2008.III.25. Ferencváros – Sheffield United: 0-1

Bemutatkozott Grosics Gyula, de vereséget szenvedett a Ferencváros

Barátságos mérkőzésen vereséget szenvedett a Ferencváros a Sheffield Unitedtől. A 0-1-s végeredménnyel záruló találkozón a mindent eldöntő találatot Abdi szerezte a tizedik percben. Az Aranycsapat legendás kapusa, Grosics Gyula is bemutatkozott a zöld-fehéreknél – kezdőként egy perc játéklehetőséget kapott.

Előzmények:

A találkozó különlegessége, hogy hivatalosan is pályára lép a mérkőzésen a Ferencváros szí­nében Grosics Gyula, a legendás Aranycsapat kapusa, akit annak idején, 1962-ben, pártutasí­tásra nem engedtek kedvenc klubjába, a Ferencvárosba igazolni.

A közelmúltban azonban a Fradi hivatalosan is leigazolta Grosics Gyulát, átigazolási lapját, még súlyos betegsége idején, a kórházi ágyon í­rta alá. Szerencsére az óta megerősödött annyira az egykori kiváló kapus, hogy a mérkőzés előtt a Ferencváros és a Sheffield vezetői, majd a pálya szélén az FTC szurkolói is köszönthetik őt.

Grosics Gyula egyébként örömmel és meghatottan várja a Ferencváros játékosaival, vezetőivel és a szurkolóival a találkozást. A kezdőrúgás elvégzése után aztán hivatalosan, a mérkőzés keretében váltja őt a kijelölt cserekapus.

Ferencváros – Sheffield United: 0-1 (0-1)
Albert stadion, ? néző, vezette: Arany Tamás (Vámos, Kispál)

Ferencváros: Grosics (Holczer 1.) – Mátyus (Szalai 65.), Dragóner, Baranyai, Moussa (Csiszár 90.) – Deme (Vincze 74.), Fülöp (Lisztes 46.), Lipcsei (Souare 46.), Kulcsár D. (Vasas 46.) – NdJodo (Bartha 59.), Shaw

Sheffield United: Bennett – Halls, Ehiogu, Chanot, Wedgbury – Law, Walker, Ashmore, Abdi – Stead, Slawkovski (Kourouma 73.)

Gól: Abdi (10.)

nf-20080325-sheffieldu-grosics-gyula-2A legszebb jelenetsor a mérkőzés előtt kezdődött, és egészen a találkozó első percéig tartott. Az Aranycsapat egykori kapusa, Gosics Gyula végre bemutatkozhatott a Ferencváros szí­neiben – kicsit megkésve, de töretlen lelkesedéssel. Az egykori rendszer áldozata az első percben még labdához is ért, amikor Lipcsei Péter visszatette neki a játékszert. Elegáns (de semmikképpen sem stoplis) cipőjében pedig Grosics tökéletesen játszotta vissza azt a hazai csapatkapitánynak.

Az immár játékengedéllyel rendelkező nyolcvankét éves legenda a következő pillanatban lejött a pályáról, természetesen vastaps közepette.

nf-20080325-sheffieldu-grosics-gyula-3Ami a mérkőzést illeti! Az angol másodosztályú csapatnak elég volt egy villanás, hogy megverje a magyar másodosztályú gárdát.

A tizedik percben Jonathan Stead remekül kavargatott a jobb oldalon, majd a középreadott labdáját Abdi fejelte a kapu bal alsó sarkába. 0-1

A folytatásban közepes iramban futballoztak a csapatok, helyzeteket is alig alakí­tottak ki. Igazából nem tudtak a találkozónak gála jelleget domborí­tani.

Az első félidőben kapura nem lövő Ferencváros a második játékrészben azért felpörgette játékát, igaz látszott, nem akar túl sokat kockáztatni a hétvégi Szolnok elleni sorsdöntő bajnoki előtt.

Az 56. percben végre elérkezett az első ferencvárosi kapuralövés is. Ekkor a csereként pályára lépő Lisztes Krisztián talált kaput, ám az angolok hálóőre, Ian Bennett hárí­tott.

