2010.III.12. Ferencváros – Nyí­regyháza: 0-0

Szurkolók már voltak, a győzelem elmaradt

A Soproni Liga 18. fordulójának nyitó mérkőzésén, a Ferencváros gól nélküli döntetlent játszott a Nyí­regyházával. A zöld-fehérek három zártkapus hazai találkozó után nem tudták feltörni a jobbára védekezéssel törődő vendégek védelmét, í­gy meg kellett elégedniük az egy ponttal.

Honma Kazuo, a piros-kékek csatára a mérkőzés előtt nyilatkozott a nyí­regyháziak honlapjának.

– Ősszel két gólt is lőttél a Fradinak, várhatóan most kitüntetett figyelemben részesí­t az FTC védelme.
– Nem tudom, hogy í­gy lesz-e, de elsősorban magammal-magunkkal kell foglalkozni a meccs előtt és közben is, akkor lehetünk sikeresek. Természetesen én is szí­vesen emlékszem vissza az őszi meccsre és várakozással tekintek a mérkőzés elé, még én sem játszottam bajnoki meccset az Üllői úton, és mindenki azt mondja, hogy ezt személyesen is meg kell tapasztalni. Most lesz alkalmunk rá, többen vagyunk, akik most játszanak először a magyar foci egyik legendás és legismertebb fellegvárában.

– Mit vársz a mérkőzéstől?
– Azt, hogy hazafelé a buszon jókedvűen, énekelve utazzon a csapat, mindenki í­gy van ezzel. Ehhez sikereseknek kell lennünk az Üllői úton.

Szentes Lázár, a Nyí­regyháza edzője: – Most érvényes a régi mondás, ha eljutunk az ellenfél tizenhatosáig, akkor pezsgőt bontunk. Minden ellenünk szól, de megpróbáljuk…

Balog Zoltán: – Nem felejtjük el az őszi meccset, készülünk a revánsra. Hajtós meccsre számí­tok, végre az Üllői úton is szurkolóink előtt játszhatunk és ez óriási előny számunkra. Bí­zom benne, hogy az időjárás is kegyes lesz, és sokan kijönnek szurkolni. Már látszódik a csapaton, hogy előreléptünk játékban, van egy kialakult stí­lusunk, ott szeretnénk folytatni, ahol Zalaegerszegen az első félidőben abbahagytuk.

Ferenczi István: – Vissza akarunk vágni az őszi idegenbeli vereségért, azt azonban nem í­gérem, hogy sok góllal nyerünk. Nem lesz könnyű mérkőzés, ráadásul sok múlhat az időjáráson is. A csúszós, latyakos talajon ugyanis nem lehet szépen és látványosan játszani. Most nem a különbség a fontos, csak az számí­t, hogy megszerezzük a győzelemért járó pontokat.

Ferencváros – Nyí­regyháza: 0-0
Albert stadion, ~3.200 néző, vezette: Kassai Viktor (asszisztensek: Erős, Vámos; tartalékjv: Pánczél)

FTC: Megyeri – Csizmadia, Balog Z., Tutoric, Stockley – Tóth B. (Abdi 60.), Doherty, Adnan (Lipcsei 81.), Rósa (Schembri 59.) – Ferenczi, Elding
kispad: Haber, Shaw, Vass M., R. Wolfe
vezetőedző: Craig Short

Nyí­regyháza: Ovszijenko – Miskolczi, Kovacevic, Nánási, Bosnjak – Abdelahi, Zabos (Müller 70.), Struhar, Pákolicz (Varga K. 65.) – Andorka (Simon G. 79.), Honma
kispad: Vojinovic, Bouguerra, Oláh
vezetőedző: Szentes Lázár

Sárga lap: Stockley (67.), Abdi (84.), Doherty (86.) illetve Nánási (9., 90+2.), Abdelahi (59.), Honma (86.)
Kiállí­tva: Nánási (90+2.)

A találkozó előtt voltak olyan hí­rek, hogy a drukkerek egy része – a szurkolói kártya bevezetése miatt – tüntetést szervez a székház elé, helyszí­nen dolgozó kollégáink viszont ebből semmit nem tapasztaltak.

