2008.XI.9. Ferencváros – Makó: 3-2

2 hozzászólás a(z) 2008.XI.9. Ferencváros – Makó: 3-2 bejegyzéshez

• ftc.hu: Csapatunk fordulatos meccsen 3-2-re verte a Makót hazai pályán, és ezzel ismét az élre álltunk. A vendégek kétszer is egyenlí­teni tudtak, szerencsére harmadjára már nem. Góljainkat Zsivoczky, Szkukalek és Dragóner szerezték.

Ferencváros – Makó: 3-2 (2-1)
    Albert stadion, 2.500 néző, vezette: Arany (Kovács, Schuster)

Ferencváros: Williams – Fülöp, Dragóner, Csiszár, Szkukalek – Zsivoczky (Bartha 69.), Morrison, Lamine, Fitos – Pölöskei, Shaw

Makó: Czirbus – Rakonczai, Magyar Gy., Szamosszegi, Gévai – Podonyi, Molnár (Kulacsik 46.), Varga (Csamagó 80.), Bány – Schreiber, Maróti

Gól: Zsivoczky (14.), Szkukalek (29.), Dragóner (53.) illetve Maróti (24.), Varga (48.)
    Sárga lap: Lamine (25.), Pölöskey (76.) illetve Varga (79.), Podonyi (85.)

Álmos kezdés után gyakorlatilag helyzet nélkül szereztünk vezetést. A 14. percben Zsivoczky végzett el jól egy szögletet, a középre érkező labda az egyik vendégvédőről kötött ki a kapuban (1-0). Támadásban maradtunk: előbb Pölöskey emelt a kapu fölé, majd Shaw nagy helyzetben nem tudta átvenni a labdát. A 24. percben fura góllal egyenlí­tettek a vendégek: Schreiber beadása után Maróti fejelt jól, ám úgy tűnt, Williams hárí­tja a fejest, a játékvezető azonban a partjelző beintésére megadta a gólt (1-1). Öt perccel később már újra mi vezettünk, miután Szkukalek értékesí­tett mesterien egy szabadrúgást (2-1). Nem sokkal később Lamine veszélyeztetett távolról, majd később a lécre bombázott. Közben Pölöskeynek volt egy ragyogó sarkalása, de az eredmény nem változott, 2-1-el fordultak a csapatok.

Gyorsan egyenlí­tettek azonban a vendégek. Podonyi hozta helyzetbe Vargát, aki 14 méterről kí­méletlen volt, a hálóba lőtt (2-2). Szerencsére ismét azonnal eszméltünk, és öt perccel később Dragóner védhetetlenül fejelte a kapuba Zsivoczky szögletét (3-2). A gól ismét felébresztette a csapatot, pár perccel később Pölöskey fejese után a kapufáról pattant ki a labda. A folytatásban is uraltuk a meccset, ám nagyobb helyzet már nem volt, í­gy végül 3-2-re nyertük meg utolsó hazai meccsünket, és ezzel ismét a tabella élére álltunk.

• 92
    Vége, nyertünk.
    88
    Bartha egy remek cselsorozat után nem tudta ellőni a labdát a vendégkapus felett-melett.
    87
    Fitos sajnos rosszul passzolt a nagy helyzetben lévő Pölöskey elé, í­gy kimaradt a nagy lehetőség.
    75
    Enyhe fölényben játszunk ezekben a percekben.
    69
    Kényszerű csere. Zsivoczky rosszul esett, hordágyon kellett levinni, Bartha a helyén.
    66
    A kapu előtt nem voltunk túl magabiztosak, szerencsére Schreiber gyengén fejelt, Williams fogta a középre tartó labdát.
    63
    Jobban játszunk ellenfelünknél.
    60
    A gól óta megint jobban játszunk. Ezúttal Pölöskey fejelt vissza egy labdát éles szögből, de sajnos a kapufáról kipattant a labda.
    53
    Megint vezetünk! Zsivoczky lövése után szöglethez jutottunk, amit ugyanő adott be: labdája után Dragóner remekül csúsztatott 8 méterről a kapuba (3-2).
    48
    Sajnos gyorsan egyenlí­tettek a vendégek. Podonyi hozta helyzetbe Vargát, aki 14 méterről kí­méletlen volt, a hálóba lőtt (2-2).
    46
    Elkezdődött a második félidő. Molnár helyén Kulacsik a pályán.
    45
    Rendeld meg a 2009-es Fradi-naptárt mindössze 1870 forintért -- csak egy kattintás!

45
    Zsivoczky távoli lövése zárta a félidőt, melynek inkább az utolsó negyedórájára lendültünk bele. Szerencsére már a stadionban is némileg többen vannak, mint a kezdésnél, mintegy 2500-an lehetnek jelenleg az Albert-stadionban.
    40
    A meccs eddigi legszebb jelenete: egy beadás után Pölöskey kishí­ján sarokkal talált a kapuba, ám Czirbusz védett. Egy percre rá Lamine újabb veszélyes távoli bombája után a lécről vágódott ki a labda.
    37
    Bány beí­velésébe Morrison rosszul ért bele, fejéről majdnem a kapunkba került a labda, a védelem és Williams is dermedten nézte a labdát.
    32
    Lamine lőtt 25 méterről veszélyesen, alig a kapu mellé, Czirbus gyakorlatilag csak nézte.
    29
    Újra vezetünk. Egy távoli szabadrgás után Szkukalek mesterien lőtt a kapu bal sarkába (2-1), gyönyörű gól volt.
    24
    Fura góllal egyenlí­tettek a vendégek. Schreiber beadása után Maróti fejelt jól, ám úgy tűnt, Williams hárí­tja a fejest, a játékvezető azonban a partjelző beintésére megadta a gólt. Nehéz megí­télni, hogy bent volt-e a labda vagy sem (1-1). Lamine közben reklamálásért sárgát kapott.
    22
    Kétszer is veszélyeztettünk. Előbb Pölöskey emelt alig a kapu fölé Zsivoczky nagyszerű indí­tása után, majd pedig Shaw kerülhetett volna 100%-os ziccerbe, ám az egyik vendégvédő ügyetlenkedését követően sajnos nem tudta megszelidí­teni a labdát.
    14
    Vezetünk. Zsivoczky végzett el jól egy szögletet, a középre érkező labda az egyik vendégvédőről kötött ki a kapuban (1-0).
    10
    Nem volt még igazi helyzet, az imént Pölöskei elől mentett jól a vendégkapus.
    1
    Mi kezdtünk, zöld-fehérben játszunk.
    .

.
    Bobby Davison az alábbi kezdőcsapatot küldi pályára a Makó ellen: Williams -- Fülöp, Dragóner, Csiszár, Szkukalek -- Zsivoczky, Morrison, Lamine, Fitos -- Pölöskei, Shaw.
    A kispadon Holczer, Dramane, Deme, Baranyai, Bartha, Pisanjuk és Wolfe ül majd.
    .
    Csapatunk 16 órakor a Makót fogadja. Győzelmünkkel újra átvennénk a vezetést a tabellán.