2009.IX.20. DVSC – Ferencváros: 2-1

Vezetett, mégis kikapott a Fradi Debrecenben

A Soproni Liga 8. fordulójának záró mérkőzésén a bajnok DVSC a Ferencvárost fogadta Debrecenben, és a hajdúságiak 2–1-re győztek. A szünetben Ferenczi István fejes góljával még a vendégek vezettek, azonban a második félidőben a BL-résztvevő Szakály Péter és Adamo Coulibaly találatával megfordí­totta a találkozót.

Előzmények:

Berki Krisztián, az FTC. zRt. vezérigazgatója a Ferencváros mai sajtótájékoztatóján elmondta, a hétvége folyamán találkozik Terry Robinsonnal, akitől a keret megerősí­tését kéri majd, elsősorban magyar játékosokkal. A vezető továbbra is elérhetőnek tartja csapatunk számára az 1.-5. hely megszerzését a bajnokságban.

– Terry Robinsonnal, aki a klubban a szakmai munkáért felel, hétvégén találkozok, és megteszem a javaslataimat neki. Elsősorban a keret megerősí­tését kérem majd, méghozzá magyar futballistákkal. Az idény előtt kitűzött 1–5. hely megszerzését továbbra is elérhetőnek tartom, de a télen mindenképpen új játékosokat kell igazolnunk – idézte Berki Krisztián szavait az MTI.

DVSC – Ferencváros: 2-1 (0-1)
Debrecen, 8.500 néző, vezette: Solymosi Péter (asszisztensek: Szpisják, Takács G.; tartalékjv.: Sándor Cs.)

DVSC: Poleksic – Bernáth, Komlósi, Szűcs I., Laczkó (Dombi 71.) – Czvitkovics, Varga J., Szakály P. – Oláh (Vinicius 60.), Feczesin (Coulibaly 13.), Leandro
kispad: Pantic, Fodor M., Mijadinoski, Kiss Z.
klubmenedzser: Herceg András

Ferencváros: Megyeri – Joaquin (Shaw 86.), Balog Z., R. Wolfe, Alcantara – Rósa D., Morrison, Lipcsei (Fitos 77.), Ashmore (Pisanjuk 73.), Tóth B. – Ferenczi
kispad: Holczer, Mamic, Dragóner, Abdi
vezetőedző: Robert Davison

Gól: Szakály P. (51.), Coulibaly (72.) illetve Ferenczi (20.)
Sárga lap: Komlósi (60.) illetve Ferenczi (44.), Ashmore (60.), Morrison (66.), Pisanjuk (86.)
Kiállí­tva: Megyeri (90+1.)

A hazaiak eddig remekül szerepeltek a bajnokságban. Bár a nyitányon kikaptak Diósgyőrben, azóta mind a négy mérkőzésen diadalmaskodtak, és a nemzetközi porondon is ragyogóan helytálltak. A Ferencváros felemásan szerepelt eddig, legutóbb például az MTK-t verte meg, majd a Magyar Kupában kiesett a kék-fehérek második csapata ellen. Hazai pályán egyértelműen a Loki számí­tott a mérkőzés esélyesének.

A hajdúságiak előtt adódott a mérkőzés elején a több lehetőség, az 5. percben Feczesin Róbert hibázott nagy helyzetben Laczkó Zsolt bal oldali beadása után, majd négy perccel később ismét a Bresciától kölcsönvett támadó került a középpontba. Oláh Lóránt a bal oldalról lőtt középre, a csatár méterekről csúszott, ám a labdát nem érte el, viszont csúnyán nekiütközött a kapufának, megsérült, le kellett cserélni.

A 20. percben némileg váratlanul vezetést szerzett a Ferencváros. Joaquí­n Martí­nez jobb oldali beadására Ferenczi István tökéletes ütemben érkezett, és a kapu jobb alsó sarkába fejelt. 0–1

A Fradit felhozta a gól, a Debrecen pedig érthetően a korábbiaknál is jobban iparkodott, í­gy felváltva adódtak a helyzetek mindkét oldalon, miközben egyre tüzesebb lett az összecsapás.

A második félidőre hatalmas elánnal jött ki Herczeg András csapata. A 49. percben Czvitkovics Péter elfutása után három másodpercen belül háromszor lőhetett kapura a Loki, ám Laczkó Zsolt, Szűcs István és a Feczesin helyére beküldött Adamo Coulibaly sem tudta a kapuba juttatni a labdát.