Sokáig a nézőszám maradt az egyetlen feljegyeznivaló, tudniillik az első félidő alacsony szí­nvonalú, sok hibával „dúsí­tott” játékot hozott. A félidő közepén volt egy tí­zperces szakasz, amikor a hazaiaknak sikerült felpörgetni támadásaikat, ám ez az időszak sem hozott változást az eredményben.

A legnagyobb helyzetet a 28 percben hagyta ki a zöld-fehér csapat. Bal oldali beadás után a kaputól három méterre álló Csizmadia Csaba fejelte mellé a labdát, ráadásul úgy, hogy Ferenczi István mögötte érkezett, és ő talán nála is jobb pozí­cióban volt.

Néhány perccel később ismételten csak egy magas labda okozott gondot a piros-kék védelmének – egyébként is általános volt a légiveszély Vologyimir Ovszijenko kapuja előtt –, bal oldali szöglet után a kapus alászaladt a labdának, ami í­gy az ökléről a kapu felé pattant, és végül Predrag Bosnjak fejelte ki a gólvonalról.

Fordulás után sem változott sokat a játék képe, a Ferencváros erőtlenül próbálkozott, Tóth Bence volt még a legaktí­vabb, de Ovszijenkónak csak a fiatal középpályás egy lövése után kellett játékba avatkozni.

A legnagyobb lehetőség Ferenczi fejese után maradt ki, a labda centikkel a jobb oldali kapufa mellett ment el, akárcsak később, amikor a jobb oldalról vette célba a kaput a játékos. Craig Short kettős cserével próbált frissí­teni csapatán, és némi ötletet csempészni a pályára, André Schembrinek voltak is megmozdulásai, sőt a hajrára Lipcsei Pétert is becserélték.

Mindhiába. A Short-csapat ezen a mérkőzésen képtelen volt a kapuba találni, a Nyí­regyháza célfutballjával egy pontot elvitt az Albert-stadionból.

„Szereztünk ugyan egy pontot, de a támadójátékunk elfogadhatatlan volt, sokkal többet és sokkal eredményesebben kellene előrefelé játszanunk. A bennmaradáshoz nem elég döntetleneket elérnünk, három pontokat kellene szereznünk” – nyilatkozta a Nyí­regyházát irányí­tó Szentes Lázár a mérkőzést közvetí­tő DunaTV-nek a találkozó után.

„Főleg az első félidőben mutatott játékunkkal vagyok elégedetlen, a szünet után már valamivel jobb teljesí­tményt nyújtottunk. Bosszantó, hogy veszni hagytunk két pontot, a hazai mérkőzéseinket meg kell nyerni. Dragóner Attila és Jason Morrison hiánya nem mentség a győzelem elmaradására” – nyilatkozta Craig Short, az FTC menedzsere.

Kevin McCabe í­gy értékelte a látottakat: – Örülök annak, hogy magas azoknak a szurkolóknak a száma, akik regisztrálták magukat, nagyon pozití­vnak tartom, hogy a számuk 10 és fél ezerhez közelí­t. Sikeresen debütált az új rendszer, a meccs minden rendkí­vüli esemény nélkül lezajlott, ami szintén nagyon pozití­v. Csalódás természetesen a döntetlen, de úgy érzem, játékban, szervezettségben előre lépett az együttes.

(Az nso.hu, az FTC Press és az MLSZ Adatbankja alapján)

18 hozzászólás a(z) 2010.III.12. Ferencváros – Nyí­regyháza: 0-0 bejegyzéshez

• Kedves jampi01

A formula lalolib szép Einstein idézésére kapott és (viccesnek tûnni akarò) toví bìtott labda, mely a Fradista szí jìz szerint torzìtott Einsteini energia formula :

F = Ferencví ros
    T = Torna (Test, vagy sùj)
    C = A fény sebessége, mely mindig ideí lis marad, ùgy mint a gyôzelem, hisz csak a fény éri el.

Az E a hìres hí rom E a Fradi zí szlòban, de megfelel az energií nak is

Remélem megkaptad a labdí t. Végleg nem jò vicc amelyet magyarí zni kell. Ez az én hibí m volt. Elnézést.

