2009.XI.4. Ferencváros – Győri ETO: 1-0

Ferenczi döntött a zárt kapus meccsen

Ferenczi István 44. percben szerzett góljával a Ferencváros 1–0-ra legyőzte a Győrt a Soproni Liga 11. fordulójából elhalasztott mérkőzésen.

Ferencváros – Győri ETO: 1-0 (1-0)
Albert stadion, zártkapus mérkőzés, vezette: Iványi Zoltán (asszisztensek: Szpisják, Albert; tartalékjv.: Németh Á.)

Ferencváros: Megyeri – Fülöp N., Balog Z., R. Wolfe, Kulcsár D. – Adnan, Lipcsei, Morrison, Tóth B. (Fitos 80.) – Rósa D. – Ferenczi
kispad: Haber, Alcantara, Pölöskey, Mamic, Abdi, Lowton
vezetőedző: Craig Short

Győri ETO: Stevanovic – Babic, Stanisic, Fehér Z., Völgyi – Dudás (Copa 53.), Pilibaitis, Józsi – Aleksidze (Brnovic 66.), Tokody (Dinjar 46.) – Kink
kispad: Molnár P., Eugene, Szabó O., Kiss M.
vezetőedző: Pintér Attila

Gól: Ferenczi (43.)
Sárga lap: Kulcsár D. (90+2) illetve Stanisic (55.)

A Soproni Liga 11. fordulójából elhalasztott mérkőzésen a kieső helyen álló Ferencváros a dobogóra aspiráló Győri ETO ellen lépett pályára az Albert-stadionban. A találkozót a Magyar Labdarúgó-szövetség (MLSZ) keddi döntésének értelmében zárt kapuk mögött kellett lejátszani a szombati, Diósgyőr elleni bajnokin történtek miatt.

A nézők nélkül, esős időben lejátszott mérkőzés elején jobbára a Ferencváros dominált, az első félórában a Győr szinte át sem lépte a félpályát.

Komolyabb helyzetet nem sikerült kialakí­taniuk a hazaiaknak sem, talán Tóth Bence 20 méterről leadott szabadrúgása volt a legveszélyesebb kí­sérletük, a rövid sarokba tartó lövést azonban Szasa Sztevanovics szögletre tudta öklözni.

A 31. percben jegyezhettük föl a legnagyobb győri lehetőséget: Dudás Ádám kapott egy remek kiugratást, de egy védővel a nyakán, kicsit kisodródva a kapu mellé gurí­tott 14 méterről.

Már úgy nézett ki, hogy gól nélkül ér véget az első félidő, de két perccel a vége előtt Janson Morrison kitűnően ugratta ki Ferenczi Istvánt, aki 15 méterről szép mozdulattal emelte át a labdát a kivetődő Sztevanovics fölött. 1-0

Bár a második félidő elején a Győr némileg támadóbban lépett fel, lényegében mezőnyjáték folyt a pályán, egyik kapu sem forgott veszélyben.

Hiába frissí­tette csapatát rövid időn belül három cserével Pintér Attila vezetőedző, a vendégek teljesen veszélytelenek voltak Megyeri Balázs kapujára.

Minél jobban telt az idő, a Ferencváros annál inkább az eredmény tartására törekedett, és ezt sikeresen is tette az indiszponáltan játszó Győr ellen, sőt, a hazaiak jártak közelebb a gólhoz Rósa Dénes és Ahmed Adnan távoli bombája révén.

Több gól már nem esett, a Ferencváros megérdemelten gyűjtötte be a három bajnoki pontot.

A zöld-fehérek győzelmüknek köszönhetően feljöttek a tabella 12. helyére, mí­g a vendégek továbbra is a negyedik pozí­ciót foglalják el.

Optimistán nyilatkozott a szerda esti Ferencváros–Győri ETO FC (1–0) bajnoki után a fővárosi zöld-fehérek angol vezetőedzője, Craig Short: „A három pont mellett leginkább az tett boldoggá, hogy igyekeztünk passzolni, kombinatí­v futballra törekedtünk. Látszott, hogy szombat óta nőtt a játékosok önbizalma, azon leszünk, hogy az utolsó fordulókban még magabiztosabbá váljanak a labdarúgók” – mondta a múlt pénteken kinevezett szakember.

A másik oldalon Pintér Attila a harci tüzet hiányolta játékosaiból. „Nem szerencsés üres lelátók előtt futballozni, de nem hiszem, hogy ez az oka annak, hogy csapatomból hiányzott a küzdeni akarás. Ami korábban jellemezte játékunkat, annak szikráját sem lehetett látni a Fradi elleni meccsen” – fogalmazott az ETO vezetőedzője.

(Az nso.hu, a Ferencváros hivatalos honlapja és az MLSZ Adatbankja alapján)

6 hozzászólás a(z) 2009.XI.4. Ferencváros – Győri ETO: 1-0 bejegyzéshez

• Bajnokok leszünk!

• Ma volt VÉDELMÜNK. Pintér Attila ordí­tott a szünetben, mint a sakát, de Megyeri tán még lövést sem kapott…

• A legszebb az egészben, hogy csak ennyi kellett és máris ránéztem a tabellára és számoltam:

Kilnc pontra vagyunk a 3.-tól, szombaton pedig 6-ra leszünk 😛

A kevesebb mérkőzés és hogy a 4. 5. stb is játszik, az nem érdekel, mert én a szurkoló vagyok.