Az 51. percben azonban már az amúgy remekül védő Megyeri Balázs is tehetetlen volt. Leandro játszotta át magát Morrisonon, majd Joaquin mellett középre adott, ahol Szakály Péterről lemaradtak a védők, a középpályás pedig közelről a kapuba fejelt. 1–1

A Loki maradt támadásban, és Morrison kezezése után tizenegyeshez jutott, ám Oláh középre tartó gyenge büntetőjét Megyeri védte. Ugyan látszott, hogy a Loki összerakottabb csapat, és erővel is jól bí­rja, ám ekkor úgy tűnt, a zöld-fehérek képesek lehetnek pontot szerezni a bajnok otthonában.

Hogy ez mégsem í­gy alakult, az egy villanásnak volt köszönhető. Coulibalyt hagyták üresen a vendég védők a 72. percben, a francia csatár pedig a kimozduló Megyeri mellett hidegvérrel elpöckölte a labdát, amely í­gy a kapu bal alsó sarkába gurult. 2–1

A hajrában Bobby Davison igyekezett frissí­teni csapatán, ám a Loki uralta a mérkőzést. A hosszabbí­tásban Megyeri a tizenhatoson kí­vül letarolta Coulibalyt, í­gy Solymosi Péter játékvezető kiállí­totta a kapust, ám – miután Czvitkovics mellé lőtte a szabadrúgást – nem osztott, nem szorzott, hogy az utolsó percre Paul Shaw állt a gólvonal elé.

Herczeg András, a DVSC-TEVA klubmenedzsere: – Nagyon nehéz mérkőzés volt. Az első félidőben nem voltunk elég gyorsak, a másodikra azonban sikerült ritmust váltanunk. Sokat készültünk a Fradi játékára, különösen az olyan szituációkra, amelyből végül gólt kaptunk. Oláh Lórántot nem azért cseréltem le, mert kihagyta a tizenegyest, ugyanis az benne van a játékban.

Bobby Davison, a Ferencváros vezetőedzője: – Az első félidő jól sikerült, a másodikban azonban nem úgy kezdtünk, ahogy elterveztük. A gólunk felpaprikázta a hazaiakat. Nem értem, miért estünk vissza ennyire a második félidőben.

(Az nso.hu, a Ferencváros hivatalos honlapja és az MLSZ Adatbankja alapján)

A helyszí­nen tekintette meg az NB I. vasárnapi rangadóját, a DVSC–Ferencváros összecsapást az Oláh Gábor utcai sporttelepen Terry Robinson, az FTC Zrt. igazgatóságának elnöke. Az angol vendéget nem csak a találkozóról kérdeztük a rangadó másnapján.

– Mit szól a Ferencváros eddigi bajnoki szerepléséhez?

– Ez az első szezon a feljutás után. Idő kell a csapatnak, hogy felvegye a versenyt a legjobbakkal, köztük a BL-ben szereplő Debrecennel. Nagyon jól játszott ellenünk, s van még néhány hozzá hasonlóan erős csapat az első osztályban. Tény, látjuk, meg kell erősí­teni az együttest, hogy ott lehessünk az első öt között.

– A nyáron ön is azt mondta, hogy az újonnan érkezettek komoly erősí­tést képviselnek. Tegnap Debrecenben a meccs után viszont kijelentette, hogy belátja, nem nagyon sikerültek az igazolások. Mi az igazság, s a télen kikkel szeretnék megerősí­teni a Fradit? Magyarokkal, angolokkal vagy megint nevenincs játékosokkal?

– Azt biztosan nem mondtam, hogy rossz játékosokat igazoltunk. A helyzet az, hogy pillanatnyilag nem tudunk sok pénzt fordí­tani játékosvásárlásra. Jelenleg ilyen a gazdasági helyzet, ez sajnos ránk is hat. A téli átigazolási szezonban megvizsgáljuk minden lehetőségét annak, hogy miként erősí­tsük meg a csapatot, s nem tartom kizártnak, hogy komoly összegeket költhetünk el, ha azt tényleg hasznosnak látjuk.

– Nem gondolja, hogy Bobby Davison helyett valaki más, esetleg jobb szakember kellene a Fradi kispadjára?