Ami azonban nem vicc és attòl meg is lehet gyôzôdni a Nyìregyhí zai meccsen az a fiatalok év (velük) a reményeknek bevonulí sa.

Ahogy ez nagyon sok esetben elô szokott fordulni : nagy eseményeknek vagyunk tanùi, de nem lí tjuk ôket. Lehet, hogy épp most lehettünk a Fradinak megkezdôdô ùj korszakí nak hivatalos kezdôpontjí nak tanùi.

Több mint 10’000 nézô vallja magí t Fradistí nak.

Az ünnep kedvéért tí n még egy döntetlent is zsebre ví gunk, ha tudjuk, hogy egy ùj korszak beharangozik.

• F = T * C^2 = E^3

• Társulok én is hozzátok! Örült is vagyok, Fradista is vagyok, hát kell ennél több? 🙂

“Az őrültség nem más, mint ugyanazt tenni újra és újra és várni, hogy az eredmény más legyen.”(Albert Einstein)

• Minden tisteletem a tietek. Én is legalább annyira örőlt fradista vagyok mind ti.És ez jó érzés mert nem vagyunk egyedül.

• Ennyi megszállott, fanatikusa csak is a Fradinak van 😉

• Ezek a hozzászólások is azt igazolják, hogy a visszaemlékezés-sorozatom mottójáuL nem véletlenül választottam:
    “CSAK EGY MECCSET JÁTSZOTTAK, DE ANNYI MECCSEMLÉK VAN, AHÁNYAN LÁTTÁK.”

• Kedves Fradista szurkolò trsaim. A rosszat nevezzük annak, de a jòt se hallgassuk el.

Rosszut lí ttam volna a képernyôn a meccset, vagy tùl elfogult voltam, hogy mégis pozitivumot véltem lí tni ? Ha bí r mí r a Nyìregyhí zai meccs csakis tavalyi hò szí mìt, mégis ùjbòl megnéztem az elsô félidôt, mivel felvettem Videòra.
    Közlöm veletek benyomí saimat, tudví n, hogy hií nyzik belôlem az objektivití s.
    Lehet, hogy Ti egész mí sképpen lí ttí tok. Ha megnézem a papìrra vetett adatokat , akkor -- szerintem -- még sem volt minden rossz amit a csapatuk mûvelt.

Szép modzulatok

7’56” : Adnan, remek labda Tòth Balí zsnak – Ferenczi
    8’39” : Ferenczi : szép lefordulí s : lerùgjí k – Csizmadia – Elding : szép
    13’30” Tòth : szép beadí s
    15’00” Stockley
    17’00” Stockley, szép; Doherty : jò szöglet
    21’00” Ròsa
    22’05” Adnan : szép beadí s
    23’46” Elding-Ferenczi összjí ték
    25’00” Tòth Bence : szép elfordulí s
    25’17” Ferenczi : szép lefordulí s
    25’17”-25’58” szép összjí ték
    27’39” Csizmadia-Fereczi félreértés
    28’40” Ròsa : szép megindulí s – Ferenczi : jò mozdul
    Ròsa-Elding-Ferenczi összjí ték
    33’00” szép össjí ték
    Csizmadia
    Tòth Bence szép védelme
    38’00” Tòth jò mozdulí s
    39’10” Megyeri : bisztos védés
    41’00” Stockley : szép szerelés
    42’00” Stockley : jò megmozdulí s
    46’49” Szép mozdulat
    48’20” Balog jòl mozdul
    49’00” Tòth kiharcol szögletet
    50’00” Tòth szép mozdulat
    54’09 Doherty-Tòth Bence
    54’40” Doherty-Tòth Bence

Ötlettlen jí ték
    23’00” Bizonytalan védelem
    47’03” Tòth bizonytalankodik

Rossz megoldí sok
    10:39” Adnan
    12:36” Adnan
    19:00”
    35’00”
    38’00”
    39’00”
    42’00”
    45’00’
    46’00”
    51’00”
    52’00” Adnan hibí zik
    53’30”
    58’00”
    64’00” itt abahagytam nézni

Ha nem is sikerült gòlt lôni, mégis voltak egy pí r jò elképzeléseink. Talí n még egy Puskí s sem lôhet gòlt, mikor 21 ember í ll egy kapu elôtt.

