2010.II.9. Ferencváros – Szolnok: 3-1 (edzőmérkőzés)

A Fradi győzött, Dragóner megsérült

A zöld-fehérek a másodosztályú Szolnokot verték meg 3–1-re. Dragóner Attila megsérült a Fradi mérkőzésén, a legfrissebb hí­rek szerint eltört az orra.

Ferencváros – Szolnoki MÁV: 3-1 (2-1)
Népliget, műfüves pálya, 400 néző, vezette: Kömpf

Ferencváros: Megyeri (Haber) – Csizmadia, Dragóner (Joaquin 37.), Balog Z., Stockley – Doherty (Lipcsei 60.) – Adnan (Kulcsár D. 68.), Shaw (Tóth B. 60.), Rósa D. – Ferenczi, Elding (Mamic 84.)

Szolnoki MÁV: Farkas B. (Kövesfalvi) – Nagy Zs., Hegedűs Gy., Hevesi-Tóth, Cornaci (Szalai B.) – Molnár Z., Mile (Pető Z.) – Szélpál T. (Blaskovics), Czanik (Ulviczki, Lengyel B.,) Csehi T. – Kotula (Bardi)

Gól: Elding (43., 74.), Shaw (29.) illetve Kotula (27.)

A magyar futball két meghatározó csapata egyaránt felkészülési mérkőzésen lépett pályára kedden kora délután: 13 órai kezdettel a Ferencváros a másodosztályú Szolnok, az Újpest pedig a román másodosztályban szereplő Marosvásárhely csapatát fogadta.

A zöld-fehérekben minden bizonnyal kellemetlen emlékeket ébresztettek a 27. percben történtek, ekkor ugyanis a vendégek megszerezték a vezetést – a Fradi drukkerei emlékezhetnek rá, a Szolnok a másodosztályban jó néhányszor megtréfálta nagynevű ellenfelét.

A Ferencváros azonban két percen belül egyenlí­tett Paul Shaw révén, és a második félidőben a győzelmet is megszerezte, ugyanis Shaw honfitársa, a felkészülési meccseken nagyszerűen teljesí­tő Anthony Elding kétszer is eredményes volt.

A Fradihoz kapcsolódó hí­r, hogy a találkozón megsérült Dragóner Attila: a védő az első félidő közepén fejelt össze ellenfelével, majd le kellett cserélni. Dragónert kórházba szállí­tották további vizsgálatokra, valószí­nűleg eltört az orra.

A második félidő azonban nem indult jól Dragóner Attilának, aki ellenfelével összefejelve eltörte az orrcsontját, és kórházba kellett szállí­tani. „Arra emlékszem, hogy felugrottam és éreztem, ahogy az arcommal összefejelek az ellenfelemmel. Amikor leérkeztem tudtam, hogy az orrommal lesz baj. Azonnal bevittek a kórházba, ahol diagnosztizálták az orrtörést, és három öltéssel összevarrták a sebet. Úgy néz ki 10 napot ki kell hagyjak, í­gy a szombati edzőmeccsen biztosan nem léphetek pályára.” – nyilatkozta a Ferencvárosiak védője.

(Az nso.hu, a Ferencváros hivatalos honlapja és az FTC Press alapján)

6 hozzászólás a(z) 2010.II.9. Ferencváros – Szolnok: 3-1 (edzőmérkőzés) bejegyzéshez

• Tudja valaki hány néző volt kinn?

• Tudja valaki hány néző lehetett?

• amí­g nem játszottunk le két-három tétmeccset nem mondok véleményt 🙂

• Kezdésnek elmegy, de aggaszt Dragóner sérülése. Az új próbajátékost nem ismerem, Wolfe eleve el van még tiltva (igaz még meg sem jöttek), í­gy belső védő nélkül egy kicsit “gázos” a helyzet.

• FTC Press: A Ferencváros labdarúgó csapata kedden lejátszotta első hazai előkészületi mérkőzését a Szolnok ellen a népligeti komplexum műfüves pályáján, melyet a zöld-fehérek 3-1-re nyertek. A találkozó első gólját a 27. percben a Szolnok szerezte Kotula találatával, de a mérkőzést az FTC hamarosan megfordí­totta, mivel Shaw (28.p) egyenlí­tett. A félidő vége előtt az új igazolás, Anthony Elding (42.p) talált a kapuba, átvéve ezzel a vezetést. Elding (78.p) ráadásul a második játékrészben duplázott, Kulcsár passzából újabb gólt szerezve 3-1-es végeredményt ért el csapatának. A találkozót egyértelműen a Ferencváros uralta, amelyet a három gól és a két kapufa is igazol. Komolyabb helyzetet a Szolnok nem tudott kialakí­tani a jól működő hátvédsor miatt.

Ferencváros – Szolnok 3-1
    Megyeri – Csizmadia, Dragóner (Joaquin 37.p) , Balogh, Stockley – Doherty (Lipcsei 60.p) – Adnan (Kulcsár 68.p), Rósa – Shaw (Tóth 60.p) – Ferenczi, Elding (Mamic 84.p)

A második félidő azonban nem indult jól Dragóner Attilának, aki ellenfelével összefejelve eltörte az orrcsontját, és kórházba kellett szállí­tani. „Arra emlékszem, hogy felugrottam és éreztem, ahogy az arcommal összefejelek az ellenfelemmel. Amikor leérkeztem tudtam, hogy az orrommal lesz baj. Azonnal bevittek a kórházba, ahol diagnoztizálták az orrtörést, és három öltéssel összevarták a sebet. Úgy néz ki 10 napot ki kell hagyjak, í­gy a szombati edzőmeccsen biztosan nem léphetek pályára.” -- nyilaztkozta a Ferencvárosiak védője.