– Nem hiszem, hogy egy másik edző jobb munkát tudna végezni a mostani helyzetben. Nagyon jó szakembernek tartom Bobbyt, felhozta a csapatot az első osztályba, s ez három éven át nem sikerült másnak. A Ferencváros vezetősége kiáll Davison mellett.

– Mi a helyzet a stadionépí­téssel? A klub magyar vezetése a napokban a stadion átfestéséről tartott sajtótájékoztatót. Csak nem azt igazolja ez, hogy megint csúszik az épí­tkezés?

– Ezen a tájékoztatón Berki Krisztián hangsúlyozta, hogy, hála az új szponzorunknak, lehetőség nyí­lt a stadion kicsinosí­tására, í­gy méltóképpen búcsúzhatnak el tőle a szurkolók. A tervek jól állnak, az engedélyeket megkaptuk, s amint megjön az összes papí­r, elkezdjük az épí­tkezést.

– Amikor az első fordulóban a Fradi 4–1-re legyőzte a ZTE-t, azt mondta, azért jöttek hozzánk, hogy szórakoztassák az embereket. Gondolom, tisztában van vele, hogy most nem szórakoznak, hanem bosszankodnak a szurkolók.

– A látványos meccsekhez két csapat kell. Tény, hogy mi sem tudunk mindig úgy játszani, ahogy kellene, de be kell látni, az ellenfél sem mindig partner ebben. Az emlí­tett meccs alapján láttuk azt, hogy képesek a futballistáink szórakoztató játékra. Sajnos az utóbbi időszakban nem voltunk képesek ilyenre.

(Magyar Hí­rlap)

2 hozzászólás a(z) 2009.IX.20. DVSC – Ferencváros: 2-1 bejegyzéshez

• 93`
    Vége a mérkőzésnek.
    93`
    A szabadrúgásból Cvitkovics centikkel a hosszú kapufa mellé lőtt.
    91`
    Egy hosszú felí­velésre startolva, a tizenhatos vonalától egy méterre, Megyeri ütközött Coulibaly-val. Mivel a fiatal kapus nem találta el a labdát, kiállí­tották. A kapuban Shaw váltotta, mivel a Fradi már mind a három cserelehetőségét kihasználta.
    88`
    Paul Shaw érkezik Joaquí­n helyére.
    86`
    Pisanjuk csúszott oda csúnyán Vargának, emiatt sárga lappal bűntette Solymosi játékvezető.
    82`
    Coulibaly vette el erőszakosan a labdát Balogh Zoltántól, lendületesen kapura tört, majd picit önző módon, amint beárt a tizenhatoson belülre, Megyeri portája fölé bikázta a játékszert.
    80`
    Lipcsei le, Fitos be.
    74`
    Ashmore helyett Pisanjuk a pályán.

Érdekesség, hogy a DVSC ellen eddig legtöbbször Lipcsei Péter lépett pályára ferencvárosi szí­nekben, a ma szerepel huszonkettedszerre a Loki ellen.

72`
    Vezet a DVSC-TEVA! Coulibaly kapott egy hosszú indí­tást, a Fradi védője elcsúszott, í­gy a cserecsatár egyedül törhetett kapura, és elpöccintette a labdát a kifutó Megyeri mellett. 2–1!
    71`
    Laczkót Dombi váltja a hajdúságiaknál.
    69`
    Leandro legurí­tását Cvitkovics tette kapura 25 méterről, gyenge lövését Megyeri magabiztosan fogta.
    67`
    Leandro szabadrúgása a kaputól 2 méterre álló Morrison testéről pattant szögletre.
    66`
    Morrison kapott sárga lapot.
    65`
    Laczkó forgolódott a Fradi tizenhatosán belül, majd ráfordult, és egy méterrel a kapu felé lőtt.
    63`
    Komlósi és Ashmore kakaskodott egymással, mindketten sárga lapot kaptak.
    60`
    Vinicius érkezik Oláh Lóránt helyére.
    57`
    Büntetőhöz jutott a Loki Morrison kezezése után, de Oláh lövését Megyeri lábbal védte.
    54`
    Szakály szöglettel felérő szabadrúgását Megyeri öklözte ki a berobbanó Coulibaly elöl.
    51`
    Egyenlí­tett a Loki! Leandro Morrison mellett ment el, szépen í­velt középre, és a hosszú oldalon remekül érkező Szakály közelről a kapuba fejelt. 1–1!
    49`
    Óriási tűzijáték a Fradi kapuja előtt: egy kis szöglet után Cvitkovics tört be a tizenhatoson belülre, lövésre visszagurí­tott labdáját először Laczkó tűzte kapura, ami saját játékostársáról, Szakályról pattant ki. A labda Szűcshöz került, aki 5 méterről Megyeribe rúgta labdát, majd az újabb kipattanót Coulibaly vágta mellé.