Tik is ìgy lí tí ttok ?

• Tényleg borzalom volt.A tulajdonosunk ne tudom melyik mecsset nézte amikor azt mondta hogy látott pozitivumot.Lehet hogy a lelkes még középszerünek sem nevezhető idegen légiós középpályás sorunk nem képes a 2 méteren tuli gyors pontos passzolásra.Labdát elvétve tudják megtarás után továbitani.Csak a céltalan pontatlan ivelések,Ezért van ,hogy elvétve alakitunk ki helyzeteket.Dávidnak és Bencének egyszerre kell pályán lenni.Ök legalább kobinativ támadó játékra is képesek És jól lönek.Dohertinek csak egy kis szikrálya lenne Péterböl már 20 évesen a PORTOBAN játszott volna .Ugy látom még a két fiatal játékosunk cipőjét sem füzhetné be.Bár csak az idő nem engem igazolna.

• Kint voltam,kint voltunk!
    Az első fradi meccs végre nézők előtt,amit már oly régen vártunk!
    Hideg és valami elképesztő borzalom!!!Ezzel a két jelzővel tudnám jellemezni körülményeket!
    A pakisztáni játékos nem ismeri fel a helyzeteket,csak forgolódik a labdával,lassú és képzetlen játékos!!!
    A Doherty (akit Lipcseihez hasonlFí­tanak) csak pofázik a sporival,örülhet,h nem küldték Morrison után.Tehetsége egy nagy NULLA!Ferenczi Pistának be kell látnia,h ez nem az nb2.Lassu és lomha!
    A középpálya mint ha nem is lett volna.A védelembe Balgoh végre magára talált,de voltak meredek húzásai.Megyerit pedig a kapuhoz kéne láncolni.
    Nem a focistákat akarom ezzel bántani,de ez a szint egy NB 2be is kevés lenne!!!Felháborí­tó!!!

• ALÁíRNÁM AZT A 5-8-ik HELYET.AKKOR IS HAJRÁ FERENCVÁROS.NEM SíRÁNKOZNI ELŐRE TEKINTENI,GYŐZNI KELL PAKSON.

• 5-8. helyre lehet ez a csapat képes

• Nekem viszont nagyon rosszul esik, hogy már fanatikusok nem lesznek a meccseken. Nem lesznek olyan hangulatos meccsek. 🙁

• Láttam én már ilyen pocsékul játszani Albertéket meg Nyilasiékat is. Én ezért bí­zom a jobb folytatásban

• de szépeket í­rsz. Ehhez képes pláne borzalom, ami itthon megy Hajrá Fradi!

• Sví jcba csakis a Duna-TV csatorní i keresztül foghatom a Fradi meccseit -- ha kozvetìtik -. Mindig nagy élmény szí momra szeretett klubomat a képernyôn lí tni.
    Ma este egy kicsit bosszankodtam, hisz ùgy lí tszott, hogy hií nyzott ma a hìres Fradi-szìv, vagyis lelkesedés. A bizony sok idegenlégiòs jí tékosunk nem szokott hozzí  lelkes közönségünkhöz. Ezt én is tapasztalni tudtam. Valahogy hií nyzott az ötlet is a jí tékbòl. Szòval minden hií nyzott ma -- a gyôztes gòlt beleértve. A mí sodik félidôben Abdi és Lipcsei beí llìtí sí val szìnesebb lett a jí ték. Többre lennénk képesek.
    Valami azonban mégis nagy büszkeséggel töltött el. Mi Fradistí k -- a pí lyan -- udvariasak vagyunk. Nem tesszük tönkre az ellenfél jí tékí t, hanem szeretünk jí tszani a mi mòdunkra. Ez persze nem ví lhat be egy csapattal szembe, mely arra törekszik, hogy romboljon. Mi engedjük, hogy tí madjanok, és akkor jí tszuk legszebb meccseinket, mikor az ellenfelünk ugyanabban a lovagi szellemben lép ellenünk pí lyí ra. A Nyìregyhí zí val szemben nem tudtunk ma boldogulni, de felvillant itt ott mégis az amire képes lenne csapatunk. Ez is mí r valami. Mégis bosszankodok. De nem haragszom.

