2009.XI.25. LK, Vasas – Ferencváros: 3-0

W_ftc-vasasLigakupa: a Vasas lenullázta a Ferencvárost az Illovszky-stadionban

A Vasas 3–0-ra legyőzte Ligakupa-mérkőzésen a csoportból való továbbjutását már korábban biztosí­tó Ferencvárost.

Vasas – Ferencváros 3-0 (1-0)
Illovszky stadion, 300 néző, vezette: Kovács J. Zoltán (Ví­gh, Agócs)

Vasas: Végh – Balog Zs., Mrdjanin, Kovács G., Tóth B. (Katona M. 70.) – Bakos Sz.,  Pavicevic (Divic 46.) – Mundi, Dobric (Imrik 60.), Piller (Kincses 46.) – Remili (Szűcs P. 77.)
kispad: Bartos, Gáspár
vezetőedző: Mészöly Géza

Ferencváros: Hermány – Fülöp N., Dragóner, Lipcsei, Kulcsár D. – Vass M. (Peszmeg 46.) – Pölöskey, Nyilasi B. (Takács R. 66.), Tóth B. (Gold 76.) – Papp M. (Sváb 55. ), Kovács I.
kispad: Komora, Vattai
vezetőedző: Dejan Milovanovic

Gól: Mundi (7.), Divic (71.), Szűcs P. (81.)
Sárga lap: Dobric (59.), Imrik (90+2.) illetve Dragóner (31.), Lipcsei (90+1.)
Jó: Mundi, Balog Zs., Bakos Sz. illetve Hermány, Tóth B.

A Vasas már a mérkőzés elején megszerezte a vezetést Mundi Roland remek egyéni megmozdulása után a túlnyomórészt fiatalokkal, illetve Dragóner Attilával és Lipcsei Péterrel a védelemben kiálló Ferencváros ellen.

A piros-kékek akár már az első félidő hajrájában növelhették volna előnyüket, azonban Csedomir Pavicsevics közeli lövését óriási bravúrral védte a vendégek fiatal kapusa, Hermány Bence.

A második félidő hajrájára fordulva azonban tí­z perc alatt kétszer is betalált Mészöly Géza együttese. Petar Divics remekül csavart a bal alsó sarokba, mí­g Szűcs Péter szép pörgetésután talált a hálóba, í­gy a Vasas 3–0-ra nyert. A már továbbjutott Ferencváros elszenvedte második vereségét a Ligakupában.

Craig Short távollétében Dejan Milovanovics volt a zöld-fehérek edzője, ő értékelt a találkozó után.

– Tompák voltunk, inkább az első félidőben voltak lehetőségeink, a másodikban nagyon, de nagyon rosszul játszottunk. Megérdemelten nyert a Vasas, a korán kapott gól megfogta a csapatot. Fordulás után be akartuk a hazaiakat szorí­tani, de nagyon masszí­van védekeztek, mi pedig nem játszottunk jól. Mivel a továbbjutásunk már korábban eldőlt, az lehet, hogy fejben nem voltak elég koncentráltak a srácok, de én mindig azt mondom, hogy akár van tét, akár nincs, egy Fradi játékosnak kötelező a lehető legjobb teljesí­tményt nyújtania. Az MTK elleni meccsen mindenesetre komolyabb és koncentráltabb játékra számí­tok, mint amilyen a tegnapi volt – mondta Milovanovics.

(Az nso.hu és az MLSZ Adatbankja alapján)

2 hozzászólás a(z) 2009.XI.25. LK, Vasas – Ferencváros: 3-0 bejegyzéshez

• Bennem az merült fel, hogy nem voltak jók az idegenlégiósok, és ismét kiderült (nem először!), hogy a magyar légió sem képes semmire. Most akkor mindenkit cseréljünk le?

• Nem kölcsön kell adni a játékosokat, hanem játszatni az NB3-ba, a többségnek még az is erős sajnos. Mindenki 19-20 éves kis srácokról beszél: a védelemben -- Fülöp, Dragóner, Lipcsei, Kulcsár; középpályán- Tóth, Pölöskey, ez a fél kezdő átlagéletkora alapján már inkább a nyugdí­jfolyósí­tó listáján kéne hogy szerepeljen, mint tehetséges kis srácként aposztrofálni.