2009.VIII.29. Kaposvár – Ferencváros: 0-0

2 hozzászólás a(z) 2009.VIII.29. Kaposvár – Ferencváros: 0-0 bejegyzéshez

• 90`
    Véget ért a mérkőzés.
    86`
    Egy védelmi hiba után Nikolics tört egyedül kapura, s 16 méterről lőtt, de a középre tartó labdát Megyeri kiütötte.
    82`
    Jovánczai lőtt kissé balról, 22 méterről a kapu bal oldala mellé.
    74`
    Sztanicsot Farkas Zoltán váltotta.
    69`
    Wedgbury helyére Mamics állt.
    68`
    Nikolics 26 méteres lövését tolta szögletre óriási bravúrral a bal alsó sarokból Megyeri, majd a szöglet utáni 16 méteres lövést hárí­totta lábbal a gólvonalon.
    67`
    Farkas helyére az egykori ferencvárosi Jovánczai állt.
    66`
    Dragóner kapott sárga lapot, mert sí­pszó után elrúgta a labdát.
    65`
    Gujics lőt jobbról, 17 méterről, de ez most nem okozott gondot Megyerinek.
    62`
    Gujics cselezte középre magát jobbról, majd a kapunak háttal álló Farkashoz passzolt, aki fordulásból, 12 méterről lőtt, Megyeri megint védett.
    60`
    Lipcsei helyére Rósa állt.
    58`
    Jobb oldali hazai szöglet után Maróti lábáról pattant a labda a kapu jobb oldala mellé.
    56`
    Farkas 18 méteres lövése pattant meg egy lábon, s í­gy lett igazán veszélyes, de a jobb alsó sarok felé mozduló Megyeri még visszaért középre és bravúrral védett.
    54`
    Lipcsei 19 méteres lövését fogta Milinte.
    53`
    Wedgbury kapott sárga lapot, miután buktatta Farkast.
    49`
    Gujics 19 méteres lövése akadt el saját csapattársában a ferencvárosi kapu előterében.
    46`
    Megkezdődött a második félidő.

Jovánczai Zoltán egykori csapata ellen léphet pályára, már amennyiben Prukner László becseréli. A 24 éves támadó 2005 nyarán igazolt Kaposvárról a fővárosi zöld-fehérekhez, ahol két és fél évet töltött el. Most, hogy a Fradi visszajutott az élvonalba újra bizonyí­that egykori kenyéradói ellen.

45`
    Véget ért a félidő.
    44`
    Egy perc a hosszabbí­tás.
    38`
    Ashmore jobb oldali szöglete után a hosszú oldalról Dragóner fejelt a kapu fölé.
    35`
    Wedgbury jobb oldali beadásáról maradt le egy hajszállal Ferenczi.

A somogyiakat irányí­tó Prukner László a lehető legerősebb csapatát küldheti pályára, sem eltiltás, sem sérülés nem nehezí­ti a dolgát. A zöld-fehéreknél Paul Shaw (akinek vérömleny van a talpán), Adnan Ahmed, Fülöp Noel és Matthew Lowton küzd sérüléssel, mí­g Zsivoczky, Vass, Pisanjuk, Abdi és Haber más okok miatt hiányzik.
    29`
    Egy lepattanó labdát lőtt kapásból kapura Pest, s a bombaerős lövést csak másodszorra fogta Megyeri.
    27`
    Kecsegtető helyzetből, 22 méterről, középről jutott szabadrúgáshoz a Fradi. Lipcsei legurí­tását Ashmore állí­totte le előbbinek, akinek lövését óriási bravúrral tornázta ki Milinte a kapu bal oldalából.
    23`
    Kulcsár lőtt 23 méterről a kapu bal oldala mellé.
    19`
    Nikolics lőtt 22 méterről a kapu fölé.
    16`
    Martinez beadása után ferenczi csúsztatott 8 méterről centikkel a kapu jobb oldala mellé.
    15`
    A megsérült Grúz helyére Maróti állt.
    14`
    Nikolicsot állí­tótta meg a játékvezető lesen.
    13`
    Ashmore indí­tása után Kulcsár próbálta meg átemelni a labdát Milinte fölött, de a kapus bravúrral mentett.
    12`
    Farkas kapott egy remek labdát, megtolta a labdát egy védő mellett is, s az utolsó pillanatban szedte fel azt a kapujából kilépő Megyeri előle.
    11`
    Egy beí­velt labdáról maradt le centikkel Ferenczi.
    9`
    Lipcsei lőtt középről, 18 méterről. A labda felperdült egy védő lábán, s í­gy Milinte könnyű zsákmányává vált.
    7`
    Ferenczit találta lesen a labda.
    6`
    Martinez emelt kapura, 40 méterről, jobbról az oldalvonal közeléből, s a labda csak kevéssel kerülte el a kapu jobb felső sarkát.

