2009.VII.6. Sheffield FC – Ferencváros: 1-5

2 hozzászólás a(z) 2009.VII.6. Sheffield FC – Ferencváros: 1-5 bejegyzéshez

• ftc.hu: Csapatunk hétfőn este 5-1-re verte a világ legrégebbi klubját Angliában. A Sheffield FC ellen egy kemény meccset játszottunk egy nagyon hangulatos futballkörnyezetben.

Sheffield FC (angol)–Ferencváros 1–5 (1–3)
    Dornfield, 1.500 néző, vezette: Smith (Lucas, Edwards)

Sheffield FC: Cross – Wright, McPherson, Hobson, Smith – Winter, Outram, Eagers, Jackson – Senior, Wolley

Ferencváros:

I. félidő: Megyeri – Lowton, Dragóner, Sinnot, Fülöp – Fitos, Lipcsei, Ahmed, Kulcsár – Shaw, Pölöskey

II. félidő: Holczer – Alcantara, Balog, Csiszár, Martinez – Zsivoczky (Vass 74.), Wedgbury, Ashmore, Tóth B. – Ferenczi, Pisanjuk (Kovács 74.)

Gól: Senior (22.) illetve Lowton (29.), Pölöskey (33.), Shaw (40.), Tóth (68.), Ashmore (87.)

A hazaiak bátran kezdték a mérkőzést, több helyzetet is kialakí­tottak, sőt a vezetést is megszerezték. Az első félidő második felében azonban rákapcsoltunk, előbb Lowton egyenlí­tett, majd Pölöskey passzolt szépen közelről a bal sarokba. Öt perccel a szünet előtt Shaw találatával már 3-1 volt a javunkra.

A második félidőben teljes sort cserélt Bobby Davison. Ezután is fölényben játszottunk, a 68. percben Tóth Bence erős lökete után már 4-1-re vezettünk, a végeredményt Ashmore állí­totta be egy szépen helyezett szabadrúgás után.

• 90
    Vége.
    86
    Egy 17 méteres szabadrúgást Ashmore tekert szépen a bal felsőbe (1-5).
    81
    Holczer fogott egy 16 méteres szabadrúgást a felső sarok elől.
    74
    Pisanjuk és Zsivoczky lejöttek, Vass és Kovács a pályán.
    68
    Már négy. Tóth Bence lőtte ki gyönyörűen a bal sarkot. 1-4
    67
    A cserként beállt Gelsthorpe ollózott 6 méterről a kapunk mellé.
    66
    Balog mutatott be egy önfeláldozó tiszta becsúszást az ötös sarkánál.
    65
    A második félidő kevésbé eseménydús eddig. Mi uraljuk a játékot, de eddig komoly helyzet nélkül.
    59
    Ashmore í­velt be egy szabadrúgást, Ferenczi fejelt, de a kapus védett.
    55
    Egy felí­velt labda után Pisanjuk lőtt 14 méterről fölé.
    51
    Gyűrik egymást a csapatok, egyelőre helyzet nélkül.
    47
    A 2. félidei csapat: Holczer -- Alcantara, Balog, Csiszár, Martinez -- Zsivoczky, Wedgbury, Ashmore, Tóth B. -- Ferenczi, Pisanjuk.
    46
    Megy a második.
    45
    Vége az első félidőnek!
    42
    Fitos adott középre, Pölöskey 10 méterről lőtt, a kapus hatalmasat védett.
    40
    Shaw szépen lépett ki a védők közül és 15 méterről a bal sarokba helyezett. 1-3
    33
    Kulcsár passzolt Pölöskey felé, úgy tűnt hosszú a labda, Pölöskey azonban előre vetődve 7 méterről a bal sarokba lőtt. 1-2
    32
    Egy veszélyes beí­velést öklözött ki Megyeri.
    29
    Egyenlí­tettünk: egy szöglet után Lowton éles szögből középre akart adni, de a labda a hosszú sarokban kötött ki. 1-1
    24
    Majdnem kettő: egy kapu előtti tüzijáték után Megyeri védett nagyot.
    22
    Egy rövidzárlat a védelmünkben, Senior közelről betalál. 1-0
    20
    Mi birtokoljuk többet a labdát a zuhogó esőben, de igazi helyzetig még nem jutottunk.
    15
    Pölöskey 14 méterről éles szögből lőtt a kapu mellé.
    10
    Megyeri védett egy hatalmasat Wolley fejese után.
    7
    Kulcsár adott balról középre, de a védők szögletre mentettek.
    5
    Senior lőtt távolról, de nem jelentett veszélyt Megyeri kapujára.
    1
    Mi kezdtük a mérkőzést. Tiszta zöldben játszunk, az ellenfél piros-feketében.
    .
    Pár perces csúszás elképzelhető, mert a csapatok még mindig melegí­tenek.
    .
    Folyamatosan gyülekeznek a szurkolók. A Sheffield FC létesí­tményét sok NB II-es magyar klub is megirigyelné.
    .
    A meccs előtt hatalmas eső zúdult a pályára, de most már remk futballidő van. A stadion egyébként nagyon hangulatos.
    .
    Bobby Davison kijelölte a Sheffield FC elleni edzőmeccsre a kezdőcsapatát. Az első félidőben í­gy állunk fel: Megyeri -- Lowton, Dragóner, Sinnot, Fülöp -- Fitos, Lipcsei, Ahmed, Kulcsár -- Shaw, Pölöskey. Legkésőbb a félidőben “sorcsere” várható.