2008.IX.28. Ferencváros – ESMTK: 3-1

20080928-esmtk-ferencziElső félidei eredményes játékának köszönhetően nyert a Fradi

A Ferencváros 3–1-re verte hazai pályán az ESMTK-t a labdarúgó NB II Keleti csoportjának nyolcadik fordulójában. A zöld-fehérek Dramane, Ferenczi és Zsivóczky góljaival már az első félidőben eldöntötték a három pont sorsát, a vendégek erejéből csak a szépí­tésre futotta a szünet után.

Ferencváros – ESMTK: 3-1 (3-0)
Albert stadion, 5.000 néző, vezette: Pintér Csaba (Huszár, dr. Szabó P.)

Ferencváros: Williams – R. Wolfe, Dragóner, Csiszár, Szkukalek – Zsivoczky (Kulcsár D. 67.), Moussa, Tóth B., Abdi (Pölöskei 88.) – Kamate (Lamine 82.), Ferenczi
kispad: Szappanos, Morrison, Fülöp N., Souare
vezetőedző: Robert Davison

ESMTK: Végh G. – Agócs, Czakó S., Marosfalvi (Herczeg 81.), Tvaruska – Denis, Füzi K., Szőke, Szabó G. (Tarcsa 57.) – Nagy D. (Vörös 46.), Újhegyi
kispad: Varga Zs., Pap, Élő, Nemes
vezetőedző: Menczeles Iván

Gól: Kamate (12.), Ferenczi (15. – 11-esből), Zsivoczky (40.) illetve Szőke (64.)
Sárga lap: Tóth B. (36.), Csiszár (76.) illetve Czakó (13.), Nagy D. (30.), Marosfalvi (55.)

A Ferencváros játékosai azzal a tudattal léptek pályára, hogy győzelmük esetén sem vehetik át a vezetést a tabellán, mivel a listavezető Bőcs 5–0-ra verte a Baktalórántházát hazai pályán.

20080928-esmtk-kamateEz sem szegte azonban kedvüket, és már a 12. percben megszerezték a vezetést. A Haladás elleni kupameccsen megsérült Paul Shaw helyett játszó Kamate Dramane játszott össze Zsivóczky Norberttel, a visszakapott labdával a leshatárról lépett ki, majd 11 méterről laposan a kapu jobb oldalába lőtt. 1–0.

Még ki sem örülték magukat a hazai szurkolók, amikor csapatuk már kettővel vezetett. A vendégek tizenhatosán belül helyzetbe kerülő Ferenczi Istvánt Czakó Sándor rántotta vissza, amiért a védő sárga lapot, a Fradi pedig büntetőt kapott. A 11-est Ferenczi végezte el, laposan a jobb sarokba lőtt. 2–0.

Ferenczi a 40. percben előkészí­tőként jeleskedett, midőn a jobb összekötő helyén előretörő Zsivóczkyhoz játszott, aki futtából 12 méterről rúgta Végh Gábor kapujába a labdát. 3–0.

A második félidőben is a hazaiak támadtak többet, gólt mégis az ESMTK szerzett, méghozzá szabadrúgásból, a 64. percben. Szőke László 18 méterről lőtt laposan a jobb alsóba. 3–1.

A vendégek erejéből többre már nem futotta, inkább a Fradi előtt adódott még néhány lehetőség, de ezek egyikéből sem született már gól – köszönhetően Végh Gábornak, aki többször is szép védést mutatott be –, í­gy 3–1 maradt a végeredmény.

Bobby Davison a mérkőzést követően elégedett volt a látottakkal: – Nehéz héten vagyunk túl, hiszen hétfőn bajnokit, csütörtökön pedig kupameccset játszottunk. Az ellenfél remekül megszervezte a védekezését, megnehezí­tette a dolgunkat. Összességében elégedett vagyok a látottakkal. Örülök, hogy a közönség végig kitartott a csapat mellett.

Menczeles Iván (ESMTK): – Ez igazi fociünnep volt számunkra, hiszen egészen biztos, hogy legalább 50-60 évig nem játszunk bajnoki mérkőzést a Ferencvárossal. Szurkolok a Fradinak, hogy idén már kerüljön fel, hiszen senkinek nem jó ez a mostani állapot. Nekünk az volt a célunk, hogy elkerüljük a nagy gólarányú vereséget, ez sikerült, í­gy elégedett vagyok.

Zsivoczky Norbert: – Bár lőttem egy gólt és adtam egy gólpasszt, nem vagyok elégedett magammal – mondta a meccs után a fiatal játékos a 100%Fradinak. – Többször is rossz döntést hoztam, de remélem, ezek idővel kikopnak majd a játékomból. Hosszú idő után voltam ismét kezdő bajnokin, elég nagy a meccshiányom. Nagyon örülök a gólomnak, utoljára a Bőcs elleni idegenbeli meccsen találtam be még egy éve. Annak ellenére, hogy sokat kihagytam, úgy érzem, fizikálisan jól bí­rtam a tempót, pedig a megszokottnál talán többet kellett futnom. Bí­zom abban, hogy mostantól jobban összejönnek majd a dolgaim, mint az elmúlt hónapokban.

