2008.VIII.25. Ferencváros – Békéscsaba: 6-1

2 hozzászólás a(z) 2008.VIII.25. Ferencváros – Békéscsaba: 6-1 bejegyzéshez

• ftc.hu: Csapatunk kiütötte a Békéscsabát a 3. forduló zárómeccsén. Együttesünk 6-1-re győzött. Ferenczi István szerzett, Dragóner fejjel volt eredmény, és Shaw is betalált. A meccs krónikájához hozzátartozik, hogy a vendégcsapatból Máthét a 9., Okost a 66. percben kiállí­totta a játékvezető.

Ferencváros – Békéscsaba: 6-1 (3-0)
    Albert stadion, 6.000 néző, vezette: Takács J. (L. Tóth, Márton)

Ferencváros: Holczer – Wolfe, Dragóner, Csiszár, Szkukalek – Fitos, Lipcsei (Abdi 76.), Ashmore, Tóth B. – Ferenczi, Shaw

Békéscsaba: Máthé – Szenti, Brlázs, Rubus, Horváth T. – Szeverényi (Borbély 83.), Ködöböcz (Okos 58.), Závoda (Schwarcz 10.), Kovács D. – Bakró, Pozsár

Gól: Ferenczi (22., 28., 39., 47.), Dragóner (64.), Shaw (82.) illetve Pozsár (75.)
    Sárga lap: Shaw (16.), Wolfe (20.), Tóth B. (44.) illetve Szenti (13.), Okos (60.)
    Kiállí­tva: Máthé (9.), Okos (66.)

Jól kezdődött számunkra a meccs, hiszen a vendégkapus kiállí­tása miatt már a 9. percben emberelőnybe kerültünk. Eleinte nem nagyon tudtunk mit kezdeni a csabai védelem jól működő lestaktikájával, de aztán a 22. percben megtört a jég: Tóth passzát Ferenczi értékesí­tette. Hat perccel később egy beadás után róla került a hálóba a labda. Wolfe majdnem háromra növelte csapatunk előnyét, de ami nem sikerült neki, az sikerült a 39. percben Ferenczinek, aki ezúttal Shaw passzát követően volt eredményes közelről.

Háromgólos előnnyel fordultunk, de azonnal növeltük azt támadónk mintaszerű fejesével, í­gy Ferenczi már mesternégyesnél járt. Az ötödik is fejesből született, de azt már Dragóner szerezte a 64. percben. Két perccel később már csak kilencen maradtak a vendégek, hiszen Okos is pirosat kapott. Ennek ellenére a 75. percben Pozsár lapos lövésével ők szépí­tettek, mégis miénk volt a meccs utolsó gólja. Nyolc perccel a vége előtt Shaw lőtt ballal a kapuba. Csapatunk í­gy magabiztosan győzött, a gyakorlatilag a mérkőzés nagy részében az történt a pályán, amit mi szerettünk volna.

• 91
    Vége, 6-1-re nyertünk.
    89
    Egy beadás után Shaw fejelt közelről a kapu mellé.
    85
    Shaw duplázhatott volna, ám nagy helyzetben rontott.
    83
    Szeverényit Borbély váltotta.
    82
    Shaw előbb még elhibázott egy nagy helyzetet, de mégis visszakerült elé a labda, és 10 méterről, ballal laposan a hálóba bombázott (6-1).
    79
    Tóth Bence 11 méteres, erős lövését Schwarz védte bravúrral.
    76
    A megsérülő Lipcseit Abdi váltotta.
    75
    Pozsár lövőhelyzetbe került, és 12 méterről, a balösszekötő helyéről laposan a hálóba lőtt a vetődő Holczer lábai alatt (5-1).
    73
    Pozsár szöglete után a kapufáról pattant ki a labda.
    69
    Dragóner mentett tökéletes ütemű becsúszással a 16-osunknál.
    66
    Okos megkapta második sárgáját, í­gy kiállí­tották.
    64
    Lipcsei beadását Dragóner fejelte a hálóba (5-0).
    60
    Okos kapott lapot.
    58
    Ködöböcz-Okos csere.
    47
    Mesternégyes! Ahsmore beadását Ferenczi tökéletesen fejelte a hosszú sarokba (4-0).
    39
    Ferenczi nem tud rossz helyen lenni… Meglőtte a harmadik gólját is, miután az önzetlen Shaw passzát helyezte közelről a hálóba (3-0).
    33
    Lipcsei elől mentett kifutva az utolsó pillanatban Schwarz, majd Ferenczi távoli “ismétlése” alig ment el a jobb sarok mellett.
    31
    Pozsár szabadrúgását védte biztosan Holczer.
    30
    Wolfe megszerezhette volna a harmadikat is, ám nagy helyzetben, 6 méterről a léc fölé bombázott.
    28
    Ott a második! Egy baloldali beadás után Ferenczi vetődött be a védőjével együtt, a labda pedig a hálóba pattant róla (2-0).
    27
    Schwarz védte bravúrral Shaw fejesét egy beadás után nagy bravúrral.
    25
    Egy beadás után Csiszár bólintott a kapu mellé.
    22
    Vezetünk! Tóth Bence kilépett, majd kihagyhatatlan helyzetbe hozta Ferenczit, aki közelről nem hibázott (1-0).
    20
    Wolfe kapott sárgát.
    18
    Szenti kapott sárgát.
    17
    Tóth Bence 17 méterről alig lőtt a jobb sarok mellé.
    16
    Shaw kilépett, majd lesről kapu mellé lőtt, labdaelrúgásért sárgát kapott.
    13
    10
    Szkukalek lőtte kapu mellé a szabadrúgást. A csabai kapuba Schwarz állt be, Závoda jött le.