2010.III.28. Ferencváros – Vasas: 1-1

A Soproni Liga 20. fordulójának záró mérkőzésén a Ferencváros rendkí­vül parázs találkozón 1–1-es döntetlent játszott a Vasassal.

* * *

„A célunk most is az, mint mindig: győzni szeretnénk, méghozzá jó játékkal, nem érhetjük be a döntetlennel. Már csak azért sem, mert legutóbb Pakson is nyertünk, most pedig két hazai mérkőzésünk következik a Vasas, majd a Kaposvár ellen, és ha mindkétszer sikerrel járnánk, az már hármas győzelmi sorozatot, zsinórban kilenc pontot jelentene – nyilatkozta Craig Short, a Ferencváros vezetőedzője. A télen még úgy kalkuláltunk, hogy az első hat közé kellene felküzdenünk magunkat, most azonban az első ötöt sem tartom elérhetetlennek. Másrészt természetesen nagyon oda kell figyelnünk a Vasasra, hiszen veszélyes csapat, különösen a jobbszárnya az. Láttam a tavaszi idénynyitóját a Nyí­regyháza ellen, kifejezetten meggyőzően és jól futballozott, kettő nullára vezetett, aztán az utolsó két percben két gólt kapva kettő egyről elveszí­tette a mérkőzést. Ha nem í­gy történik, talán a folytatás is másként alakult volna. Arra is emlékszem, hogy a Nyí­regyháza mindhárom gólját rögzí­tett játékhelyzet után érte el, kettőt szabadrúgás, egyet szöglet előzött meg, úgyhogy az ilyen szituációkkal nekünk is élnünk kellene. Az alap pedig a szokásos: megbí­zható, masszí­v védekezésből indulni, bátran, vállalkozó kedvvel, gólra törően támadni.”

A vendégek részéről Giovanni Dellacasa a klub hivatalos honlapjának nyilatkozott: – A játékosok és a szakmai stáb egyaránt átérzi a vasárnapi meccs különlegességét. Klasszikus derbi vár ránk, olyan mérkőzés, amelyen igazából nem is a pontok – bár nekünk most nagy szükségünk lenne azokra is – hanem sokkal inkább a presztí­zs miatt fontos a siker – kezdte nyilatkozatát Dellacasa. Nagyon szeretnénk szurkolóinkat megajándékozni egy jó eredménnyel. A Kecskemét elleni vereséget feldolgozták a játékosok, mindenki előre tekint, nincs gond az elszántságunkkal. Igyekeztünk taktikailag jól felkészülni a holnapi összecsapásra, továbbra is vallom, a legfontosabb hogy csapatként funkcionáljunk a mérkőzéseken. Nem hiszem, hogy vasárnap tartósan bármelyik együttes képes lesz rákényszerí­teni az akaratát a másikra, hullámzó játékot várok, emiatt támadásban és védekezésben egyaránt jól kell teljesí­tenünk.

* * *

Fitos és Abdi sérülés, Kulcsár eltiltás miatt maradt ki Short keretéből.

* * *

Ferencváros – Vasas: 1-1 (0-0)
Albert stadion, 4.000 néző, vezette: Bognár (Ring, Kovács)

FTC: Megyeri – Csizmadia, Balog Z., Tutoric, Stockley – Wolfe (Rósa 69.), Doherty, Morrison (Lipcsei 87.), Tóth B. (Schembri 81.) – Ferenczi, Elding
kispad: Haber, Shaw, Dragóner, Adnan
edző: Craig Short

Vasas: Végh – Mendoza (Caballero 86.), Kovács, Mileusnic, Katona – Bosi, Dobric, Pavicevic, Majoros (Bakos 66.) – Hrepka, Divic (Benounes 56.)
cserepad: Bartos, Kincses, Mundi, Remili
edző: Giovanni Dellacasa

Gól: Elding (83.) illetve Benounes (74. – 11-esből)
Sárga lap: Tóth B. (38.), Csizmadia (55.), Elding (70.), Ferenczi (79.) illetve Mendoza (10.), Mileusnic (36.), Dobric (43.), Hrepka (79.), Pavicevic (79.), Benounes (90+1.)