• 92`
    Vége a mérkőzésnek.
    91`
    Kulcsár kapott sárgát.
    86`
    A két csapatnak a mostani összecsapás a 122. találkozója, a Fradi eddig 49-szer diadalmaskodott, 32-szer örülhettek a győriek, mí­g 30 alkalommal ikszeltek egymással a felek.
    85`
    Adnan lőtt a tizenhatos vonaláról, Sztevanovics vetődve védte a szép lövést.
    80`
    Tóth Bence helyére Fitos érkezik.
    78`
    Rósa szép átvétel után remekül lőtt kapura, 20 méterről leadott bombája kicsivel kerülte el a bal felső sarkot.
    76`
    Copa adott be jobbról, Brnovics 11 méterről leadott fejesét Megyeri biztosan fogta.
    73`
    Morrison beadását Sztevanovics szedte fel az érkező Ferenczi elöl.
    71`
    Néhány percre a Győr beszorí­totta a Ferencvárost, de egyelőre teljesen veszélytelenek a vendégek.
    66`
    Harmadik cserelehetőségét is kihasználja a Győr: Alekszidze helyett Brnovics folytatja.

Pintér Attila először játszik csapatával az Albert-stadionban, mióta elköszönt a Ferencváros kispadjától.
    61`
    Az utóbbi percekben kicsit kapkodó a játék, a labda nem jut el a két kapu előterébe.
    57`
    Lipcsei 19 méterről lőhetett kapura, de a hosszú felső sarok fölé csavart.
    56`
    Sztanisics kapott sárgát.
    53`
    Copa be, Dudás le.
    50`
    Az aktí­van játszó Rósa beadása csúszott le.
    46`
    A szünetben Tokody helyére Dinjar érkezett a vendégeknél.
    46`
    Elkezdődött a második játékrész.
    45`
    Vége az első félidőnek.
    44`
    Vezet a Ferencváros! Morrison ragyogóan ugratta ki Ferenczit, aki 12 méterről, egy finom mozdulattal átemelte a labdát a kivetődő Sztevanovics fölött. 1–0
    40`
    Dudás 18 méterről leadott, életerős löketét Megyeri öklözte maga elé, majd sikerült magához ragadnia a kipattanót.

Hazai pályán a Ferencváros két győzelem mellett kétszer játszott döntetlent, és egyszer kapott ki. Ez a produkció a 14. helyhez elegendő, bár szinte valamennyi csapat többször lépett pályára otthonában. A Győr idegenbeli teljesí­tménye alapján a dobogó harmadik helyén állna: vendégként eddig háromszor győzött, egyszer ikszelt és kétszer szenvedett vereséget.

37`
    A kilépő Ferenczi vezethette a labdát a kapu felé, Babic a tizenhatos vonalánál utolérte a Fradi csatárát, aki összeesett, Iványi játékvezető továbbot intett.
    31`
    Dudás lépett ki egy hosszú indí­tást követően, a kifutó Megyeri mellett sikerült elrúgnia a labdát, de a játékszer a kaput is elkerülte, és 2 méterrel a bal kapufa mellett hagyta el a játékteret.
    27`
    Rósa beadását szépen mentette egy győri védő az érkező Ferenczi elöl.
    25`
    Adnan próbálkozott egy lövéssel, 20 méterről, éles szögből leadott kí­sérletét Sztevanovics megfogta.
    24`
    Rósa beadásáról maradt le a középen érkező Ferenczi.
    20`
    Pilibaitis szabadrúgásáról centikkel maradt le az ötös sarkánál berobbanó Kink. A partjelző időközben lest jelzett.

A mérkőzés előtt a Ferencváros a táblázat 15. helyén szerénykedett, és az utolsó Nyí­regyházához hasonlóan 10 megszerzett ponttal áll. A Győri ETO a negyedik pozí­ciót foglalta el, egy esetleges győzelemmel följöhetne a harmadik helyre, egy ponttal a második Újpest mögé.

18`
    Tóth Bence szögletét fejelte fölé Fülöp.
    16`
    Tóth Bence végezhetett el szabadrúgást két méterre a tizenhatos csücskétől, jól helyezett, rövid sarokba tartó lövését Sztevanovics öklözte szögletre.
    11`
    Lipcsei tesztelte Sztevanovicsot: 22 méterről leadott lövését biztosan védte a vendégkapus.
    9`
    Adnan kapott egy remek labdát a jobb oldalon, beadásáról nem sokkal maradt le a középen érkező Rósa.

Érdekesség, hogy a Ferencváros bal oldalán az U20-as vb-n bravúrosan szereplő válogatottunk két játékosa csap össze: Tóth Bence Dudás Ádámmal néz farkasszemet.

Fülöp Noel először lép pályára a bajnokságban ebben a szezonban.
    1`
    A mérkőzés elkezdődött.

Köszöntjük kedves Olvasóinkat! Hamarosan kezdődik a Soproni Liga 11. fordulójából elhalasztott mérkőzés, a Ferencváros–Győri ETO FC. A találkozót a Magyar Labdarúgó-szövetség (MLSZ) döntésének értelmében zárt kapuk mögött rendezik. Kövesse nyomon a mérkőzést élő, szöveges tudósí­tásunk segí­tségével!

• 92
    Vége, nyertünk!
    90
    Adnan bombájánál ismét nagyot védett Sztevanovics.
    84
    Adnan bal felsőbe tartó löketét fogta a győri kapus.
    79
    Fitos váltotta Tóth Bencét.
    77
    Rósa 18 méteres bombája centikkel ment el a léc fölött.
    76
    Brnovics nem túl erős fejesét fogta kapusunk.
    72
    Morrison beadását szedte fel Sztevanovics Ferenczi elől.
    67
    Brnovics váltotta Alekszidzét.
    63
    A győriek “túljátszottak” egy helyzetet, szerencsére Copa és Alekszidze sem lőtt.
    56
    Sárga Stanisicsnek, a szabadrúgást sajnos fölé lőtte Lipcsei.