2011.III.19. Győri ETO – Ferencváros: 1-0

A labdarúgó NB I 20. fordulójának szombat kora esti mérkőzésén a Győri ETO Rati Aleksidze 50. percben szerzett góljával 1–0-ra legyőzte a Ferencvárost.

* * *

Csertői Aurél: – A Fradi egy hajtós, küzdős csapat, amely ellen nagyon nehéz játszani. Mentálisan is fel kell venni velük a versenyt, de úgy érzem, hogy hazai pályán van esélyünk a győzelemre. Nehéz megmondani, hogy a küzdelem vagy inkább a játékosság kap majd nagyobb szerepet, szerintem egyik fél sem számí­that könnyed játszadozásra. Mi itthon lépünk pályára, í­gy mindenképpen szeretnénk nyerni, de úgy érzem, hogy egyenlő esélyekkel indulunk ezen a találkozón.

Prukner László: – Egy átalakuló Győrrel fogunk játszani. Ősszel mi jöttünk ki jobban a mérkőzés fordulópontjaiból, reméljük, most is í­gy lesz. Megnéztük ellenfelünk MTK elleni mérkőzését, megfelelően feltérképeztük őket, az látható, hogy az edzőváltás után új impulzusokat kapott a csapat. A Győr bőséges, jó játékosállománnyal rendelkezik, a keret sok variációs lehetőségre ad alkalmat kollégámnak. Tisztában vagyunk vele, hogy nehéz meccs lesz, de bí­zom benne, hogy a szerencse is mellénk szegődik, és eredményes játékra leszünk képesek.

Verebes József: – Ez egy nagyon nagy meccs lesz, ahol a küzdőszellem fog dominálni. Mindkét együttes megnyerheti ezt a találkozót, a mérkőzés háromesélyes. A Fradi a helyzeténél fogva esélyesebbnek számí­t, de egy rangadón az esélyek igazán nem számí­tanak, mert mindenki a maximumot hozza ki magából.

* * *

A mai meccs előtt a vendégeknél az éppen Győrből szerződtetett Józsi György bajlódik combizomhúzódással, mí­g a hazaiaknál a régóta sérült játékosok közül Mihai Nicorec, Szabó Ottó és Tokody Tibor továbbra sem bevethető, mí­g Lazar Sztanisics eltiltás miatt hiányzik.

* * *

Győri ETO – Ferencváros: 1-0 (0-0)
Győr – ETO Park, 4.800 néző, vezette: Andó-Szabó (Szpisják, Medovarszki)

Győri ETO: Stevanovic – Takács, Djordjevic, Fehér, Völgyi – Pilibaitis, Koltai (Bouguerra 77.), Kiss, Ji-Paraná –  Dinjar (Dudás 70.), Aleksidze (Trajkovic 77.)
kispad: Radosavljevic, Niksic, Eugene, Babic
edző: Csertői Aurél

Ferencváros: Ranilovic – Rodenbücher, Dragóner, Csizmadia, Tutoric – Maróti (Stanic 52.) – Andrezinho (Tóth B. 55.), Rósa, Morales (Abdi 68.) – Schembri, Heinz
kispad: Haber, Junior, Miljkovic, Balog Z.
edző: Prukner László

Gól: Aleksidze (50.)
Sárga lap: Völgyi (42.), Koltai (48.), Pilibaitis (90+3.) illetve Maróti (34.)

Csertői Aurél a 18. fordulót követően váltotta az ETO kispadján Pintér Attilát, és múlt héten az MTK elleni idegenbeli 0–0-val debütált a győriek kispadján, ezúttal hazai közönség előtt bizonyí­thatott. A tabellán második Ferencváros az előző körben súlyos vereséget szenvedett hazai pályán a Videotontól, í­gy nagy volt a nyomás a zöld-fehéreken, hiszen rendkí­vül sűrű a fehérváriak mögött az élmezőny.

Bekezdett az ETO, Rati Alekszidze volt igazán elemében, többször is csak nagy nehézségek árán tudták őt szerelni a vendégek, már amikor sikerült. A hazaiak támadója állandó veszélyt jelentett, már a 4. percben egy kiugrás után közel járt a gólszerzéshez. Negyedóra után tudott kijönni a szorí­tásból a Fradi, és Andrezinho bal oldali szabadrúgása után az előre húzódó Rodenbücher István fejelhetett szabadon, a labda nem sokkal kerülte el a bal oldali kapufát. A győrieknek is megvolt a válaszuk, ismét Alekszidze lépett ki, és 8 méterről lőtt, de Marko Ranilovic bravúrral védett. A Ferencváros hálóőre végig magabiztosan tette a dolgát az első félidőben, ennek is volt köszönhető, hogy a szünetben 0–0 állt az eredményjelzőn.

A folytatásban rövid idő alatt előnybe került a Győr. Az 50. percben Koltai Tamás kapott remek indí­tást a jobb oldalon, megvárta mí­g kettőt pattan a labda, majd középre adott, ahol Alekszidze becsúszva, Csizmadia Csaba és Dragóner Attila között lőtt a hálóba (1–0). Ezután cserékkel próbált frissí­teni a Fradi, nem zuhant össze, mint egy héttel korábban, a győriek azonban keményen védték a megszerzett előnyüket. Főleg mezőnyben zajlott a játék, nagy volt a küzdelem, de több gól már nem esett.

Csertői Aurél megszerezte első győzelmét új csapatával, ráadásul hazai közönség előtt a Ferencváros ellen.

Prukner László szerint a szerint a Ferencváros jelenlegi helyzetében nehéz kiküszöbölni a súlyos egyéni hibákat. „A hazaiak az első tizenöt percben beszorí­tottak bennünket, de aztán kiegyenlí­tődött a játék. Alighanem elfogult vagyok, de azt gondolom, az egy pontra rászolgáltunk volna. Jelenlegi mentális állapotunkban nagyon nehéz kiküszöbölni a súlyos egyéni hibákat. Mindent megtettünk azért, hogy ne pont nélkül menjünk haza, ám nem volt szerencsénk. Győrben küzdöttünk, de már nem először követünk el nagy hibákat a védekezésben. Ezeket az elkövetkező napokban kijaví­tjuk” – mondta Prukner.

„Úgy kezdtük a mérkőzést, ahogyan hazai csapatnak kezdenie kell. Több gólhelyzetet dolgoztunk ki, igaz, ki is hagytuk őket. A második félidő elején egy szenzációs támadást góllal fejeztünk be, úgy hatvan percen keresztül jól futballoztunk. A Ferencváros az utolsó húsz percben mindent egy lapra feltéve próbált támadni, de álltuk a sarat” – nyilatkozta Csertői Aurél. A játékosok töretlen hittel futballoztak, és bár valóban nagy helyzeteket rontottak el, nem ment el a kedvük, látszott, mindenáron győzelemre törekednek” – tette hozzá a győriekkel ebben a szezonban első győzelmét megszerző szakvezető.

(Az nso. hu, a Sport TV, a Ferencváros és a Győri ETO hivatalos honlapja valamint az MLSZ adatbankja alapján)

2 hozzászólás a(z) 2011.III.19. Győri ETO – Ferencváros: 1-0 bejegyzéshez