2008.IX.22. Dunakanyar-Vác – Ferencváros: 0-4

2 hozzászólás a(z) 2008.IX.22. Dunakanyar-Vác – Ferencváros: 0-4 bejegyzéshez

• ftc.hu: Csapatunk második félidei eredményes játékának köszönhetően 4-0-ra nyert a Vác otthonában, ezzel egy pontra megközelí­tettük a tabellán a Bőcsöt. Góljainkat Ferenczi (2), Moussa és Tóth szerezték. Az első félidőben nem született gól, majd két büntető után elhúztunk, végül pedig kiütéssel győztünk.

Vác – Ferencváros: 0-4 (0-0)
    Vác, 1.500 néző, vezette: Szabó S. (Erős, Márton)

Vác: Sztankó – Horváth T., Tányéros, Farkas P., Hegedűs – Kovács P., Margitics, Kövesdi, Vén (Kocsis G. 81.) – Bánáti, Kocsis D. (Langó 65.)

Ferencváros: Holczer – Wolfe, Dragóner, Csiszár, Szkukalek – Fitos, Moussa B., Tóth B., Abdi (Morrison 86.) – Shaw (Lamine 86.), Ferenczi (Kamate 85.)

Gól: Ferenczi (55., 75. – mindkettőt 11-esből), Moussa (78.), Tóth B. (82.)
    Sárga lap: Tányéros (53.) illetve Tóth B. (65.)

Enyhe mezőnyfölény után Csiszár szerezhetett volna vezetést, ám gyengén eltalált lövését védte a hazai kapus. Majd a váciak szereztek majdnem vezetést, Kocsis fejese centikkel ment a kapu mellé. Ezután Szkukalek lőtt jól, majd pedig Tóth Bence lepte meg kis hí­ján Sztankót. Az első félidő utolsó negyedórájában felpörgettük a játékot. A 37. percben Ferenczi lőtt 5 méterről a léc fölé, majd Shaw szabadrúgását védte a hazai kapus. Az első félidő végén Ferenczi szerezhetett volna vezetést, de közelről ismét a kapu fölé lőtt.

Fordulás után is mi játszottunk fölényben, és ennek meg is lett az eredménye, az 55. percben Ferenczi harcolt ki egy büntetőt, amelyet a sértett értékesí­tett (0-1). A Vác nem igazán tudott újí­tani a folytatásban sem, mi pedig biztosan őriztük előnyünket. Negyedórával a vége előtt növeltük előnyünket, ismét Ferenczi talált a hálóba büntetőből (0-2). Újabb három perc elteltével Moussa lőtte ki a jobb alsó sarkot 18 méterről, végleg eldöntve ezzel a meccset (0-3). A hazaiak teljesen összeomlottak, nyolc perccel a vége előtt Tóth Bence is betalált szabadrúgásból (0-4). A folytatásban már nem változott az eredmény, í­gy magabiztosan, 4-0-ra vertük a Vácot.

• 91
    Vége, magabiztosan nyertünk.
    86
    Shaw és Abdi lejött, Morrison és Lamine beállt.
    85
    Kamate váltotta Ferenczit.
    82
    Tóóth Bence szabadrúgása jutott át a sorfalon, majd a labda a jobb alsó sarokban kötött ki (0-4)!
    81
    Vén Gábort váltotta Kocsis Gábor.
    78
    Moussa vezetgette métereken át a labdát, majd 18 méterről kilőtte a jobb alsó sarkot (0-3).
    77
    Abdi í­velt lövését védte Sztankó.
    75
    Ferenczi ezúttal a jobb sarokba gurí­tott higgadtan (0-2).
    74
    Újabb 11-est rúghatunk, mert a játékvezető szerint kezezés történt.
    70
    Tóth szögletét Ferenczi fejelte kapu mellé, Dragóner talán jobb helyzetben volt.
    65
    Kocsis-Langó csere a hazaiaknál.
    65
    Tóth Bence kapott sárgát.
    62
    Wolfe veszélyes lövése akadt el a védőkben.
    55
    Ferenczi magabiztosan gurí­tott a hálóba, vezetünk (0-1).
    54
    Ferenczit rántották le, 11-est rúghatunk.
    53
    Tányéros buktatta Abdit, ezért sárgát kapott.
    48
    Egy lepattanó labdába Dragóner sajnos nem tudott “belekapni”.
    46
    Folytatják a csapatok.
    45
    Egy remek jobboldali beadás után Ferenczi centikkel lőtt a léc fölé az ötösről. Vége a félidőnek.
    40
    Shaw 20 méteres szabadrúgását Sztankó védte a jobb felső sarok elől.
    37
    Shaw fejelt le egy labdát Ferenczinek, aki megelőzte ugyan védőjét és a kapust, de a kapu fölé lőtt estében 5 méterről.
    33
    Ferenczi fejelt le egy labdát, Tányéros azonban szépen mentett az utolsó pillanatban Shaw elől.
    31
    Tóth jó cselekkel tört be a 16-oson belülre, ám nem beadott, hanem a rövid sarkot célozta meg, Sztankó azonban szépen hárí­tott.
    30
    Egy levágódó labdát Moussa lőtt el ballal, a labda alig ment el a léc fölött.
    24
    Abdi húzott el a balszélen, középre passzolt, majd a visszatett labda után Tóth lövése alig ment a kapu mellé, a labda egy védőn megpattanva került az alapvonalon túlra.
    23
    Szkukalek 22 méteres, félmagas lövését fogta előrevetődve Sztankó.
    21
    Dragóner nem túl erős fejesét védte a hazai kapus.
    21
    Dragóner nem túl erős lövését védte a hazai kapus.
    20
    A meccs helyzete maradt ki: Kövesdi jó beadását az üresen álló Kocsis 10 méterről centikkel fejelt a bal alsó sarok mellé.
    15
    A meccs első helyzete: egy szöglet után egy lefejelt labdát Csiszár lőhetett volna a hálóba, ám Sztankó fogta próbálkozását.
    14
    Többet van a hazai kapu előtt a labda, de eddig állják a sarat a váci védők.