2010.IV.16. Ferencváros – DVSC: 1-0

Hazai pályán aratott 1–0-ás győzelmet a Ferencváros a DVSC ellen a Soproni Liga 23. fordulójának nyitó mérkőzésén. A mindent eldöntő találatot Tóth Bence szerezte a találkozó 69. percében. A végig jobban futballozó zöld-fehérek győzelmükkel nem csak a kapu mögé ezúttal visszatérő szurkolóiknak, hanem a listavezető Videotonnak is hatalmas örömet okoztak..

* * *

Craig Short: – A cí­mvédő, az ősszel még a Bajnokok Ligájában szerepelt Debrecen érkezik hozzánk, a legjobb magyar csapat, ezért elképzelhető, hogy a mérkőzés után elégedettnek kellene lennünk a döntetlennel is, de most még azt mondom, győzni akarunk. Döntetlenből már volt elég, több is, mint kellene. Bizonyos tekintetben olyan lesz ez, mint egy idegenbeli mérkőzés, mert az ellenfél várhatóan nem húzódik be a kapuja elé, nem adja át a teret, hanem támadni fog. Méghozzá veszélyes csatárokkal, ezért a védelmünknek nagyon jól kell állnia a lábán. Viszont valószí­nűleg, éppen abból adódóan, hogy nyitott meccset játszunk majd, előttünk is kí­nálkoznak lehetőségek. Hogy mást ne mondjak, ha labdát szerzünk, a Debrecennek nem tartózkodik majd annyi embere a labda és a saját kapuja között, mint mondjuk a Vasasnak. Mindent összevetve, nagy örömmel és kí­váncsisággal készülünk, mert ez a mérkőzés igazi teszt lehet játékosaink és csapatunk számára, megmutathatja, hol tartunk. Ezért sem bánom, hogy mostantól következnek az úgynevezett rangadóink.

Herczeg András: – Ősszel meggyűlt a bajunk a Fradival, egy remek mérkőzést játszottunk, amely pusztán a játék miatt is egy nagyszerű találkozó volt, a szurkolók pedig olyan hangulatot teremtettek, hogy valóban egy nagyon emlékezetes találkozóként maradt meg bennem. A Ferencváros tavasszal még veretlen az NB I-ben, az már nyilvánvaló, hogy egy stabil, masszí­v és egységes gárdát alkot, amely kivétel nélkül mindegyik ellenfelét minimum, hogy nagy küzdelemre készteti. A mostani csapat kiegyensúlyozottabb, mint az őszi. Tiszteljük a Ferencvárost, kiegyenlí­tett és kiegyensúlyozott találkozóra számí­tok. Az óhajunk szerint nyerni szeretnék, de azt most nem tudhatom, hogy fog alakulni a mérkőzés, akár úgy is fordulhat a kocka, hogy nem sikerül nyernünk.

* * *

Ferencváros – DVSC: 1-0 (0-0)
Albert stadion, 5.500 néző, vezette: Fábián (Varga, Demeter)

FTC: Megyeri – Csizmadia, Tutoric, Dragóner, Stockley – Tóth B. (Lipcsei 84.), Doherty, Adnan (Schembri 56.), Kulcsár D. (Wolfe 67.) – Ferenczi, Elding
kispad: Haber, Shaw, Alcantara, Rósa
edző: Craig Short

DVSC: Poleksic – Bodnár, Mészáros, Mijadinoski, Szélesi – Czvitkovics, Spitzmüller (Yannick 46.), Kiss Z. (Szakály 78.), Laczkó – Feczesin, Coulibaly
kispad: Verpecz, Ramos, Komlósi, Bernáth, Varga
edző: Herczeg András

Gól: Tóth B. (69.)
Sárga lap: Elding (11.), Csizmadia (20.), Dragóner (32.), Tóth B. (71.) illetve Szélesi (13.), Laczkó (57.), Feczesin (74.)

Tóth Bence gólja döntött

Megköttetett a megállapodás a vezetők és a Ferencváros szurkolói csoportjai között, í­gy már a kapu mögötti lelátóról is halhatták a buzdí­tást a zöld-fehér játékosok. A hazai csapatnak pedig első ránézésre segí­tett a biztatás, a Fradi ugyanis az első pillanattól (legalább…) egyenrangú ellenfele volt a DVSC-nek, olyannyira, hogy már nagyon hamar majdnem megszerezte a vezetést Craig Short együttese. Tóth Bence szabadrúgása után Anthony Elding a rosszul kimozduló Vukasin Polekszics fölött a kapuba fejelt. A játékvezető azonban asszisztense intésére les miatt nem adta meg a találatot – tévesen. A Ferencváros fellángolása azonban nem csak átmeneti volt. A 17. percben például Dragóner Attila vállalkozott távoli lövésre, de a pattogó labdát fogta Polekszics. Az első húsz percben egyértelműen a Ferencváros futballozott veszélyesebben. A zöld-fehérek többet birtokolták a labdát, mí­g a DVSC nem tűnt túl motiváltnak, vagy egész egyszerűen a hazai védelem volt úgy megszervezve, hogy a debreceni támadók alig jutottak levegőhöz. A bajnokcsapatnak helyzete sem volt a játékrész első felében. A 26. percben ismét a hazaiak előtt adódott hatalmas lehetőség. Ferenczi István fejelhetett kapura hét méterről, a csatár azonban a kapu mellé stukkolta volna a labdát, ha nem érkezett volna Anthony Elding. Az angol támadói még belepiszkált a labdába, ami a kapufát érintve hagyta el a játékteret. A 38. percben Djordje Tutorics az ötösről fejelt fölé öt méterről egy szögletet követően. Hatalmas helyzet volt. Egészen a 43. percig kellett várni a bajnokcsapat első komolyabb lehetőségére. Czvitkovics Péter tökéletes mozdulattal tekert a hosszú felső sarok felé, illetve csak majdnem tökéletessel, a labda ugyanis csak a kapufán csattant.

A második félidőre elvárható lett volna, hogy Herczeg András összekapja csapata játékát, de az igazság az, hogy a szünet után sem a DVSC akarata érvényesült a pályán. Bár a második félidőben már többször is eljutott a Loki a Fradi tizenhatosán belülre, az utolsó passzokba vagy lövésekbe rendre hiba csúszott. Vagy éppen a hazai védelem állta útját a lövésnek. A 69. percben aztán a másik oldalon esélytelenek voltak a debreceni védők. Tóth Bence vette át a labdát, majd miután tolt egyet rajta, ballal bombázta Polekszics kapujának jobb oldalába. Nem először lőtt Tóth ekkora gólt pályafutása során. 1–0. A folytatásban pedig meglepő módon a DVSC még csak nyomást sem tudott helyezni a hazaiakra, a Fradi pedig könnyedén őrizte meg előnyét, s ezzel együtt tavaszi veretlenségét is.