2009.XI.13. Ferencváros – Bp. Honvéd: 0-0

2 hozzászólás a(z) 2009.XI.13. Ferencváros – Bp. Honvéd: 0-0 bejegyzéshez

Vukmir kapott sárga lapot, miután buktatta Lipcseit.
    85`
    Nagy helyére Abass állt.
    84`
    Tóth Bence bal oldali, 27 méteres szabadrúgása a jobb oldali kapufáról pattant szögletre.
    82`
    Lowton lövése akadt el a fekvő Botisban.
    74`
    Diego 28 méteres szabadrúgását fogta Megyeri a kapu bal oldala elől.
    73`
    Lipcsei kapott sárga lapot, miután buktatta Zsolnait.
    72`
    Zsolnai ugratta ki remek ütemben Palásthyt, aki balról próbálta meg megyeri fölött átemelni a labdát, de végül a labda a kapu fölé szállt.
    68`
    Hrepkát Zsolnai váltotta.
    62`
    Három kispesti védő is megfordult már a zöld-fehéreknél: Vukmir, Botis és Takács bizonyí­that egykori csapatával szemben.
    61`
    Kulcsár könyökölte le Nagyot, amiért sárga lapot kapott.
    60`
    Ferenczi gyengén lőtt büntetőjét Tóth kapus ütötte ki.
    59`
    Nagy húzta le egy szöglet után Lowtont, amiután a játékvezető büntetőt í­télt, a vétkesnek pedig sárga lapot adott.
    58`
    Diego cselezett befelé a bal oldalról, majd 23 méterről lőtt, Megyeri védett.
    57`
    Horváth helyére Moreira állt.
    54`
    Tóth lőtt 26 méterről, kissé balról, a kapu bal oldala mellé.

A Ferencvárosnál Craig Short három nappal Morales kinevezése után váltotta Bobby Davisont, de ő már a negyedik bajnokijára készül, mert a Ferencvárosnak volt egy elmaradt meccse, amelyet azóta lejátszott (FTC–Győr 1–0).
    51`
    Adnan lőtt 24 méterről magasan a kapu fölé.

Az olasz Massimo Moralest október 27-én nevezték ki Sisa Tibor helyére a Budapest Honvéd vezetőedzőjének, és irányí­tásával eddig veretlen a csapat: Nyí­regyházán győztek Hrepka Ádámék, a Paks ellen pedig döntetlent játszottak.
    48`
    Horváth buktatta Morrisont, amiért sárga lapot kapott.
    46`
    Megkezdődött a második félidő.

A hét elején Budapesten járt Kevin McCabe, a Ferencváros tulajdonosa, aki állí­tólag Shorttal egyeztetett az esetleges folytatásról is.
    45`
    Véget ért a félidő.
    38`
    Jobb oldali vendég szöglet után Megyeri tenyerelte Palásthy elé a labdát, ám a támadó tétovázott, í­gy a védők fel tudtak szabadí­tani előle.
    32`
    Hidi bal oldali beadása után Nagy fejelt hat méterről a kapu jobb oldala mellé.
    31`
    Palásthy passzolt remekül a jobb oldalon meglóduló Hrepka elé, aki a 16-os vonaláról lőtt, Megyeri bravúrral tolta szögletre a labdát a bal alsó sarokból.
    30`
    Egy jobb oldali beadás után Ferenczi kanalazta kapura a labdát hét méterről, de nem okozott gondot Tóth kapusnak a hárí­tás.
    28`
    Tóth Bence lőtte el 19 méterről, kissé balról, a kapu előtt keresztbe a labdát.
    22`
    Morrison kapott sárga lapot, miután buktatta Palásthyt.
    20`
    Lipcsei í­velt előre egy szabadrúgást, amit Ferenczi csúsztatott a kapu bal alsó sarka felé, de a labda végül mellé pattogott.
    18`
    A megsérült Rósa helyére Fitos állt.
    15`
    Horváth 22 méteres lövése akadt el egy védőben.
    12`
    Kulcsár bombázott a kapu fölé 25 méterről.

Morales Debreceni Andrásra, Cséke Györgyre, Milan Pastvára és Abrahamra sérülés, Mackóra pedig eltiltás miatt nem számí­that. A Ferencvárosnál Paul Shaw combizomhúzódás, Dragóner Attila és Rafa Wolfe eltiltás miatt nem játszhat.
    6`
    Hrepka bal oldali beadására nem érkezett senki.

A meccs egyik érdekessége, hogy mindkét gárda kispadján egy nemrég kinevezett külföldi szakvezető ül.
    1`
    Solymosi játékvezető sí­pszavára a Honvéd kezdte a találkozót.

A Soproni Liga 15. fordulójának nyitómérkőzésén az újoncként tizenegyedik Ferencváros fogadja a tizennegyedik Honvédot. A találkozót nézők nélkül rendezik meg, ugyanis a zöld-fehéreknek még nem telt le a három meccses zárt kapus büntetésük (ez lesz a második nézők nélküli összecsapás), amit a Diósgyőr elleni bajnokin történt rendzavarás miatt szabott ki az MLSZ fegyelmi bizottsága.

• 90
    Vége!
    88
    Vukmir sárga, miután felrúgta Lipcseit.
    86
    Harmadik cseréjüket is kihasználják a vendégek, Nagy helyére Abass állt be.
    85
    Tóth Bence 30 méteres szabadrúgása a kapufán csattant. Hatalmas löket volt…
    84
    Egy kipattanó után Lowton lőtt 14 méterről, de a védők szögletre mentettek.
    76
    Újra Palásthy került helyzetbe, ezúttal 8 méterről lőtt fölé.
    74
    Lipcsei buktatta Zsolnait, sárgát kapott. Diego távoli szabadrúgását Megyeri megfogta.
    72
    Nagy helyzetet hibázott el a Honvéd: Zsolnai pontos kiugratása után Palásthy emelt kapura 10 méterről, de a kapu fölé szállt a labda.
    68
    Hrepka helyén Zsolnai folytatja.
    61
    Kulcsár is besárgult.
    60
    A büntetőt Ferenczi elhibázta, a jobbra mozduló Tóth kiütötte a labdát.
    59
    Nagy lerántotta a 16-oosn belül Lowtont, sárgát kapott, mi pedig 11-est.
    58
    Diego távoli lövését fogta Megyeri.
    57
    Cserélt a Honvéd: Horváth helyére Moreira állt.
    48
    Horváth szabálytalankodott Morrisonnal, sárga.
    46
    Elkezdtük a második félidőt.
    45
    Vége az első félidőnek.
    39
    Hrepka szögletét rossz helyre ütötte Megyeri, de szerencsére nem lett belőle nagyobb baj.
    32
    Balról jött egy beadás, Nagy 7 méterről a kapunk mellé fejelt.
    31
    Hrepka 17 méterről éles szöggből tüzelt, Megyeri szögletre mentett.
    29
    Lipcsei 26 méteres szabadrúgása a sorfalról pattant szögletre.
    27
    Fitos adott középre, Ferenczi megcsúsztatta, Tóth pedig 17 méterről a kapu mellé lőtt.
    24
    Hrepka a sorfalba lőtte a szabadrúgást.
    23
    Úgy tűnt Morrison szabályosan szerelte Palásthyt 22 méterre a kaputól, mégis sárgát kapott.
    20
    Megvan az első helyzetünk: Lipcsei beadása után Ferenczi fejelt 10 méterről kevéssel a kapu mellé.