2010.VII.17. Ferencváros – RB Leipzig: 1-1

Az utolsó ausztriai/németországi felkészülési mérkőzésen a Red Bull Leipzig csapata volt az ellenfél, akik az idén jutottak fel a német negyedik vonalba. A mai találkozón azok jutottak játéklehetőséghez, akik a Temesvár elleni találkozón nem léptek pályára.

Ferencváros – RB Leipzig 1-1 (0-1)
Windischgarsten

Ferencváros: Vasek (Ranilovic) – Kulcsár D., Rodenbücher, Fülöp N., Stockley – Nagy P., Tóth B., Bölcsföldi (Schembri 38.), Abdi – Pölöskey, Pisanjuk

Gól: Müller 26. illetve Pölöskey 69.
Sárga lap: Schembri 60.

Az első helyzet a német csapat előtt adódott, a 9. percben Fülöpnek kellett a gólvonalról kivágnia a labdát. A 26. percben Kulcsár szabálytalankodott a büntetőterületen belül, a németek tizenegyesét Müller rúgta Vasek kapujába (0-1). Az első félidő végén Bölcsföldit kellett sérülés miatt lecserélni, helyére Schembri állt.

A 69. percben egyenlí­tett a Fradi: Nagy Patrik középre adott labdáját Pölöskey rúgta a hosszú sarokba (1-1). A játékvezető a 82. percben a pályára szakadó jégeső miatt lefújta a mérkőzést.

Prukner László: – Ezen a mérkőzésen főleg azok a játékosok kaptak lehetőséget, akik az előző találkozón nem játszottak, sok fiatal is pályára lépett. – Az ellenfelünk egy magas költségvetéssel dolgozó, feltörekvő csapat volt. Az első félidőben nyújtott teljesí­tményünkkel nem voltam elégedett, a második játékrészben tudtunk váltani, egyenlí­tettünk, de akár a győzelmet is megszerezhettük volna.

(A Ferencváros hivatalos honlapja és az üllői129.hu alapján)