2009.VII.29. LK, Ferencváros – Diósgyőr: 2-0

Ferenczi ott folytatja, ahol a másodosztályban abbahagyta

Ferenczi István duplájával nyert a Ferencváros a DVTK ellen

A Ligakupa A-csoportjának második fordulójában az élvonalba feljutó Ferencváros hazai pályán 2–0-ra legyőzte a DVTK-t. A találkozó góljait Ferenczi István szerezte.

Ferencváros – Diósgyőr: 2-0 (0-0)
Albert stadion, 2.000 néző, vezette: Sulyok Gergely (Viszokai, Kis Z.)

Ferencváros: Holczer – Lowton, Dragóner, Balog Z., Alcantara (Kulcsár D. 46.) – Joaquin (Fitos 46.), Adnan (Tóth B. 61.), Ashmore, Wedgbury (Vass M. 75.) – Ferenczi, Shaw (Pölöskey 68.)
kispad: Megyeri, Pisanjuk
vezetőedző: Robert Davison

Diósgyőr: Köteles – Lakatos B. (Menyhért 75.), Viskovic, Horváth G. (Milicic 46.), Gohér – Nagy R. (Bokros 46.), Takács P. (Horváth Sz. 67.), Búrány, Lipusz (Kállai N. 62.) – Szabó V., Balajti
kispad: Somodi
vezetőedző: Aczél Zoltán

Gól: Ferenczi (50., 67.)
Sárga lap: Ferenczi (72.), Lowton (87.) illetve Kállai (72.), Bokros (81.)

A két csapat ezt megelőzően még gólt sem kapott, a Diósgyőr a Ligakupa első fordulójában 7–0-ra kiütötte a Vasast, majd a Soproni Ligában 1–0-ra legyőzte a bajnoki cí­mvédő DVSC-TEVA-t, mí­g a bajnokságban halasztó Ferencváros e fordulót megelőzően 3–0-ra győzött Kecskeméten.

A találkozót a DVTK kezdte jobban, és az első félidőben főleg a diósgyőriek akarata érvényesült, a Ferencváros új igazolásai még láthatóan nem illeszkedtek be igazán a csapatba.

Az első lehetőség is a vendégek előtt alakult ki: Köteles László indí­tását Balajti Ádám készí­tette le a labdát nagyszerű ütemben Szabó Viktornak, aki miután vezette egy kicsit, 20 méterről centiméterekkel a jobb alsó mellé.

A 34. percben hasonló koreográfia mellett 14 méterről ezúttal a bal oldali kapufa mellé lőtt Szabó.

A félidő első ferencvárosi lehetőségére a 45. percig kellett várni: a 16-oson belül helyezkedő Paul Shaw próbált becsúszó védője szorí­tásában a kapuba találni, ám ez végül nem sikerült neki, í­gy 0–0-s állásnál vonultak pihenőre a csapatok.

A második félidőre egészen más szellemiségű hazai csapat jött ki, és már a negyedik percben kapuba is találtak a zöld-fehérek, ám a találatot leshelyzet előzte meg, í­gy érvénytelení­tették azt.

Nem úgy mint két perccel később, amikor a leshatárról kilépő Ferenczi István kapott nagyszerű labdát Adnaan Ahmedtől, mellel levette, majd közelről bal lábbal fordulásból a kiszolgáltatott Köteles mellett a rövid alsó sarokba lőtt (1–0).

A gól után főleg a hazaiak akarata érvényesült, ám a következő nagy lehetőség a vendégek előtt adódott: Balajti cselezgetett a 16-os előterében, majd azon belülre érve Matthew Lowton szorí­tásában elesett, alakí­tásáért azonban nem kapott büntetőt.

A 67. percben tovább növelte előnyét a Fradi, Balog Zoltán indí­totta a leshatáron kilépő Fitos Lászlót, aki középre adott, és az ott érkező Ferenczi közelről a léc alá pörgetett (2–0).

Három perccel később szépí­thetett volna a diósgyőri csapat, Gohér Gergő passzát követően próbálkozott Szabó, ám Holczer Ádám még épp leért a bal alsó sarokba tartó labdára.

A 78. percben ismét kapuba talált a Ferencváros, ám a találkozó folyamán másodszor is érvénytelen találatot ért el, Ferenczi István ugyanis ezúttal is lesen állt.

A találkozó hátralévő részében újabb találat már nem esett, í­gy a Ferencváros két mérkőzés után százszázalékos mérleggel, kapott gól nélkül vezeti a Ligakupa A-csoportját.

Vezetőedzőnk és a kétgólos Ferenczi István a következőképpen értékelte a meccset a Sport TV-nek.

Bobby Davison: – A meccs elején picit lassabban játszottunk, de aztán a 20. perctől felpörgettük a játékot, második félidőben pedig szerencsére még gyorsabban tettük a dolgunkat. Azt még nem tudni, mire lesz elég ez a teljesí­tmény a bajnoki meccseken, de azt tudom, hogy a játékosok keményen dolgoznak, és ennek biztosan meglesz az eredménye.

Ferenczi István: – Jó lenne, ha bajnokságban is hasonlóan eredményes tudnék lenni. Rosszul kezdtünk, lassan, pontatlanul futballoztunk, és bevallom őszintén, meglepett bennünket a Diósgyőr, amely jól futballozott. A gól után aztán kicsit megtorpant a vendégcsapat, voltak kétes szituációk is – gondolok itt a meg nem adott gólokra – , de a lényeg a három pont. Az első félidőben látszott, hogy még nincs rendesen összerakva a csapat. Ha a szombat rajt jól sülne el, az meggyorsí­taná ezt a folyamatot, ellenkező esetben néhány fordulónak is el kellene telnie, hogy a csapat jobban összeálljon. Nagyon várjuk a bajnoki nyitányt, reméljük, sok szurkoló jön majd ki a meccsre, ez biztosan plusz motivációt ad nekünk. A csapatot egyébként egységesnek érzem, igaz, nekem szokatlan, hogy szinte csak idegen nyelven kell kommunikálnom a társaimmal, hiszen Balog Zoli és Dragi messze vannak tőlem, a támadószekciót pedig javarészt légiósok alkotják, de úgy gondolom, ők is tudják, hogy a Fradiban mik az elvárások.

(Az nso.hu, a Ferencváros hivatalos honlapja és az MLSZ Adatbankja alapján)