A hazaiak védője, Balog Zoltán a mérkőzés előtt óva intett attól, hogy csak azért, mert a Vasas gyenge tavaszt produkált eddig, lenézzék ellenfelüket, és megjegyzésének nyomatékot is adva ő alakí­totta ki az első veszélyhelyzetet, már a második percben távoli lövéssel megtornáztatta Végh Zoltánt. A Vasas a 6. percben egy Szasa Dobrics átlövéssel válaszolt, amely a jobb oldali kapufáról pattant kifelé, ezt követően azonban a csapatok visszavettek az ostromból, és mindössze kaput elkerülő távoli lövésekig jutottak – addig se túl gyakran. A gyenge játékot hozó első negyven perc után a hazaiak jóvoltából valamelyest felélénkült a találkozó, Doherty beadásai után Ferenczi került háromszor is hatalmas helyzetbe, fejeseit azonban egy kivétellel – nagy bravúroknak köszönhetően – védte a Vasas kapusa, amikor pedig már túljárt Végh eszén, akkor a kapufa akadályozta a gólszerzésben, í­gy gól 0–0-val vonultak pihenőre a csapatok.

A második félidőben a Ferencváros fölénye valamelyest csökkent, sokkal kevesebb lehetőséget alakí­tott ki, Ferenczi helyzeteit vagy Végh védte, vagy kapu mellé szállt a próbálkozása. A 74. percben Tutorics szabálytalankodott – elég véleményes sziutáció volt – Dobriccsal szemben saját 16-osán belül: a megí­télt büntetőt a csereként beálló Karim Belunesz magabiztosan lőtte Megyeri kapujának jobb sarkába (0–1). A hazaiak a 83. percben egyenlí­teni tudtak: Ferenczi sokadik fejesét is hárí­totta Végh, ám Anthony Elding közeli – lesgyanús helyről elvégzett – lövését követően már a Vasas kapusa sem tudott védeni (1–1). Bár a Ferencváros az egyenlí­tő gól után mindent megtett az újabb gól eléréséért, Végh eszén többször már nem tudtak túljárni, í­gy végül mindkét csapat egy ponttal gazdagodott.

Craig Short:  – Nagyon mérges vagyok, egyszerűen nem tudom elhinni a tizenegyes előtti döntést, bár nem akarok mindig a játékvezetőkre panaszkodni… A tavasszal most játszottunk a legjobban, jó tempóban játszottunk, sok helyzetet dolgoztunk ki. A Vasas kapusa fantasztikusan védett. Nyernünk kellett volna, de ebben megakadályozott minket egy elképesztő döntés.

Giovanni Dellacasa: – Örülünk a döntetlennek, bár többször is betalálhattunk volna. A Ferencváros góljánál nem láttam, hogy leshelyzet volt-e, sokan álltak előttem, takarásban voltam.

(Az nso.hu, az FTC Press és az MLSZ adatbankja alapján)

5 hozzászólás a(z) 2010.III.28. Ferencváros – Vasas: 1-1 bejegyzéshez

• A szakmai stábnak és Pistának is fel kellet volna ismernie hogy Végh a levegöben reflexei folytán verhetettlen évek óta.Tehát a gólvonal felé kell a labdákat irányitani.Ezért maradt el a 4-5 gólos gyözelem.Ez a szakmai vezetés egyik csödje.

• Kevés ilyen alattomos csapatot láttam, mint a Vasas. A büntető röhejes, pont vonalban láttuk az esetet. Ami még “szörnyű”, hogy a számos egyéni hiba ellenére nem játszottunk rosszul. Ha Végh nem védi ki a szemünket, nagyon kiütjük őket. Wolfe esete érdekes, szerintem most találták meg az igazi helyét. A gondot abban látom, hogy van hat-hét középpályásunk és képtelen vagyunk “kitalálni” a taktikát és a játékosok megfelelő helyét. Ebben látom a szakmai stáb legnagyobb hiányosságát. Plusz: ők sem tudnak időben belenyúlni a mérkőzésbe.

• Miért pont a fradival szúrnak ki a bí­rók?? Miért jó ez nekik???? Megérdemeltük volna a 3 pontot erre mikor támad a vasas (először a meccsen) egy teljesen jogtalan 11-est befúj. Aztán csodálkoznak, hogy a szúrkolók ettől feldühödve próbálnak meg betörni a pályára. A bí­rók panaszkodnak a közönségre de amí­g ilyen apróságok miatt 11-est fúj ráadásul az Albert Stadionban addí­g ne várják azt hogy szép jelzővel illesék őket!

• A spori egyet tévedett ide, egyet oda. Nem ezen múlt. Attól nagyobb kritika nem kell a csapatnak, ha Wolfe ki tud emelkedni.

• Az az erzesem, hogy Szabo sporttars produkcioja utan barmit megtehetnek a birok, akar az Ulloi uton is !

Ugyanakkor nemcsak jol vedett Vegh, hanem naggya is tettuk ot a pontatlan fejesekkel ! Nagy kar az elvesztett ket pontert, valamelyik ‘ nagy ‘ ellen kell potolni !