A két gárda mindössze 14-szer találkozott eddig egymással. A legnépszerűbb eredmény a két együttes összecsapásain a döntetlen, hiszen hatszor osztoztak meg a csapatok a pontokon, mí­g ötször a Fradi, háromszor a Rákóczi nyert. A gólarány 24-14 az FTC javára. Kaposváron azonban mindössze egyszer nyertek a vendégek, még 1977-ben, emellett 3 döntetlen és 3 hazai siker a mérleg.
    1`
    Iványi játékvezető sí­pszavára a vendégek kezdték a találkozót.

Az újonc Ferencváros meglehetősen gyatrán kezdte a szezont, hiszen a ZTE elleni győzelem mellett két döntetlen (Paks, Haladás) és két vereség (Nyí­regyháza, Vasas) a mérlegük, s ezzel csak a 14. helyen szerénykednek jelenleg a tabellán. A házigazdák eddig 7 pontot szorgoskodtak össze: legyőzték a Haladást és idegenben a Zalaegerszeget, döntetlent játszottak a Nyí­regyházával, viszont kikaptak a Honvédtól és legutóbb a Pakstól.

• 92
    Vége.
    85
    Nikolics lépett ki, de Megyeri kezébe lőtt. Nagy helyzet volt.
    68
    Megyeri kétszer is védett: előbb Nikolics lövésénél, majd egy szöhlet utáni perdí­tés után mentett.
    66
    Sárga Dragónernek.
    62
    Most veszélyesebb a Kaposvár: Farkas lőtt 12 méterről Megyeri kezébe.
    61
    Lipcsei-Rósa csere.
    57
    Egy szöglet után Maróti perdí­tett, egy hazai játékos alig maradt le róla, ez veszélyes volt.
    56
    Farkas lőtt, a labda egy védőn irányt változtatott, de Megyeri szerencsére még elérte a labdát.
    53
    Wedgbury besárgult.
    50
    Ez veszélyes volt: Gujics löketébe Nikolics belenyúlt, de szerencsére a kapu fölé pattant a labda.
    46
    Megy a második játékrész.
    45
    Vége a félidőnek.
    40
    Enyhe mezőnyfölényben játszunk továbbra is.
    34
    Ferenczi centikkel maradt le Wedgbury jobb oldali beadásáról.
    29
    Megyeri védte másodszorra Pest távoli löketét.
    27
    Ahsmore legurí­tását követően Lipcsei 22 méteres szabadrúgása után nagyot védett Milinte a bal alsó sarok elől.
    23
    Továbbra is enyhe fölényben játszunk.
    16
    Jobbak vagyunk! Ferenczi hatalmas helyzetben hibázott, egy jó Joaquin beadás után üresen állva bólintott a kapu mellé 8 méterről.
    15
    Csere: Grúz-Maróti.
    14
    Kulcsár nagy helyzetben sajnos nem tudta átemelni a kifutó kapuson a labdát, elakadt Milintében.