2009.VII.11. Barnsley – Ferencváros: 3-2

2 hozzászólás a(z) 2009.VII.11. Barnsley – Ferencváros: 3-2 bejegyzéshez

• ftc.hu: A Ferencváros harmadik angliai edzőmeccsén nagy csatában kikapott 3-2-re az FC Barnsley otthonában.

Barnsley – Ferencváros: 3-2 (1-0)
    Oakwell – Barnsley, 5.000 néző

Barnsley: Preece – Hassel, Kozluk, Moore, Olace – Foster, Bogdanovic, de Vaney, da Silva – Macken, El Haimour

Ferencváros:

I. félidő: Holczer – Balog, Dragóner, Lowton – Martinez, Ashmore, Ahmed, Tóth, Alcantara – Ferenczi, Pölöskey

II. félidő: Megyeri – Martinez, Csiszár, Sinnot – Fitos, Wedgbury, Vass, Lipcsei, Kulcsár – Pisanjuk, Shaw

Gól: Bogdanovic (44.), Odejayi (73.), Sodje (83.) illetve Kulcsár (55.), Shaw (87.)

Az Angliában túrázó zöld-fehérek ezt megelőzően 5–1-re legyőzték a jelenleg nyolcadosztályban sí­nylődő Sheffield FC-t, majd gól nélküli döntetlent játszottak a negyedosztályú Lincoln City ellen. Bár a mérkőzésen eleinte a Barnsley volt fölényben, az első veszély lehetőség a Ferencváros előtt alakult ki, Tóth Bence távoli átlövését azonban hárí­tani tudta Preece. Ezt követően azonban állandósult az angolok fölénye, és bár Holczer Ádám több alkalommal is nagy bravúrral őrizte meg kapuját a góltól, egy perccel a szünet előtt Daniel Bogdanovic révén már megszerezte a vezetést a Barnsley (1–0). Sőt egy perccel később csak a léc segí­tett, hogy ne kétgólos hátrányban vonuljon szünetre a Ferencváros.

A második félidő hazai lehetőséggel kezdődött, majd ferencvárosi góllal folytatódott. Az 55. percben Kulcsár Dávid volt eredményes, 1–1-re alakí­tva a mérkőzés állását. A gól kicsit megfogta a hazaiakat, ám a 65. percben jelezték, hogy nem áll szándékukban győzelem nélkül zárni, Onome Sodje fejese alig kerülte el a vendégkaput. A 73. percben aztán újra megszerezte a vezetést az angol csapat, Kayode Odejayi lőtt közelről a ferencvárosi kapuba (2–1). A 83. percben ráadásul tovább növelte előnyét a Barnsley: Sodje ezúttal már pontosabban fejelt (3–1), ám öt perccel később Paul Shaw is betalált, í­gy 3–2-re nyert a hazai gárda.

• 90
    Vége. A mieink egy győzelemmel, egy döntetlennel és egy vereséggel zárták az angliai edzőtábort.
    89
    Odejayi vitte kapura egyedül a labdát, de Megyeri jól mozdult ki és mentett.
    87
    Szépí­tettünk. Pisanjuk adott jó labdát, Shawnak, akinek két méterről már csak a kapuba kellett gurí­tania. 3-2
    83
    Balról jött egy beadás, Sodje pedig 7 méterről a kapuba fejelte a labdát. 3-1
    80
    Fitos helyére Kovács állt be.
    73
    Megint vezet a Barnsley. A csereként beállt Odejayi 7 méterről éles szögből gurí­tott a hosszúba. 2-1
    65
    Sodje fejelt 7 méterről kevéssel mellé.
    60
    A gólunk óta mi vagyunk aktí­vabbak, a hazaiakat egy kicsit megfogta a találat.
    55
    Egyenlí­tettünk. Kulcsár 10 méterről gyönyörűen kilőtte a jobb sarkot. 1-1
    52
    Hassell lőtt középre egy labdát, Megyeri kiöklözte, pont El Haimour elé, aki 13 méterről fölé lőtt.
    47
    Pisanjuk gurí­tott az alapvonalról középre, de a hosszún senki nem érkezett, í­gy oda lett a helyzet.
    46
    Elkezdődött a második félidő.
    45
    A hangosbemondó Balog Zoltán öngóljaként emlí­tette a hazaiak találatát. A meccs után rákérdezünk az érintettnél.
    45
    Egy szöglet után Macken a felső lécre fejelte a labdát. Vége az első félidőnek.
    44
    Vezet a Barnsley. Egy jobbról érkező beadás után Bogdanovic 10 méterről emelt a kapuba. 1-0
    43
    Pölöskey adott be nagyon veszélyesen, Colace az utolsó pillanatban mentett Ferenczi elől.
    40
    El Haimour lőtt 24 méterről éles szögből, Holczer azonban megfogta a labdát.
    38
    Potter lőtt 18 méterről, Dragóner azonban önfeláldozóan vetődött a labda útjába, ami í­gy szögletre ment.
    30
    Zúg a “Hajrá Ferencváros!”
    26
    Bogdanovic adott középre, de Vaney pedig 5 méterről mellé fejelt.
    23
    Macken lőtt 8 méterről, Holczer óriási bravúrral szögletre ütötte a labdát.
    21
    El Haimour lőtt 21 méterről a kapu fölé.
    19
    Potter lőtt 19-ről, a kapu előtt Macken belepiszkált a labdába, de szerencsére mellé ment.
    16
    Ferenczit lökték el 19 méterre a kaputól. A szabadrúgást Ashmore a sorfalba vágta.
    13
    Kozluk megsérült, Potter állt be a helyére.
    12
    Macken lőtt laposan kapura, de Holczer szögletre mentett.
    11
    Tóth Bence 22 méterről lőtt, a kapus bravúrral védett. Csakúgy, mint Lincolnban itt is sok magyar szurkol a mieinknek.
    8
    Bogdanovic fordult volna kapura 12 méterről, de Dragóner blokkolta.
    6
    Tóth lőtt 20 méterről, de lecsúszott a lábáról, í­gy nem lett veszélyes.
    5
    Vaney játszotta magát tisztára, de az utolsó pillanatban elpasszolta magát a tizenhatosunk előtt. Eddig jobbára a hazaiaknál a labda.
    1
    Elkezdődött a mérkőzés. A mieink tiszta zöldben, mí­g a hazaiak piros felsőben és fehér nadrágban játszanak.
    .
    Mivel nem esik az eső, jelenleg locsolják a pályát, az igazi angolos mérkőzés érdekében.
    .
    Köszöntjük kedves olvasóinkat. 16 órakor kezdődik a Barnsley elleni előkészületi mérkőzésünk. A találkozó jelentőségét jelzi, hogy tegnap a Sky Sports News adón a napi edzőmeccsek kí­nálatában folyamatosan reklámozták a mérkőzésünket.