2008.III.30. Szolnoki MÁV – Ferencváros: 2-1

2 hozzászólás a(z) 2008.III.30. Szolnoki MÁV – Ferencváros: 2-1 bejegyzéshez

• ftc.hu: Bosszantó vereséget szenvedtünk Szolnokon, és ezzel nagyon nehéz helyzetbe került együttesünk. Riválisunknak az őszi meccshez hasonlóan minden összejött ezen a találkozón, és két jól eltalált lövéssel 2-1-re nyertek a hazaiak. A mieink gólját Ndjodo szerezte, a hajrában több gólt is rúghattunk volna, ám képtelenek voltunk betalálni.

Jól indult a meccs, a csapatok bátran futballoztak. Az első nagy helyzet a mieink előtt adódott: a 16. percben Ndjodo emelte át a labdát Rézsó felett, de kevéssel célt tévesztett. Pár perccel később támadónk ballal veszélyeztetett. Nem játszott rosszul a Szolnok, de kapunkra nem volt veszélyes. Mégis vezetést szerzett a hazai együttes, a számunkra legrosszabb pillanatban: az első félidő utolsó másodperceiben Gohér tökéletesen csavart a kapuba egy 18 méteres szabadrúgást (1-0).

Fordulás után óriási fölénybe kerültünk, szinte felborult a pálya, de a remekül védekező Szolnok sokáig állta a sarat. A 66. percben Ndjodo még nagy helyzetben rontott, ám tí­z perccel később Bartha beadása után ő egyenlí­tett közelről (1-1). Úgy tűnt, ezután a győzelem is meglehet, ám a Szolnok a 81. percben helyzet nélkül szerezte második gólját: Kiss bombagóljáról Holczer nem tehetett, hatalmas gólt kaptunk sajnos (2-1). Ám a hazaiak szerencséje a meccs végéig kitartott, ordí­tóbbnál ordí­tóbb ziccereket rontottunk: Bartha, Shaw és Ndjodo sem tudott kifogni a parádézó Rézsón, í­gy a hazaiak végül 2-1-re nyertek.

Kár az első félidőben nyújtott visszafogottabb teljesí­tményért, ezért és a kimaradt helyzetekért nagy árat fizettünk: a Szolnok előnye már hat pont velünk szemben. Kielncmeccses veretlenségi sorozatunk a legrosszabbkor szakadt meg.

• 93
    Vége. Előtte még Gulyás váltotta Milét.
    92
    Óriási mázlija van a Szolnoknak: most Ndjodo pöckölt közelről a kapu mellé. Hatalmas pechünk van.
    91
    Ilyen nincs: kétszer is egyenlí­thettünk volna. Előbb Bartha lövését védte Rézsó óriási bravúrral, majd Shaw nagy helyzetben nem tudta átvenni a labdát.
    90
    Ulvicki-Nagy P. csere.
    89
    Shaw egyenlí­thetett volna, de Rézsó hatalmas bravúrral védte a jobb oldalról leadott lövését.
    85
    Remili végre megkapta jogos sárgáját.
    83
    Shaw fejesgólját les miatt nem adták meg.
    81
    Kiss hatalmas, 18 méteres góljával ismét vezet a Szolnok (2-1).
    76
    Egyenlí­tettünk! Ndjodo lőtte a hálóba közelről Bartha jobboldali beadását (1-1)!
    70
    Mile állt be Bogdán helyett.
    66
    Ndjodo került nagy helyzetbe, de eltörte a labdát.
    63
    Mátyust Bartha váltotta.
    60
    Nagy fölényben játszunk, de egyelőre hiába.
    59
    Moussa visszahúzásért kapott lapot.
    53
    Lipcsei remekül lőtt kapura szabadrúgásból 17 méterről, Rézsó bravúrral védett a sarok elől. Előtte Vasas állt be Fülöp helyére.
    46
    Deme állt be Lisztes helyére.
    45
    Vége az első félidőnek.
    45
    A legrosszabb pillanatban kapjuk a gólt: Gohér 19 méterről tökéletesen csavart a sarokba bal lábbal.
    37
    Kulcsár is besárgult.
    27
    Mátyus sárgát kapott.
    23
    Moussa remek passzát Ndjodo 10 méterről ballal vágta a jobb sarok mellé.
    16
    Óriási helyzetet hagytunk ki: Ndjodo kilépett, el tudta még rúgni a labdát Rézsó fölött, de cenktikkel a léc fölé lőtt.