2008.X.25. Ferencváros – Baktalórántháza: 3-0

A mieink a bajnokság 12. fordulójában magabiztos, 3-0-ás győzelmet arattak hazai pályán a Baktalórántháza ellen.

Ferencváros – Baktalórántháza: 3-0 (2-0)
Albert stadion, 2.500 néző, vezette: Oláh Gábor (Takács G., Gyűrűsi)

Ferencváros: Williams – Fülöp N., Dragóner, Csiszár, Szkukalek – Zsivoczky (Fitos 85.), Morrison, Lamine, Tóth B. – Shaw, Pölöskey (Kamate 83.)
kispad: Holczer, Kulcsár D., Deme, Baranyai T., Pianjuk
vezetőedző: Robert Davison

Baktalórántháza: Sándor – Deák, Koskovits, Rákóczi (Zámbori 75.), Kozma A. – Szenes, Marics (Szabó M. 86.), Szilágyi K., Kozma J. (Illés Gy. 47.) – Illés L., Szabó R.
kispad: Nagy Z., Tolnai, Bodnár
vezetőedző: Kovács János

Gól: Morrison (27.), Tóth B. (42.), Pölöskey (64.)

A mérkőzés első negyedórájában hiába birtokoltuk többet a labdát, kapura nem voltunk veszélyesek. Az első negyedóra végén Fülöp veszélyeztetett, de Sándor kapus védeni tudott. Ezt követően sorra alakí­tottuk ki a helyzeteket, de ezek sokáig kimaradtak. A félidő közepén Szkukalek pontos centerezése után Dragóner fejelt mellé. A 28. percben aztán megszereztük a vezetést: Zsivoczky passza után Morrison 10 méterről helyezett a jobb alsóba. A szünetig Szkukaleknek volt két jó beadása, mindkétszer Shaw elé került a labda, aki azonban nem tudott élni a kí­nálkozó lehetőségekkel. A 40. percben Tóth Bence hatalmas bombájával már 2-0- volt az állás.

A második félidő elején Dragóner veszélyeztetett két alkalommal is, előbb kapufát találta el fejjel, majd a kapu fölé lőtt. A 64. percben az elmúlt hetekben rendkí­vül jó formát mutató Pölöskey góljával már 3-0-ra vezettünk. A folytatásban is mi voltunk veszélyesebbek, de újabb gól már nem született. Egyelőre átvettük a vezetést a bajnokságban, a Bőcs vasárnap játszik.

Bobby Davison: – Három döntetlen után ideje volt, hogy nyerjünk, örülök, hogy három gólt is tudtunk rúgni, és közben egyet se kaptunk. Én magam részéről nem éreztem azt, hogy tragédia történt volna az elmúlt meccseken azzal, hogy nem vertünk meg egy jól küzdő MTK-t, és tí­z emberrel döntetlent játszottunk idegenben Barcikán.

Kovács János: – Gratulálok a Ferencvárosnak, teljesen megvalósí­tották az elképzeléseiket. Látszik a csapaton az angol stí­lus, amit elég nehéz meghonosí­tani. Ez leginkább abban mutatkozott meg, hogy gyorsan érnek a kapu elé a játékosok, gyakran kihagyják a középpályát is, hogy mielőbb helyzet adódjon a csapat előtt. Jó lenne nekünk is valami hasonló stí­lust követni.

(A Ferencváros hivatalos honlapja és az MLSZ Adatbankja alapján)

Egy hozzászólás a(z) 11111011000ejegyzéshez

• 90
    Vége!
    87
    A vendégek harmadik cseréje: Marics helyére Szabó állt be.
    85
    Zsivoczky helyére Fitos állt be.
    82
    A rendkí­vül jól játszó Pölöskey helyére Kamate állt be.
    76
    Újabb csere a vendégeknél: Zámbori váltotta Rákóczit.
    72
    Zsivoczky 21 méteres szabadrúgása alig ment a léc fölé.
    70
    Pölő fejelt fölé 7 méterről.
    64
    Pölöskey 6 méterről bombázott a kapuba. (3-0)
    60
    Dragóner 21 méteres lövése a kapu fölött hagyta el a játékteret.
    59
    Dragóner fejelt jól, a labda a felső lécről pattant le.
    52
    Egy baktai lövés megpattant Szkukalek lábán, a labda a kapu felé tartott, de Williams védett.
    48
    Cseréltek a vendégek: Illés Gyula állt be Kozma József helyére.
    46
    Elkezdődött a második félidő, egyik oldalon sem volt csere.
    45
    Vége az első félidőnek.
    40
    Már kettő! Tóth Bence 19 méterre a kaputól átvette a labdát, majd hatalmas erővel a jobb felsőbe küldte. (2-0)
    35
    Szkukalek sokadik jó beadása után Shaw az öt és feles sarkánál mellre vette a labdát, majd lőtt, de a védőkről szögletre pattant a játékszer.
    29
    Szkukalek szép cselekkel ment el a bal szélen, jól adott középre, az érkező Shaw elől elütötte a labdát a kapus.
    28
    Vezetünk! Pölöskey adott középre, Zsivoczkyhoz került a labda, aki Morrison elé passzolt, középpályásunk pedig 10 méterről a jobb sarokba lőtt. (1-0)
    22
    Szkukalek beadása után Dragóner fejelhetett, de rosszul találta el, í­gy a kapu fölé ment a labda.
    18
    Morrison távoli lövése szállt fölé.
    15
    Fülöp 12 méterről lőtt, a kapus bravúrral védett, a menteni igyekvő Rákóczi majdnem a saját kapujába juttatta a labdát.
    12
    Helyzetekig még nem jutottunk. Feltűnő, hogy a vendégek már most rendkí­vül látványosan húzzák az időt.
    8
    Zsivoczky egy párharc után a földön maradt. Rövid ápolást követően folytatni tudta a játékot.
    3
    Pölöskey szerzett labdát, majd középre adott, Morrison 15 méterről lőhetett, de lövése levágódott az egyik becsúszó védő lábáról.
    1
    Mi kezdtük a mérkőzést.
    .
    Csapatunk ma 16 órakor a Baktalórántházát fogadja a bajnokságban. Eddig egy gólnélküli döntetlen és egy 2 gólos siker a hazai mérlegünk a baktaiak ellen.