2010.III.31. LK, Újpest – Ferencváros: 0-1

Egygólos győzelmet aratott a Ferencváros az Újpest otthonában a labdarúgó Ligakupa középdöntőjében, a B-csoport ötödik fordulójában. A mérkőzést eldöntő találatot a csereként beálló, majd később sérülés miatt lecserélt Tóth Bence szerezte.

Újpest – Ferencváros: 0-1 (0-0)
Szusza stadion, 400 néző, vezette: Farkas Á. (L. Tóth, Berettyán)

Újpest: Horváth – Kiss Z., Vaskó, Vermes, Pollák – Barczi, Millar (Varga R. 51.), Demjén (Foxi 82.), Stokes, Kovács D. – Rajczi
kispad: Horváth G., Litauszki, Szokol, Egerszegi, Popovics
edző: Willie McStay

Ferencváros: Haber – Sockley, Csizmadia, Wolfe, Sváb – Schembri (Tóth B. 46., Szabó R. 82.), Lipcsei (Nyilasi B. 87.), Adnan, Kulcsár D. – Shaw (Elding 71.), Mamic (Vass 77.)
kispad: Hermány, Tutoric
edző: Craig Short

Gól: Tóth B. (55.)
Sárga lap: Stokes (68.) illetve Wolfe (38.), Sváb (90.), Csizmadia (90+3.)

Először csapott össze egymással az Újpest és a Ferencváros a Ligakupában, de a körí­tés korántsem volt olyan, mint amelyet ezeken a rangadókon megszokhattunk: körülbelül 400 néző tekintette meg a helyszí­nen az összecsapást. Mind William McStay, mind Craig Short több olyan játékosnak is bizalmat szavazott, aki a bajnoki meccseken kevesebb lehetőséget kapott. Kezdő volt például Lipcsei Péter is.

Már a 45. másodpercben kapura lőtt az Újpest, és az egész első félidőben a hazaiak voltak fölényben. A Ferencvárosnál csak egy Rafa Wolfe-fejes okozott veszélyt, az Újpest viszont egy hatalmas ziccert is elrontott: Barczi Dávid – kihasználva, hogy Sam Stockley beragadt – egyedül vitte Justin Haberre a labdát, ki is cselezte őt, de gurí­tása a kapufáról az alapvonalon túlra pattant… A máltai kapus egyébként később védett egy hatalmasat, amikor Mark Millar szabadrúgását Pollák Zoltán fejelte kapura. Hiába volt az újpesti fölény, 0–0-s döntetlennel vonultak szünetre a csapatok.

Short a második játékrészre beküldte Tóth Bencét, és ez a cseréje meg is hozta az eredményt. A fiatal játékos az 55. percben ugyanis gyönyörű lövéssel szerzett vezetést, a balösszekötő helyéről érkező lövés kifelé kanyarodva vágódott a bal sarokba (0–1). Az Újpestet megfogta a gól, a szünet után visszafogottabb lila-fehérek nem találták a játék ritmusát, Habernek sem kellett sokáig közbeavatkoznia. A Ferencváros végül megtartotta egygólos előnyét, és megszerezte első győzelmét a középdöntőben.

* * *

William McStay: – Az első félidőben kifejezetten jól játszottunk, de nehéz végig tartani az iramot. Úgy érzem, hogy domináltunk a meccsen, de a Fradi az első lövéséből betalált…

Craig Short: – Nem voltam egyáltalán elégedett az első játékrésszel, a folytatással viszont már igen. Bence csodálatos gólt lőtt, az egyik legfiatalabb és legtehetségesebb játékosunk.

(Az nso.hu, az FTC Press és az MLSZ adatbankja alapján)

2 hozzászólás a(z) 2010.III.31. LK, Újpest – Ferencváros: 0-1 bejegyzéshez

• Bebizonyosodott hogy Bence az egyik legértékesebb játékosunk Dávid mellet.A légiósok töbsége az indultak még kategória.Stokes egy lelkes amatör szerény játék tudássa KÁR VOLT FÜLÖPÖT KÖLCSÖN ADNI. Mamics lassú lomha és körülményes ,A kis Nyilnak nem lehetne ellenfele.Adnan NB3 as a máltaiak maximum nb 2.

• Sajnos nem láttam a meccset, de ha elkapjuk az örök riválist, az mindig feldob. Hajrá Fradi! Szép volt fiúk!