Puskás stadion, 3.500 néző, vezette: Szilasi Szabolcs (Vámos, Berettyán)

Vasas: Ilizi – Kulcsár D., Gáspár, Kovács G., Sütő – Farkas, Bárányos (Radványi 87.), Arsic (Bakos 46.), Simek (Ferkó 65.) – Simic, Dajic

Ferencváros: Jova – Fülöp N., Otten, Csizmadia, Sváb – Jovanovic (Félix 55.), Rósa (Fitos 71.), Tóth B. (Somalia 77.), Maróti, Junior – Oláh
kispad: Végh, Gárdos, Morales, Balog Z.
mb. edző: Nagy Tamás

Gól: Kovács G. (4.), Bárányos (69.)
Sárga lap: Bakos (50.), Kovács G. (61.), Farkas (85.), ill. Maróti (50.), Félix (68.)

Nyeretlenek csatájára került sor a Puskás Ferenc Stadionban megrendezett derbin, mind a – papí­ron – házigazda Vasas, mind a Ferencváros csak két döntetlent ért el a korábbi hat forduló alatt.

Két volt Fradista gólja döntött. Kovács Gábor gólöröme. (Fotó: Németh Ferenc, nso)

Az összecsapást a „hazaiak” kezdték aktí­vabban, olyannyira, hogy már a 4. percben megszerezték a vezetést: Bárányos szabadrúgása után a 16-oson belüli tömegjelenet végén Kovács lőtte ki a jobb felső sarkot. 1–0. A meglehetősen lagymatag szí­nvonalú találkozón ezt követően a zöld-fehérek vették át a kezdeményezést, ám az Oláhra felí­velt labdákat a jóval magasabb Vasas-védők gond nélkül hatástalaní­tották, í­gy mindössze Tóth két távoli lövésével forgott veszélyben Ilizi kapuja. A 23. percben Rósa 16 méteres próbálkozásánál, aztán a 27. percben előbb Junior, majd Csizmadia lövésénél már védenie is kellett az angyalföldiek kapusának, a 37. percben azonban védőtársa segí­tségére, és Oláh gyenge passzára is szüksége volt, hogy a ziccerben érkező Rósa ne tudjon betalálni. Gólt azonban még a veszélyes helyről megí­télt szabadrúgásokból sem tudott szerezni a Ferencváros, í­gy egygólos angyalföldi előny mellett vonultak pihenőre a csapatok.

A folytatásban sem változott a játék képe, a Vasas magára húzta a vendégeket, a Ferencváros pedig átütő erő nélkül próbálkozott. Egy óra játék után a csereként beálló, ziccerben lévő Felipe Félix elől kellett mentenie a védelemnek, majd Rósa szabadrúgás utáni kapáslövése szállt el a léc fölött. Ahogy az lenni szokott, a helyzeteit kihasználatlanul hagyó csapat az ellenfél szinte első támadásából újabb gólt kapott, méghozzá ritkán látható balszerencséből: Farkas indí­tása után a szintén a padról érkező Ferkó 15 méteres lövését ugyan védte Jova, a labda a kapusról Sváb arcára pattant, onnan a ziccerben lévő Bárányos elé, akinek csak az üres kapuba kellett lőnie. 2–0. A találkozó utolsó percében még Junior került ajtó-ablak helyzetbe: egy jobb oldali beadás után 5 méterről fejelhetett teljesen szabadon (mellesleg még három társa volt a kapu előterében védő nélkül), ám ziccerből a kapu bal sarka mellé fejelt.