2 hozzászólás a(z) 2009.VIII.21. Vasas – Ferencváros: 3-2 bejegyzéshez

Utolsó csere az angyalföldieknél: Lázok helyett Marton lép a gyepre.
    91`
    Ferenczi stukkolt mellé egy bal oldali beadást.
    89`
    Középről, a kaputól 23 méterre végezhetett el szabadrúgást a Fradi, Ashmore megpattanó lövése nem sokkal kerülte el a kaput.
    88`
    Tovább nyom a Ferencváros, de a támadásokban továbbra seincs átütőerő.
    86`
    Tóth Bence lövéséről centikre maradt le Ferenczi.
    81`
    A Fradi próbálkozik, fölénye azonban meddő: nem tudnak veszélyes helyzeteket teremteni.
    77`
    Újabb cserék: a hazaiaknál kétgólos Divics helyére Kincses érkezik, mí­g a vendégeknél Morrison helyett Tóth Bence a pályán.
    75`
    Mamics lép pályára Shaw helyett.
    68`
    A Ferencváros három legutóbbi angyalföldi vendégjátékát is Rósa Dénes döntötte el, aki a mai mérkőzésen is pályán van. Mind 2004-ben, mind 2005-ben Rósa szerezte az egyetlen találatot a mérkőzéseken, ráadásul az augusztusi Ligakupa-találkozójukon is ő rúgta a mindent eldöntő gólt.

68`
    Shaw vágta fölé a labdát a kaputól 10 méterre.
    66`
    Ismét vezet a Vasas! Lázok elvitte két ember mellett a labdát, majd 22 méterről a jobb alsóba tüzelt. 3–2!
    63`
    Bakos helyett B. Tóth a pályán.
    63`
    Laczkó beadása után éppencsak lemaradt Divics.
    62`
    Egyenlí­tett a Fradi! Ashmore szépen ugratta ki Martí­nezt, a cserejátékos pedig 14 méterről a rövid alsóba rúgta a labdát. 2–2!
    61`
    Wedgbury lőhetett tisztán, nyesett labdája azonban 22 méterről a kapu felett hagyta el a játékteret.
    58`
    Morrison szúrt rá egy kipattanót 18 méterről, de kipattant egy védőről.
    57`
    Laczkó bal oldali szabadrúgása veszélyesen érkezett, azonban menteni tudtak a Fradi-bekkek.
    55`
    Ferenczi bal oldali beadását szedte le szépen Végh.
    53`
    Szépí­tett a Fradi! Shaw gyönyörűen í­velt a védelem fölött Rósához, aki kapásból, 10 méterről nem hibázott. 2–0!
    49`
    Újabb Vasas-gól! Remili a tizenhatoson kí­vülről adott be laposan. Labdája lecsúszott, és a kapura tartó játékszer Holczer lábai között átcsúszott. A gólvonalról Lázok kotorta be a kapuba a labdát. 2–0!
    46`
    Dragóner helyett Martí­nez a pályán a vendégeknél.
    46`
    Megkezdődött a második félidő.
    45`
    Vége az első félidőnek.
    45`
    Sárga lap feltartásért Laczkónak. Wolfe-ot kell ápolni az eset után.
    45`
    Óriási kavarodás Holczer kapuja előtt, a Vasas-csatárok azonban nem tudták kapura tenni a játékszert.
    44`
    Remili száguldott el a bal szélen, beadását Balog mentette szögletre a berobbanó csatárok elöl.
    43`
    Ashmore tekert középre, Végh rosszul jött ki a beadásra, ami egy hazai védőt érintve az alapvonalon hagyta el a játékteret.
    41`
    Dobrics távoli bombája kerülte el a kaput.
    40`
    Újabb gólhelyzet, de Bakos négy méterről, senkitől sem zavartatva lyukat rúgott a kapuval szemben állva.
    38`
    Vezetnek az angyalföldiek! Lázok jobb oldali szögletrúgása után kavarodás alakult ki a ferencvárosi tizenhatos előtt. A labda Divicshez került Gáspár fejese után, és 12 méterről a hosszú sarokba lőtt. 1–0!
    37`
    Laczkó tekerte be a labdát a bal oldalról, de Lázok fejese veszélytelen volt.
    33`
    Dragóner ütközött a levegőben Remilivel, mindkettejüket ápolni kell.
    27`
    Pavicsevics jól érkezett egy beadásra, de kiszorí­tott helyzetből csúnyán felélőtt.
    26`
    Wedgbury í­velte be a labdát Ferenczinek, de a csatár 8 méterről a kapufától 2 méterre csúsztatta a beí­velést.
    25`
    Az utóbbi időben a Vasas birtokolta többet a labdát, azonban nem sikerült komoly gólhelyzetet kidolgozniuk.
    23`
    Újabb sárga reklamálásért, ezúttal Remilinek.

A két klubnak ez a 157. bajnokija egymás ellen. A Ferencváros jubileumhoz érkezhet, ugyanis eddig 299 gólt rúgott az angyalföldiek hálójában, tehát könnyen meglehet a 300-ik.

