2007.XI.3. Ferencváros – Jászberény: 1-0

2 hozzászólás a(z) 2007.XI.3. Ferencváros – Jászberény: 1-0 bejegyzéshez

• ftc.hu: Bár a helyzetek alapján gólokkal nyerhettünk volna, végül 1-0-ra győztük le a bajnokság 13. fordulójában a Jászberényt az Üllői úton. A gólt Brettschneider fejelte az 57. percben. Ezzel zsinórban harmadszor nyertünk, és beértük a 3. helyezett Vácot a tabellán.

Jól indí­tottuk a meccset, hiszen sorra jöttek a helyzetek. Már az 5. percben vezethettünk volna, ám Bartha lövése a lécről sajnos kifelé pattant. Majd Ndjodo lőtt veszélyesen, ezt követően viszont alábbhagyott a kezdeti lendületünk. Olyannyira, hogy két veszélyes kontrával ijesztett ránk a vendégcsapat, szerencsére csak az első félidő közepén volt pár jó momentuma a Jászberénynek. Ezt követően ismét magunkhoz ragadtuk a kezdeményezést, Brettschneider és Ndjodo helyzeténél sem hiányzott sok a gólhoz, csakúgy, mint később Lazic, majd Lipcsei távoli lövéseinél. A sok helyzet ellenére megúszta az első félidőt kapott gól nélkül a vendégcsapat.

Fordulás után újra nagy iramban kezdtünk, teljesen beszorult a Jászberény. Az 57. percig bí­rták a rohamokat a vendégek, amikoris a jó formában lévő Brettschneider csúsztatott szépen a hálóba. Ellenfelünk 487 perc után kapott újra gólt. A folytatásban kaphatott volna még újabbat is, de Deme veszélyes lövésénél kevés hiányzott, az utolsó másodpercekben pedig Lipcsei lépett ki, ám sajnos kimaradt a nagy lehetőség. Győzelmünkkel újabb három pontot zsebeltünk be, sorozatban harmadszor nem kaptunk gólt.

A Kecskemét előnye négy pontra csökkent, a Szolnok hatpontos előnye egy hajrágólnak “köszönhetően” megmaradt előttünk.

Csapatunk megérdemelten aratott győzelmet a Jászberény ellen, í­gy megelőztük a berényeiket és a Vácot is, és már csak a Kecskemét és a Szolnok áll előttünk.

