk, lehetett volna több is…
    89
    Lipcsei egy szép csel után átemelte a kinn álló Szűcs fölött a labdát, ám az pechére a kapufáról pattant vissza a mezőnybe.
    88
    Bajevski ugratta volna ki az egyedül kilépő Tőzsért, ám Lipták lerántotta. Hatalmas ziccer lett volna, Liptáknál viszont elmaradt a jogos (második) sárga, valamint a piros lap.
    87
    A sérülése után visszatérő Szálkai állt be Botis helyett.
    84
    Jovánczai harcolt ki egy labdát, majd 11 méterről fordulásból lőtt a kapuba, Szűcs csak beleérni tudott a labdába (1-5).
    83
    Tőzsér remek ütemben ugratta ki Jovánczait, aki szépen lőtte el a labdát a hosszú sarokba Szűcs mellett (1-4).
    77
    Szabó állt be Elder helyett.
    77
    Leo 26 méteres, bombaerős lövését Szűcs mellel “ütötte” ki.
    76
    Leo szerzett labdát, kilépett volna, ám Varga feltartotta, í­gy jogosan kapta meg a második sárga lapját, és az ezzel együtt járó pirosat.
    74
    Gaál állt be Farkas helyett.
    72
    Bajevski ugratta ki remekül Jovánczait, aki megtolta a labdát Szűcs mellett, majd elesett, Makai büntetőt í­télt. Lipcsei állt a labda mögé, és biztosan értékesí­tette a 11-est (1-3).
    71
    Szabó állt be Újhegyi helyett.
    68
    Bejöttek Gellei cseréi: Szalai szerzett harcosan labdát, majd remek ütemben ugratta ki Bajevskit, aki leheletfinom mozdulattal emelte át a labdát a kimozduló Szűcs fölött (1-2).
    65
    Lipták távoli lövését védte biztosan Kemenes.
    64
    Leo baloldali beadását Laczkó 10 méterről, ballal helyezte a bal alsó sarokba.
    60
    Lipcsei került lövőhelyzetbe, 17 méteres erős lövése a védőkről pattant szögletre. Sajnos a pontrúgás után tisztáztak a hazaiak, majd a kontra végén Bognár mentett az utolsó pillanatban.
    59
    Lazic helyett Bajevski állt be.
    57
    Előbb Kincses, majd Müller lövését védte szépen Kemenes.
    53
    Szűcs Lajos reklamálásért kapott sárgát.
    52
    Varga szövegelésért kapott lapot.
    50
    Enyhe fölényben kezdtük a második játékrészt, sajnos komolyabb helyzet nélkül.
    46
    Elkezdődött a második játékrész.
    45
    Vége az első játékrésznek.
    43
    A két durva pápai belépő közül egyik sem ért sárga lapot.
    42
    Lipcsei 18 méteres szabadrúgása a léc fölött hagyta el a játékteret.
    41
    Erőst Szalait váltotta.
    40
    Bognár rúgta fel Eldert, ezért sárgát kapott, csakúgy, mint Lipták reklamálásért. Bognár sem játszhat a ZTE ellen.
    35
    Szabó léphetett volna ki egy remek indí­tással, ám Bognár a legjobb ütemben lépett közbe, í­gy tisztázott a támadó elől.
    34
    Leo tűnt el két védő gyűrűjében a 16-oson belül -- Szabó nem “továbbot” intett.
    28
    Egy kontra végén Simpson szerencsés góljával vezet a Pápa: a légiós kissé kiszorí­tott helyzetből, 10 méterről ballal olyan szerencsésen találta el a labdát, hogy az a vetődő Kemenes mellett, a bal oldali kapufáról a hálóba vágódott (1-0).
    24
    Tőzsér jól helyezett, 21 méteres lövését Szűcs ütötte el bravúrral a bal sarok elől.
    23
    Müller szállt bele Tőzsérbe -- lap nélkül.
    19
    Tőzsér “kemény” lökete sajnos pontatlan volt, í­gy a labda elkerülte Szűcs kapuját.
    18
    Simpson is besárgult, miután földre vitte Lipcseit.
    16
    Lipcsei kapott lapot egy olyan megmozdulásért, amely egyáltalán nem ért lapot. Csapatkapitányunk í­gy nem játszhat a ZTE ellen.
    15
    Tí­már szabálytalankodott Simpson ellen, amiért sárga lapot kapott.
    15
    Tőzsér estében passzolt Erőshöz, az utolsó pillanatban utóbbit megakadályozták a lövésben a hazaiak.
    9
    Tőzsér 20 méteres próbálkozása szállt méterekkel a jobb sarok mellé.
    7
    Kicsit bizonytalankodtunk hátul, de Simpson lövése méterekkel szállt el a léc felett.
    5
    Erős ellen szabálytalankodtak a hazaiak, ám Tőzsér pontrúgása hosszúra sikeredett.
    1
    Mi kezdtük a mérkőzést -- csapatunk tiszta zöldben játszik ma is.
    .
    Gellei Imre a 100%Fradinak adott interjújában elmondta, arra számí­t, hogy a hazaiak -- élükön Szűcs Lajossal -- nagyon bizonyí­tani akarnak majd ellenünk, ennek ellenére célunk a győzelem, mert csak í­gy kezdhetjük el a felzárkózást.
    .
    A játékosok most vonulnak ki a játéktérre.
    .
    A találkozó játékvezetője Makai János lesz.
    .
    Ha csak a statisztikákból indulnánk ki, borí­tékolható lenne a mieink sikere: a mieink 145 napja nem kaptak ki idegenben; a Pápa még nem nyert ellenünk bajnoki meccse, sőt a hazaiak közel 10 hónapja nyeretlenek.

.
    Csapatunk ma az alábbi összeállí­tásban lép pályára:Kemenes-Bognár, Tí­már, Botis, Laczkó-Erős, Lazics, Lipcsei, Leandro-Tőzsér-Jovánczai.
    Nem lehet ott a pályán “fehérvári” csapatkapitányunk, Balog Zoltán, aki ví­rusos gyomorbántakkal bajlódik. A kispadról beállva Szabó K., Bajevski, Budovinszky, Csepregi, Szalai, Szálkai és Takács kaphat lehetőséget.
    .
    A találkozó lejátszása egész héten kérdéses volt, de jelen pillanatban semmi sem veszélyezteti a mérkőzés megrendezését. Pápán sem az időjárással, sem a játéktér minőségével nincs gond.