2008.IV.13. Makó – Ferencváros: 2-2

2 hozzászólás a(z) 2008.IV.13. Makó – Ferencváros: 2-2 bejegyzéshez

• ftc.hu: Sajnos Makón sem sikerült nyernünk, ugyan kétszer is vezettünk, de az ellenfél mindkétszer egyenlí­tett. A hazaiak a második góljukat a 92. percben szerezték.

Mi kezdtük jobban a mérkőzést: a 8. percben Lipcseinek volt egy jó szabadrúgása, majd nem sokkal később Shaw veszélyeztetett, de Halász kapus mindkét esetben bravúrral védett. A 17. percben aztán már ő is tehetetlennek bizonyult: Lipcsei passza után Kulcsár tört be a tizenhatoson belülre, majd 14 méterről kilőtte a hosszú sarkot. A 25. percben Shaw kettőre növelhette volna előnyünket, de 11 méterről mellé lőtt. A félidő hajrájában sajnos Baranyait a mentőknek kellett elvinniük. Védőnk összecsúszott kapusunkkal, és a térde alatt egy 5 centiméteres seb keletkezett, amit össze kellett varrni. A 42. percben tulajdonképpen a semmiből egyenlí­tettek a hazaiak, egy szép akció végén Maróti volt eredményes. Közvetlenül a szünet előtt Shaw vezetéshez juttathatta volna a mieinket, de nagy helyzetben rosszul találta el a labdát.

A második félidőben nagy fölényben játszottunk, ennek a 72. percben lett meg az eredménye, amikor Lipcsei 21 méteres szabadrúgásból kilőtte a jobb sarkot. A folytatásban nem nagyon forogtak veszélyben a kapuk, a 92. percben aztán egy kapu előtti kavarodás után egyenlí­tettek a hazaiak.

Nyolc fordulóval a bajnokság vége előtt, a Kecskemét nyolc, mí­g a Szolnok hét ponttal áll előttünk…

• 93
    Vége, lehet, hogy nem csak a meccsnek…
    92
    Ilyen nincs.. 2-2. Egy kapu előtti kavarodás udán Hadár helyezett közelről a kapuba.
    85
    Egy beadás után Hadár fejelhetett volna jó helyzetből, de lemaradt a labdáról.
    80
    Kulacsí­k helyére Hadár állt be.
    75
    Podonyi Veres csere a Makónál.
    72
    Újra vezetünk!!!!!! 21 méterre a kaputól szabdrúgáshoz jutottunk, Lipcsei pedig a jobb sarokba csavarta a labdát. A szurkolóink percekig éltették a kapitányt. (1-2)
    71
    A makóiak feltűnően húzzák az időt, a játékvezető jelezte, hogy legalább 2 percet hosszabbí­t.
    70
    A hazaiak is cserélnek, Puskás helyére Faragó állt be.
    65
    Mátyus helyére Lisztes állt be. Egyértelmű, gólt kell rúgnunk. Souare személyében már csak egy védőnk van a pályán….
    55
    Souare kapott sárgát egy belépő után.
    50
    A jól játszó Kulcsár ment volna el a szélen, a tizenhatos vonala előtt azonban fellökték, a szabadrúgást Lipcsei í­velte középre, Souare mellel a kapu mellé juttatta a labdát.
    45
    Vége az első félidőnek, sajnos nem sikerült megtartanunk az előnyünket.
    Győrből sem érkeznek jó hí­rek: a női kézilabda MK-ban, a 3. helyért folyó mérkőzésen a Debrecen a szünetben 14-12-re vezet a mieink ellen.
    Gyerünk lányok, gyerünk fiúk! Hajrá Fradi!!!
    45
    Elkezdődött a második félidő. Pisanjuk helyére Ndjodo állt be.
    Baranyainak a térde alatt 5 centiméteres seb keletkezett, ezért vitték a kórházba.
    44
    Shaw nagy helyzetben 12 méterről lőhetett, de a kapu közepébe tartó lövést megfogta a kapus.
    42
    Ajaj. Kulacsik egy szép labdaátvétel után kiugratta Puskást, aki Maróti elé passzolt, ő pedig 3 méterről a kapuba gurí­tott. (1-1)
    38
    Veszélyeztettek a hazaiak is. Egy beadás után Bány fejelt két méterre a kapu mellé.
    35
    Shaw adott jobbról középre, Lipcsei a tizenhatoson belül átvette a labdát, a védők azonban nagyot taszí­tottak rajta, nem kaptunk 11-est.
    32
    Baranyait sajnos a mentőnek kellett elvinnie. Természetesen megpróbáljuk kiderí­teni mi történt a védőnkkel.
    29
    Baranyai nem tudta foyltatni a játékot, Fitos állt be a helyére.
    28
    Maróti indult meg a kapunk fel, Baranyai üldözte, Zarzycki azonban jól jött ki a kapujából, saját, valamint csapattársa testi épségét sem kí­mélte. Védőnk a földön maradt.
    25
    Egy kavarodás után Shaw lőtt 11 méterről kicsivel a kapu mellé.
    17
    Vezetünk!!!! Lipcsei passza után Kulcsár tört be a 16-oson belülre, majd 14 méterről kilőtte a hosszú sarkot. (0-1)
    10
    Shaw 17 méterről lőtt, Halász azonban a kapu fölé tenyerelte a labdát.
    8
    Lipcsei végzett el szabadrúgást 22 méterről. Csapatkapitányunk lövése a léc alá tartott, de a hazaiak kapusa védett.
    4
    Magyar lőtt volna 16 méterről, de Mátyus becsúszva megakadályozta.
    1
    A Makó kezdte a mérkőzést. A hazaiak kékben játszanak, mí­g mi a szokásos zöld-fehér csí­kos szerelésünkben.