16`
    Shaw gyönyörűen készí­tett le egy labdát Ashmore-nak, aki 18 méterről tüzelt, Végh a levegőben úszva óriásit védett.
    13`
    Shaw kapott labdát a tizenhatosnál, betört, elfektetett egy védőt, majd 12 méterről a bal kapufára lőtt.
    9`
    Óriási helyzet a Vasas előtt: Bakos törhetett egyedül kapura, az utolsó percben azonban becsúszva mentettek a hazai védők. Lázok elé került a lecsorgó labda, ő azonban elszerencsétlenkedte a helyzetet.
    7`
    Rögtön egy sárga a reklamáló Wolfe-nak.
    5`
    Remili szúrta rá 20 méterről, jobbról, Holczer csak kiütni tudtaa labdát, de Dragóner szögletre tisztázott a támadók elöl.

Nem estek egymásnak a csapatok, a pálya középső részén zajlik a játék.
    1`
    Bede játékvezető sí­pszavára a hazaiak kezdték el a találkozót.

A mérkőzés előtt a Vasas eddig lejátszott négy mérkőzésén mindössze három pontot szerzett (ráadásul Nyí­regyházán és Kecskeméten is kikapott 5–1-re), í­gy csak az utolsó előtti helyen áll a Soproni Ligában. A Ferencvárosnak három mérkőzést (a Haladás elleni meccsüket elhalasztották) követően négy pontja van, ami a kilencedik helyhez elegendő.

• 92
    Vége, 3-2.
    91
    Lázok lement, Marton beállt.
    90
    Ashmore -- megpattanó -- szabadrúgása megint veszélyes volt.
    84
    Tóth löketéről Ferenczi centikkel késett le. Kár…
    78
    Cserék: Divic-Kincses, Morrison-Tóth B.
    75
    Shaw-t Mamics váltja a csatársorban.
    69
    Ashmore bal felsőbe tartó szabadrúgását védte szépen Végh.
    66
    Lázokot nem tudtuk szerelni, ő pedig 26 méterről iszonyatosan bevarrta a jobb sarokba (3-2).
    65
    Balog lerántotta Divicet a 16-oson belül, Bede szerencsére nem fújt.
    64
    Laczkó beadását elvétettük, de szerencsére Divic is.
    63
    Bakos-B. Tóth csere.
    62
    Egyenlí­tés! Ashmore passzolt Joaquin elé, aki 8 méterről a bal sarokba helyezett (2-2).
    60
    Egy kifejelt labda után Wedgbury nem sokkal nyesett a léc fölé. Most mi irányí­tunk végre.
    53
    Szépí­tés! Shaw emelt ragyogóan Rósa elé, aki ballal kapásból a kapuba lőtt 7 méterről (2-1).
    49
    Peches góllal növelte előnyét a Vasas. Remili beadása átjutott Holczeren, Lázok pedig közelről nem hibázott, ez kapushiba volt (2-0).
    47
    Balog ragyogó becsúszással mentett az utolsó pillanatban Divic elől.
    46
    Dragóner lejött, Joaquin beállt.
    46
    Laczkó kapott sárgát. Vége a félidőnek.
    45
    Sajnos újabb hazai helyzet maradt ki, szerencsáre nem jutottak igazi lövőhelyzetig a hazaiak, pedig többször sem tudtunk tisztázni előtte.
    41
    Dobric 32 méterről alig lőtt a kapu mellé.
    39
    Hatalmas hazai helyzet maradt ki. Lázok középre tett passzát a kapuval szemben -- és talán lesen is -- álló Divic oldalra továbbí­totta…
    38
    Vezet a Vasas. Nem tudtunk felszabadí­tani, a labda Divic elé került, aki a hosszú sarok felé helyezett, nem találta el jól, de a kapufáról még épp bepattant a labda, a vetődő Holczer már nem érhette el (1-0).
    34
    Dragóner és Remili is földre került egy párharc során, mindkettőt ápolni kellett.
    27
    Egy felí­velt labdát Pavicevic vett át mellel, és jó helyzetből az égbe lőtt.
    23
    Remili reklamált, sárga.
    16
    Szép támadás volt! Egy felí­velt labdát Ferenczi tett le Ashmore-nak, akinek 17 méteres bombáját bravúrral védte a jobb sarok elől Végh.
    13
    Megvolt az első helyzteünk, rögtön nagy volt. Shaw kapott egy labdát, egy jó csel után lőtt 12 méterről -- a bal kapufa tövére.
    10
    Hatalmas hazai ziccer maradt ki: Bakos egyedül vihette rá a labdát Holczerre, de elpepecselte a lehetőséget, Lázok is a kapuba lőhetett volna, de kapusunk lábbal tisztázott végül előle.
    8
    Aktí­vabban kezdett a hazai csapat.
    7
    Wolfe kapott sárgát.
    5
    Remili 22 méteres, kőkemény lövését Holczer kiütötte, Dragóner tisztázott az utolsó pillanatban. A szögletből nem lett semmi.
    1
    A Vasas kezdte a meccset.
    .
    Most jönnek ki a csapatok, mi zöld-fehérben, a hazaiak tiszta fehérben játszanak.
    .
    A két csapat bajnoki történelme itt olvasható.

.
    Nincs változás a Paks elleni kezdőcsapathoz képest, Bobby Davison ugyanazt a kezdő 11-et küldi ki a pályára a Vasas ellen is. íme a mieink mai kezdőcsapata: Holczer -- Wolfe, Dragóner, Balog, Kulcsár -- Rósa, Wedgbury, Morrison, Ashmore -- Ferenczi, Shaw. A kispadon Megyeri, Fitos, Tóth B., Joaquin, Alcantara, Mamic és Pölöskey ül majd.