• 92
    Lipcsei egy labdaszerzés után végigvezette a labdát a téfélen, a kapussal állt szemben, megpróbált egy cselt csinálni, de elakadt a labda. A játékvezető nem sokkal később lefújta a meccset, melyet gólokkal nyerhettünk volna meg.
    83
    Deme kevéssel lőtt el a bal kapufa mellé egy remekül lekészí­tett labdát 15 méterről.
    69
    Egy jó jobboldali beadásról előbb Lipcsei, majd Bartha maradt le kevéssel.
    67
    Brettschneider helyére Deme állt be.
    66
    Kovács helyett Mohácsi a pályán.
    65
    Fura í­téletek: előbb azért kapott Majzik sárgát, mert rángatta egyik játékosunkat a 16-oson belül egy szöglet beadása közben, ám “csak” szöglettel jöhettünk, majd Ndjodot rántották le, de kifelé í­téltek szabadrúgást.
    57
    487 perce nem kapott gólt a Jászberény, de sikerült megszakí­tani a sorozatot.
    57
    Eddig lehetett bí­rni… Fitos remek beadását Brettschneider csúsztatta a hálóba (1-0).
    56
    Horváth helyére Nagy Sándor állt be.
    56
    Szűcs mellett Lipcsei elvitte a labdát, a védő utánarúgott csapatkapitányunknak, de csak sárgát kapott a brutális belépőért.
    55
    Ezúttal Ndjodót kaszálták el, megint nem adták meg a jogosnak tűnő büntetőt. Óriási a nyomás most az ellenfél kapuja előtt.
    53
    Ndjodo félfordulatból bombázott a léc alá szépen, de Roza nagy bravúrral védett. A szöglet után Mátyus csúsztatott a hosszú sarok mellé.
    46
    Elkezdtük a második félidőt.
    45
    Vége az első félidőnek, sajnos egyelőre nem vezetünk.
    40
    Ezúttal Brettschneider ellen szabálytalankodtak a 16-oson belül, elmaradt a jogos büntető.
    38
    Nincs szerencsénk: egy óriási “tűzijátékot” úsztak meg a berényiek a kapujuk előtt, majd Lipcseihez került a kipattanó labda, aki 19 méeterről laposan lőtt -- centikkel a jobb alsó sarok mellé.
    35
    Eredmények az élbolyból: Vác-Kecskemét 1-1; Szolnok-Mezőkövesd 2-1
    34
    Lipcsei 20 méteres szabadrúgását ütötte el nagy bravúrral a job sarok elől Lipcsei. A szögletet követően úgy tűnt, Dragónert lerántották, Mátyus pedig “elvétette” a labdát.
    33
    Újra felpörgettük a játékot: ezúttal Ndjodo kapott jó labdát, és a balösszekötő helyéről a jobb alsó sarok mellé lőtt. ígéretes lehetőség volt.
    32
    Lazic 27 méteres, félmagas lövése alig kerülte el a bal felső sarkot.
    31
    Ndjodo remek passza után Brettschneider került nagy helyzetbe a kaputól 11 méterre, de sajnos lövésében nem volt elég erő, Roza biztosan védett.
    27
    Újabb vendéghelyzet: Felel lépett ki veszélyesen, és 15 méterről balról a jobb alsó sarok mellé bombázott.
    23
    Az első veszélyes vendégkontra: Hidvégi lépett ki remekül, és Fitos szorí­tásából nagy helyzetben a kapu fölé emelt 12 méterről.
    20
    Vasas remekül adott középre, Ndjodo 6 méterről fejelt, a kapus a léc alól ütötte ki a labdát.
    20
    Kicsit alábbhagyott a kezdeti lendületünk.
    11
    Az igencsak aktí­v Ndjodo fordult le emberéről, 18 méterről szépen lőtt, alig egy méterrel a léc fölé.
    5
    Ndjodo mesterien ugratta ki Barthát, aki a jobbösszekötő helyén csinált egy jó cselt, majd ballal lágyan kapura í­velt, a felső lécről lepattant a labda, de a gólvonalról kifelé, sajnos nem befelé.
    3
    Ndjodo fejelt Horváth elé, aki 17 méterről lőtt, pattogós lövését védte a vendégkapus.
    1
    A vendégek kezdtek, mi a Springer-szobor felöli kapura támadunk majd.
    .
    Gyásszünettel kezdődött a meccs.
    .
    Most jönnek ki a csapatok a pályára, a mieink zöld-fehér csí­kos mezben, zöld nadrágban lesznek, a vendégek pedig kék-sötétkék szí­nkombinációban játszanak majd.
    .
    Csank János kijelölte kezdőcsapatát a Jászberény ellen. Ebben helyet kapott Horváth Péter is. A mieink összeállí­tása a következő: Zarzyczki -- Fitos, Dragóner, Mátyus, Vasas -- Lazic, Lipcsei -- Ndjodo, Brettschneider, Bartha -- Horváth.
    A kispadon Somodi, Nagy J., Nagy S., Vincze, Rédei, Deme és Kulcsár ül majd.
    .
    Rendeld meg a 2008-as Fradi-naptárt a tavalyi áron!

.
    Köszöntjük szurkolóinkat! Csapatunk a bajnokság 13. fordulójában hazai pályán fogadja a Jászberényt. Ellenfelünk előttünk áll a tabellán, győzelmünk esetén viszont “előznénk”. Élő közvetí­tésünk 14.55-kor kezdődik.