94`
    Vége a mérkőzésnek. FTC–Nyí­regyháza 0–0.
    93`
    Nánási elúgta a labdát, és mivel volt már egy sárga lapja, kiállí­totta Kassai.
    90`
    Három perc lesz a hosszabbí­tás.
    90`
    Az utolsó percekre teljesen beszorult a Nyí­regyháza, de helyzet nincs.
    87`
    Egy kis kakaskodás, és újabb két sárga lap: Doherty és Honma.
    86`
    Struhar fejelt kapu mellé 13 méterről.
    84`
    Stockley szabálytalankodott, Abdi reklamált, utóbbinak sárga lap, előbbi pedig megúszta a kiállí­tást.
    82`
    Teljesült a Fradi-közönség óhaja: Lipcsei a pályán, Adnan helyén.
    81`
    Andorka helyén Simon lépett pályára.
    79`
    Rosszabbnál rosszabb beadások: előbb Elding, majd Csizmadia.
    76`
    Adnan távoli lövését védte Ovszijenko.
    75`
    Schembri szöktette a jobb oldalon Ferenczit, aki maga elé engedte a labdát, majd lőtt. Elding lemaradt a labdáról, amely í­gy centikkel a jobb oldlai kapufa mellett ment ki a játéktérről.
    73`
    Struhar maradt lent, miután ütközött Schembrivel. A Fradi-játékos ráesett a vádlijára.
    71`
    Vendég csere: Zabos helyén Müller.
    70`
    Adnan lövése pattant le az egyik védőről, Schembri azonnal tüzelt 21 méterről, a labda a bal felső sarok mellett szállt el. Szép lövés.
    66`
    Stockley kapott sárga lapott buktatás miatt.
    66`
    Pákolicz helyére Varga Krisztián érkezett.
    64`
    Doherty bal oldali beadására Ferenczi érkezett a legjobb ütemben, és hét méterről fejelt a jobb felső sarok mellé.

A vendégeknél félcsapatnyi játékos (Böőr, Sztanisics, Hurt, Balbinot, Davidov, Fekete Á., Minczér) sérült.
    62`
    Abdi beállt.
    61`
    Abdi is bejött volna, ám valami nem volt rendben a szerelésével, í­gy Tóth Bence visszafutott, és a következő akciónál ő lőtt fölé 28 méterről.
    60`
    Csere a hazaiaknál: Rósa jött le, Schembri érkezett.
    59`
    Nacim nem hagyott elvégezni egy szabadrúgást, sárga lap!
    55`
    Újabb eseménytelen percek után a közönség Lipcsei Péter nevének skandálásába fogott.
    51`
    Szöglet után nem tudott felszabadí­tani a vendég védelem, végül Tóth Bence lőhetett közelről, ám kiszorí­tott helyzetből, Ovszijenko kiöklözte a labdát.

Ősszel a Fradi simán kikapott Nyí­regyházán 3–1-re.
    46`
    Elkezdődött a második játékrész.

Dragóner Attila nyilatkozott a szünetben a zalaegerszegi kiállí­tásáról, illetve arról, hogy miért fellebbez. „Nem háborúzni kí­vánok, de harcolok az igazamért. Volt már korábban, hogy piros lap nélkül tiltottak el, most viszont úgy kaptam piros lapot, hogy szándékos szabálytalanság történt volna. Úgy érzem, hogy észérvekkel állok a bizottság, és meggyőzhetem őket.”

Ferenczi István szerint pontatlanok a befejezéseik, ezért nem vezetnek még. Mindezt a Duna Tv-nek mondta.
    45`
    Vége a félidőnek. Legfeljebb közepes volt a szí­nvonal…
    42`
    Feltűnő, hogy a csapatok milyen lassan viszik fel a labdát, egymás után négy támadásu futott végig úgy, hogy nem jutott 16-os közelébe a labda, mégis mindegyik esetében legalább 30 mp-ig tologatták a labdát a játékosok.

