2008.VIII.28. MK, Leányfalu – Ferencváros: 0-9

Magyar Kupa: kiütéssel nyert a Fradi a Leányfalu ellen

A Magyar Kupa 2. fordulójában a Leányfalu ellen lépett pályára a Ferencváros, a helyszí­n az angyalföldi Ilovszky-stadion volt.
A találkozó magabiztos Fradi-győzelmet hozott, í­gy a Ferencváros továbblépett a harmadik fordulóba, ahol a Szigetszentmiklós lesz a fővárosi csapat ellenfele.

Leányfalu – Ferencváros: 0-9 (0-6)
Illovszky stadion, 3.000 néző, vezette: Becséri Dániel (Szücs L., Horváth I.)

Leányfalu: Nagy Sz. – Gönczi S., Brechl, Tóth Péter (Zserai 60.), Szalontai, Fehérvári (Antal 46.), Tóth Patrik, Potássy, Gönczi K. (Rácz 69.), Virok, Váradi
vezetőedző:

Ferencváros: Williams – Fülöp N., Souare, Baranyai T., Kulcsár D. – Bartha, Morrison, Moussa (Bartholomew 54.), Abdi (Downing 61.) – Lamine, Kamate (Diaz 54.)
vezetőedző: Robert Davison

Gól: Abdi (7., 41.), Lamine (15.), Moussa (19.), Kamate (29., 31., 50.), Bartha (64.), Diaz (85.)
Sárga lap: Tóth Patrik (70.), Potássy (90.)

A 7. percben Abdi révén jutottunk vezetéshez, majd futószalagon érkeztek a gólok. A 16. percben Lamine fejelt a kapuba, nem sokkal később Moussa bombáját követően már 3-0 volt az állás. Ezután 10 perces gólcsend következett, amit Dramane tört meg, és két perccel később újra betalált az elefántcsontparti támadó. A félidő hajrájában Abdi révén már fél tucatnál jártunk.

A második félidő elején Dramane folytatta a gólgyártást, a 66. percben Bartha egy szép egyéni akció végén nyolcra növelte találataink számát. A 9-0-s végeredményt öt perccel a vége előtt Diaz állí­totta be.

Győzelmünkkel bejutottunk a Magyar Kupa 3. fordulójába, ahol a Szigetszentmiklós lesz az ellenfelünk.

(A Ferencváros hivatalos honlapja, az nso.hu és az MLSZ Adatbankja alapján)

Egy hozzászólás a(z) 11111011000ejegyzéshez

• 90
    Vége, továbbjutottunk. A 3. fordulóban a Szigetszentmiklóssal találkozunk.
    85
    Fülöp beadása után Diaz már nem hibázott: 5 méterről a kapuba lőtt. Amerikai légiósunk ezt követően egy félperces örömtáncot adott elő… (0-9)
    78
    Downing ismét jól adott be, ezúttal Diaz lőtt, de a kapus megint védett.
    75
    Downing beadása után Bartha kapásból lőtt, a kapus hatalmasat védett.
    72
    Tóth Patrik kapott sárgát, miután felrúgta Morrisont.
    66
    Bartha három védőt is lerázott, majd hét méterről a kapuba gurí­tott. (0-8)
    63
    Kulcsár 28 méterről alig lőtt a kapu fölé.
    59
    Abdi-Downing csere.
    55
    Bobby Davison kettőscserére szánta el magát: Dramane helyére Diaz állt be, mí­g Moussát Bartholomew váltotta.
    53
    Egy Abdi Dramane összjáték után utóbbi 2 méterről lőtt, de a kapus ezúttal bravúrral védett.
    50
    Lamine beadása után Dramane 5 méterről gurí­tott a kapuba. (0-7)
    46
    Elkezdődött a második félidő, egyelőre nem cseréltünk.
    45
    Vége az első félidőnek.
    41
    Abdi 15 méteres lövése a jobb sarokban kötött ki. (0-6)
    39
    Bartha szép cselek után a hosszú sarkot célozta meg, alig tévesztett célt.
    34
    Dramane lőtt 8 méterről, a kapus védett.
    31
    Dramane hozta fel a labdát, majd 15 méterről lőtt, nem túl erősen, de a kapus “bevédte”. (0-5)
    29
    Dramane szép cselek után 11 méterről ballal okosan helyezett a kapuba. (0-4)
    26
    Egy párharc után Williamset kellett ápolni, de kapusunk folytatta a játékot.
    22
    Abdi távoli lövése szállt fölé.
    19
    Bartha egy csel után Moussa elé passzolt, aki levette a labdát, majd 8 méterről a kapuba bombázott. (0-3)
    16
    Egy beadás után Lamine fejelt közelről a kapuba. (0-2)
    13
    Dramane kapott egy jó labdát, majd egy csel után lőtt, de pontatlanul.
    10
    Abdi szöglete után Morrison csúsztatta meg a labdát, majd a mai csapatkapitányunk, Souare lőtt fölé.
    7
    Vezetünk. Morrison 10 méteres lövését még védte a kapus, a kipattanót viszont Abdi az üres kapuba továbbí­totta. (0-1)
    6
    Bartha hozta fel a labdát, majd 18 méterről lőtt, kevéseel a kapu fölé.
    4
    Egy 20 méteres szabadrúgást tolt a léc fölé Williams.
    1
    A Leányfalu kezdte a mérkőzést.
    .
    Csapatunk az MK 2. fordulójában a Leányfaluval játszik a Vasas-pályán. A találkozó 18 órakor kezdődik.