(Az nso.hu, a Ferencváros hivatalos honlapja és az MLSZ Adatbankja alapján)

2 hozzászólás a(z) 2008.IX.28. Ferencváros – ESMTK: 3-1 bejegyzéshez

• ftc.hu: Csapatunk magabiztos, 3-1 arányú győzelmet aratott hazai pályán az ESMTK ellen a bajnokság 8. fordulójában.

Albert stadion, 5.000 néző, vezette: Pintér (Huszár, Szabó)

Ferencváros: Williams – Wolfe, Dragóner, Csiszár, Szkukalek – Zsivoczky (Kulcsár 67.), Abdi (Pölöskei 91.), Moussa B., Tóth B. – Kamate (Lamine 79.), Ferenczi

ESMTK: Végh – Agócs, Czakó, Marosfalvi (Herczeg 81.), Tvaruska – Füzi, Denis, Szőke, Nagy (Vörös 46.) – Újhegyi, Szabó (Tarcsa 57.)

Sárga lap: Tóth (36.), Csiszár (75.) illetve Nagy (31.)

Már az első félidőben eldőlt a mérkőzés sorsa. A 12. percben a Paul Shawt helyettesí­tő Kamate Dramane 12 méterről szerzett vezetést, majd nem sokkal később egy jogos büntetőt Ferenczi értékesí­tett, aki ezzel már 14 gólnál jár a bajnokságban. Ez követően jobbára mezőnyjáték folyt a pályán, egészen a 40. percig, ekkor Zsivoczky 14 méterről hatalmas gólt szerzett.

Szünet után is mi irányí­tottuk a játékot, helyzeteket is kidolgoztunk, de ezeket rendre kihagytuk. A 65. percben ez megbosszulta magát, és Szőke révén szépí­tettek az erzsébetiek. Ezt követően újra mi uraltuk a játékot, a 70. percben a mérkőzés legszebb jelenetét láthattuk: a csereként beállt Kulcsár adott középre, Ferenczi felpörgette magának a labdát, majd 10 méterről lőtt, Végh hatalmas bravúrral mentett. Ezt követően leült a meccs, több gól nem esett. Mivel a Bőcs 5-0-ra nyert, továbbra is a második helyen állunk.

• 93
    Vége a mérkőzésnek.
    91
    Pölöskei váltotta Abdit.
    90
    Az utolsó percben Ferenczi kétszer is lőtt, de a kapus mindkétszer hárí­tott.
    81
    Marosfalvi helyére Herczeg Csaba állt be.
    79
    Kamatét Lamine váltotta.
    75
    Egy rosszütemű becsúszás után Csiszár kapott sárgát.
    72
    Tarcsa 18 méterről lőtt a jobb sarok mellé.
    70
    Kulcsár beadását Ferenczi felpörgette magának, majd 10 méterről lőtt, Végh bravúrral védett.
    67
    Zsivoczkyt Kulcsár váltotta.
    65
    Szépí­tett az ESMTK. Egy 23 méterről elvégzett szabadrúgást Szőke csavart a kapuba. (3-1)
    64
    Abdi elvitte a labdát egy védő mellet, majd megpróbálta leheletfinom mozdulattal átemelni a kapust, aki bravúrral szögletre mentett.
    62
    Moussa szerzett labdát, bevitte a tizenhatoson belülre, középre gurí­tott, Kamate pedig hat méterről az égbe lőtt.
    57
    Szabó helyén az ex-ferencvárosi Tarcsa Bence folytatja.
    55
    Marosfalvi is besárgult.
    52
    A meccs legszebb akciója futott végig, Kamate indí­totta Ferenczit, aki fejjel azonnal Abdi elé tálalt, játékosunk azonban rálépett a labdára, í­gy odalett a ziccer.
    47
    Egy kifejelt labdát Tóth azonnal visszaküldött, alig lőtt a kapu fölé.
    46
    Elkezdődött a második félidő. Nagy Dánielt Vörös váltotta.
    45
    Vége az első félidőnek.
    40
    Egy balról érkező beadásra Ferenczi robbant be, akit földre vittek a védők, a játék mehetett tovább, a túloldalon érkezett Zsivoczky, aki 14 méterről hatalmas gólt lőtt a hosszúba. (3-0)
    36
    Pintér játékvezető szabálytalannak látta a labdaszerző Tóthot, akinek sárgát adott. Pintérnek nem ez volt az első tévedése a mérkőzésen.
    31
    Nagy kapott sárgát.
    30
    Szabó 14 méterről lőtt, Williams védett.
    21
    Egy jobbról érkező beadás után Dragónerről lepattant a labda, pont a kapufára.
    20
    Wolfe ugratta ki Kamatét, aki jobbról középre adott, Ferenczi elől az utolsó pillanatban tisztáztak.
    14
    Már kettő! Czakó buktatta Ferenczit a tizenhatoson belül, a jogos büntetőt Pista magabiztosan értékesí­tette. (2-0)
    12
    Vezetünk! Zsivoczky passza után Kamate 12 méterről a jobb sarokba gurí­tott. (1-0)