2010.II.13. Ferencváros – REAC: 6-1 (edzőmérkőzés)

7 hozzászólás a(z) 2010.II.13. Ferencváros – REAC: 6-1 (edzőmérkőzés) bejegyzéshez

• A regisztráció a legfontosabb. Meg kell egyezni. A nézőszám nem csökkenhet.

• Elájulva azért nem vagyok, de ha a regisztráció körüli csetepaté is véget ér a mai módosí­tással, akkor végleg “hajlandó” vagyok bizakodni.

• Igen, Elding gólja fantasztikus volt!!! És ma JÁTSZOTT a csapat 🙂

• Az MTK is rúgott a két csapatnak kilencet + mi is.

• Ezek szerint nem bí­rtad ki mérkőzés nélkül! 🙂

• Amit Elding bevágott a félpályáról a léc alá, olyat egy szurkoló keveset lát életébe. Nagyon szép volt.

• FTC Press: A Ferencváros labdarúgó csapata lejátszotta második hazai előkészületi mérkőzését a REAC ellen. Ferenczi István mesterhármasával, Anthony Elding duplájával, Paul Shaw pedig egy góljával járult hozzá a 6-1-es zöld-fehér győzelemhez. A mérkőzésen azonban nem csak a gólok száma, hanem a remek hangulat is örömteli volt, amely a közel ezer kilátogató szurkolónak volt köszönhető, akik a győztes találkozó végén igazi családias hangulatban gyűjtöttek aláí­rásokat, fotózkodtak a játékosokkal. A mérkőzés 65. percében debütált a Ferencváros szí­neiben az új máltai igazolás, Andre Schembri.

Az első hazai gólra 23 percet kellett várni, amely Elding passzából, Ferenczi lövéséből született. A REAC nem sokkal később Pölöskey révén válaszolt a zöld-fehér gólra, de a döntetlen nem tartott sokáig. A 29. percben Doherty beadását Elding vette le, és 15 méterről bombázott a kapuba, megszerezve ekkor a 2-1-es ferencvárosi vezetést. A második játékrész 62. percében szintén Elding szerezte meg a labdát, lepasszolta Shaw-nak, aki magabiztosan értékesí­tette. A meccs egyik leglátványosabb jelenete ezt követően történt, amikor Elding félpályáról az ellenfél kapujába emelte a labdát, 4-1-re módosí­tva az állást. A szurkolók persze hatalmas üdvrivalgással dí­jjazták az új igazolás látványos megmozdulását. A végjátékban aztán ismét Ferenczi brillí­rozott két góljával; az egyiket Stockley beadásából 10 méterről, mí­g a másikat Tóth szabadrúgásának kippatanójából pár méterről lőtte a kapuba, elérve ezzel a 6-1-es végeredményt.

Ferencváros- REAC 6-1 (2-1)

Megyeri -- Csizmadia (Joaquin 75. p.), Wolfe, Balog, Stockley -- Morrison, Doherty (Lipcsei 65. p.), Rósa (Tóth B. 65. p.) -- Shaw (Schembri 65. p.) -- Ferenczi, Elding
    Gólszerzők:
    FTC: Ferenczi 23.p, 78.p, 82.p, Elding 31.p, 76.p Shaw 62.p,
    REAC: Pölöskey 27.p

Craig Short vezetőedző: „Nagyon elégedett voltam összességébe a csapattal. Örülök, hogy a csatáraink öt gólt is szereztek, ez remek dolog. Külön kiemelném Doherty és Csizmadia teljesí­tményét. Csizi nagyban kivette a részét a támadásokból, sokszor felfutott, amelyet nagyon jónak és értékesnek tartottam.”