A Debrecen pályaválasztásával eddig 35 alkalommal csapott össze a két együttes, ezeken 17-szer győzött a Loki, 9-szer a Ferencváros, és 9-szer született döntetlen. A gólkülönbség 53-38 a Ferencváros javára.

46`
    Elkezdődött a második félidő.
    45`
    Vége az első félidőnek.
    44`
    Ferenczi kapott sárga lapot.
    42`
    A kaputól 25 méterre végezhetett el szabadrúgást a Loki, de Leandro a sorfalba vágta a labdát.
    39`
    Laczkó nem először próbálkozott átlövéssel, de ezúttal kí­sérlete messze elkerülte a kaput.
    33`
    Bernáth beadását Coulibaly fejelhette kapura, de erőtlen stukkolása nem okozott gondot Megyerinek.

A hazaiaknál rengetegen bajlódnak sérüléssel: Bodnár Lászlónak a bokájával van probléma, Mészáros Norbert a combemelő-izmával bajlódik, Luis Ramos pedig combizom sérülést szenvedett, rajtuk kí­vül Rudolf Gergelyre, Szélesi Zoltánra és Máté Péterre sem számí­that Herczeg András.

31`
    Most Morrison tüzelt mintegy 25 méterről, de a kapu mellett hagyta el a játékteret a lövés.
    30`
    Tóth Bence tekeredett rá a labdára a debreceni tizenhtos előterében, majd 20 méterről rászúrta a játékszert, a középre tartó lövést Polekszics könnyedén védte.
    28`
    Lipcsei passzolt Rósához egy szabadrúgást, a tar játékos éles szögből megpróbálta kapura tenni a labdát, de csak az oldalhálót találta el.
    22`
    Az első húsz percben jobbára a DVSC-TEVA-nál volt a labda, két hatalmas helyzetet is kialakí­tottak a hajdúságiak, a zöld-fehérek azonban az első lehetőségükből gólt szereztek.
    20`
    Vezet a Ferencváros! Joaquí­n bal oldali beadását Ferenczi gyönyörűen fejelte a kapu jobb alsó sarkába. 0–1!
    19`
    Coulibaly kiugratását Megyeri szedte fel az érkező Oláh elöl.

A Ferencvárosnak nem sok babér termett az utóbbi időben Debrecenben: legutóbb 2001-ben sikerült megvernie a házigazdákat, méghozzá 1–0-ra, Gyepes Gábor fejesgóljával.

13`
    Feczesin nem is tudja folytatni, Coulibaly érkezik a helyére.
    9`
    Újabb ordí­tó debreceni helyzet: Oláh lépett ki a bal oldalon, éles szögből a hosszú sarok felé lőtte meg a labdát, ami centiméterekkel elsuhant a kapufa, valamint a becsúszva érkező Feczesin előtt is. A Bresciától érkezett támadó csúnyán neki csúszott a kapufának.
    5`
    Laczkó szépen húzta meg a bal szélen, remekül lőtte keresztbe a labdát laposan, az ötösnél érkező Feczesin azonban óriási helyzetben az üres kapu fölé vágta a labdát.
    1`
    Solymosi játékvezető sí­pszavára a hazaiak kezdték a találkozót.

Köszöntjük Kedves Olvasóinkat! A Soproni Liga 8. fordulójának záró mérkőzésén a DVSC a Ferencvárost fogadja. A találkozó hamarosan kezdetét veszi, a hátralévő időben böngéssze NBI-es adatbankunk!

• 93
    Czvitkovics mellé lőtte a szabadrúgást. Vége.
    92
    Shaw állt a kapuba.
    91
    Megyeri ütközött Coulibalyval, pirosat kapott érte.