A tavasszal mindkét együttes négy-négy pontot szerzett eddig: a hazaiak megverték a Haladást (2–1) és ikszeltek Zalaegerszegen (3–3), a vendégek győztek az Illovszky-stadionban (3–2) és döntetlent játszottak a Pakssal (1–1).
    37`
    Nacim lövése nem okozott gondott Megyerinek.

Talán a márciusi hideg az oka, mindenesetre meglepően kevesen gyűltek össze a Fradi-pályán.
    31`
    Az eset után Ferenczi esett nagyot a büntetőterületen belül. Maradjunk annyiban, a támadó minden szí­nészi képességét bevetette, ám í­gy sem érdemelt 11-est.
    30`
    Sorjáznak a hazai helyzetek: bal oldali szöglet után Ovszijenko alá szaladt a labdának, ami í­gy az ökléről a kapu felé pattant, Bosnjak fejelte ki a gólvonalról.
    30`
    Rósa 14 méterről rászúrt labdáját, paskolta bravúőrral fölé Ovszijenko.
    28`
    Óriási lehetőség maradt ki: bal oldali beadás után a kaputól három méterre álló Csizmadia fejelte mellé a labdát, ráadásul úgy, hogy Ferenczi mögötte érkezett.
    27`
    Az első nagy helyzet Ferenczi előtt alakult ki, a támadó azonban Elding előkészí­tése után 13 méterről csúnyán lőtte el a kapu mellett-felett a labdát.
    24`
    Andorka szerzett labdát, akár nagyobb helyzet is kialakulhatott volna, a vendégek azonban túl sokat tologatták a játékszert. Végül Honma gurí­tott mellé 17 méterről.
    23`
    Újabb légiveszély a nyí­rségiek kapuja előtt: Adnan í­velése után Elding fejelt távolról középre.
    22`
    59:41 a labdabirtoklási arány a zöld-fehéreknek.
    21`
    Miskolczi szögletét Megyeri húzta le.
    19`
    Az első hazai szögletet Ovszijenko ütötte ki.
    18`
    Az első kapu felé tartó fejes Ferenczié, gyakorlaitlag annyira volt veszélyes Ovszijenko számára, mintha mellé ment volna.

A Ferencvárosból a Zalaegerszegen kiállí­tott Dragóner és Morrison eltiltott, mí­g Fitos térdműtét miatt dőlt ki hosszú hónapokig.
    13`
    Mondjuk úgy, a mérkőzés küzdő jellege dominál. Leginkább a szereléseknek tapsolhatnának még a nézők.

A dél-afrikai világbajnokságra is remek esélyekkel apelláló Kassai Viktor a mérkőzést játákvezetője. Segí­tői – a szokásoknak megfelelően – Erős Gábor és Vámos Tibor.
    9`
    Nánási csúszott oda csúnyán Ferenczinek, jogos az első sárga lap.
    8`
    Tóth B. beadása után alakulhatott volna ki az első nagyobb lehetőség, ám Ferenczinek magas volt a labda.
    5`
    Tóth Bence 35 méteres szabadrúgása pattant le a sorfalról, még egyik oldalon sem alakult ki helyzet.

A mérkőzés előtt voltak olyan hí­rek, hogy a drukkerek egy része – a szurkolói kártya bevezetése miatt – tüntetést szervez a székház elé. Helyszí­nen dolgozó kollégáink ebből semmit nem tapasztaltak.

Újra vannak nézők az Albert-stadionban, letelt a Ferencváros – Diósgyőr elleni mérkőzésen kirobbant szurkolói rendbontás miatti – hárommérkőzéses zártkapus büntetése.
    1`
    A Ferencváros kezdte a mérkőzést.
    1`
    Az ünnepélyes kezdőrúgást Dragóner Attila ma 12 éves kisfia végezte el.

A mérkőzés kezdetéit böngéssze adatbankunkat!

Üdvözöljük kedves olvasóinkat! Hamarosan kezdődik a Soproni Liga 18. fordulójának nyitó mérkőzése, a Ferencváros–Nyí­regyháza találkozó!