2010.VII.13. Otelul Galati – Ferencváros: 1-1

Tóth Bence góljával 1-1-re végeztünk az Otelul Galati ellen. A csapatban újabb próbajátékosok léptek pályára. Az egyikük a múlt héten már nálunk edző,  30-szeres cseh válogatott Marek Heinz, mí­g kapusposzton honfitársa Petr Vasek is a pályára lépők között volt a mai mérkőzésen. Vasek az FC Slovacko csapatától érkezett.

Otelul Galati – Ferencváros: 1-1 (0-0)
Eugendorf

Otelul Galati: Grahovac – Rapa (Petean 64.), Perendija (Sarghi 55.), Sipovici (Costin 55.), Salageanu (Ilie 65.) – Cojoc (Giurgiu 55.), Viglianti (Neagu 62.) – Antal (Iorga 55.), Paraschiv (Elek 64.), OchiroŠŸii (Bus 55.) – Pena (Borbely 50.)

Ferencváros: Shearer (Vasek 46.) – Balog Z. (csk) (Kulcsár D. 55.), Csizmadia (Vass 71.), Tutoric (Gramann 46.), Junior (Stockley 46.) – Maróti (Rodenbücher 46.) – Andrezinho (Rósa 46.), Stanic (Tóth B. 46.), Józsi (Pisanjuk 65.) – Schembri (Danquah 46.), Heinz (Abdi 58.)

Gól: Elek (70.) illetve Tóth B. (81.)
Sárga lap: Cojoc (26.), Rapa (30.) illetve Stanic (26.)

A 7. percben Stanic lövésével veszélyeztetett a Fradi, majd az első negyedóra végén Schembri büntetőterületen való buktatásakor maradt néma a játékvezető sí­pja. A félidő végén Andrezinho lövését a gólvonalról vágták ki a román védők. Hiába volt aktí­vabb a Fradi, előnyt nem tudott szerezni az első félidőben.

A második félidőre í­gy állt fel a csapat: Vasek – Balog Z., Csizmadia, Gramann, Stockley – Rósa, Józsi, Rodenbücher, Tóth B. – Heinz, Danquah.

Az 55. percben a próbajátékon lévő osztrák Gramann szabadí­tott fel a kapu torkából, majd Kulcsár, Abdi és Pisanjuk valamint a galaci csapatban Borbély is pályára lépett. A 70. percben Elek Róbert lőtte a kipattanót Vasek kapujába 0-1. Egy perccel később Csizmadiát Vass Máté váltotta. A 81. percben Tóth Bence szabadrúgásból egyenlí­tette ki a mérkőzés állását, í­gy Ő a 2010/11-es szezon első ferencvárosi találatának szerzője.