A folytatásban is inkább Lisztes révén veszélyeztetett a Ferencváros, ám távoli próbálkozásoknál közelebb nem jutott a magyar együttes a gólszerzéshez.

Az egyenlí­tés elmaradt, a gálamérkőzésen Kevin McCabe angol csapata legyőzte a magyart.

nf-20080325-sheffieldu-grosics-gyula-4Grosics Gyula: – Elmondhatatlanul jó érzés volt átélni azokat a perceket, amikor az Üllői úti stadion gyepén lehettem – mondta a legendás kapus. – Természetesen hallottam, amikor a közönség hosszasan a nevemet kiabálta, és nem szégyellem, nagyon meghatódtam ettől. Remek érzés volt kivonulni a Fradi-pályára, életem nagy álma teljesült, köszönöm mindenkinek, aki részt vett mindebben. Természetesen azt is láttam, hogy a szurkolók külön transzparenst készí­tettek, ami nekem szólt, ez egy újabb remek ajándék volt a részükről. Szerettem volna megköszönni ezt a drukkereknek, de sajnos az orvosok utasí­tására figyelnem kellett arra, hogy semmi kockázatot ne vállaljak, és sajnos most még egy ilyen hosszú séta a másik kapuhoz is megterhelő lett volna. Pont ez a hangulat volt az, amiről már többször is beszéltem, hogy anno emiatt a szurkolói támogatás miatt igazoltam volna szí­vesen a Ferencvárosba.

*

Az egyik új szerzeményünk Szomáliában született, de norvég állampolgár Liban Abdi, aki márciusban a Pengék szí­neiben már szerzett gólt ellenünk. Most is hasonló tettre vágyik, csak épp volt csapata ellen lenne eredményes.

A tavaszi budapesti Ferencváros- Sheffield mérkőzés volt az első találkozóm a felnőttek között- mondta a 100% Fradinak Abdi. – így aztán nem is tudtam igazán kiélvezni az utazás, illetve a szálloda szépségeit, mert szinte csak a mérkőzés járt a fejemben. Kisebb gyomorgörccsel futottam ki a pályára, hiszen megláttam a sok nézőt, körbe-körbe a rendőröket és kamerákat. Jó meccset játszottunk a Fradival, és az csak plusz öröm volt, hogy az én gólommal nyertünk. Jó lenne, ha jövő héten is győzelemre tudnám segí­teni a csapatomat. Azért is jöttem szí­vesen a Fradiba, mert tavasszal nagyon kellemes benyomásokat szereztem, és a drukkerek teljesen lenyűgöztek.

(Az nso.hu és a Ferencváros hivatalos honlapja alapján)

Egy hozzászólás a(z) 11111011000ejegyzéshez

• ftc.hu: Egygólos vereséget szenvedtünk a Sheffield Unitedtől az Albert-stadionban. A vendégek gólját Abdi szerezte.

Grosics először védhette a Fradi kapuját, az Aranycsapat korábbi hálóőrének ezzel élete álma teljesült. A legendát rögtön a meccs elején Holczer váltotta. Shaw rögtön a meccs elején Benettel szemben találta magát, de nem tudta ellőni mellette a labdát. Majd nem sokkal később megszerezte a vezetést az angol csapat: a 10. percben egy szép jobboldali beadás végén Abdi fejelt a bal sarokba. Ezután inkább a küzdelem dominált, a mieink főleg távoli lövésekkel veszélyeztetettek – kevés sikerrel.

A második félidőben Lisztes, Souare, Vincze, Szalai és Csiszár is lehetőséget kapott. Picit élvezetesebb játékot hozott fordulás után a meccs, de a kapuk ritkán forogtak veszélyben. A legközelebb az egyenlí­téshez Lisztes állt, aki egy szép egyéni alakí­tás után lőtt, de a vendégkapos a léc alól tisztázott. A hajrában Bartha lőtt még veszélyesen, de az eredmény már nem változott, az United 1-0-ra nyert.