2012.X.6. NB II, Ferencváros II. – DVSC-DEAC: 1-1

A másodosztályú bajnokság 8. játéknapján 1-1-es döntetlen született az Albert stadionban. A vendégek szerezték meg a vezetést a nyáron próbajátékon szereplő Birtalan Botond találatával, az egyenlí­tő gól Hodgyai László nevéhez fűződik, aki becserélése után egy perccel talált a kapuba. Lipcsei Péter csapata a győzelmet is megszerezhette volna, de Beliczky elhibázta a büntetőt a mérkőzés hajrájában. Második csapatunk a tabella 15. helyét foglalja el.

Ferencváros II. – DVSC II.: 1-1 (0-0)
Albert stadion, 150 néző, vezette: Barna Gábor (Becséri, Nagy T.)

Ferencváros II: Hermány – Menyhárt, Erdei G., Oláh M., Simita – Vass – Gárdos (Peszmeg 74.), Nyilasi B. (Hodgyai 63.), Holman, Papp M. (Kleizer 86.) – Beliczky
kispad: Dániel, Gál Sz.
edző: Lipcsei Péter

DVSC II: Tóth Cs. – Kuti, Albert I., Gál M., Engel – Sl. Bouadla (Kovács M. 90.), Varga R., Lucas, Ferenczi J. – Birtalan B. (Angyal 65.), Szécsi M.
kispad: Szécsi G., Orosz A.
edző: Szalánczy Tamás

Gól: Hodgyai (64.) illetve Birtalan B. (48.)
Sárga lap: Holman (42.) illetve Sl. Bouadla (26.)
Kiállí­tva: Albert I. (81.)

Nem indult jól a mai nap ferencvárosi szempontból, hiszen az U18-as csapat 1:0-s, az U16-os gárda 3:0-s vereséget szenvedett a debreceni utánpótlásgárdáktól.

A vendégek egy nagy helyzettel kezdtek, de a 7. percben a mieink is megvillantak: Beliczky már csak a kapussal állt szemben, de nem tudta mellette elrúgni a labdát. A találkozót egyébként a helyszí­nen tekintette meg NB I-es csapatunk szakvezetője, Ricardo Moniz is, aki mindvégig bőszen jegyzetelt. Az első negyedórát követően a mieink átvették a mérkőzés irányí­tását, és Beliczky, valamint Papp révén újabb helyzeteket alakí­tottak ki, ám ennek ellenére az első 45 perc során nem tudtunk betalálni.

A második félidő elején Ferenczi egy nagy szólót követően összecsúszott a tizenhatoson belül Hermánnyal, kapusunkról Birtalan elé pattant a labda, aki megszerezte a vezetést a Loki második csapatának (0-1). A 64. percben Hodgyai lépett pályára csereként, és alig fél perccel később – Beliczky passzát követően – közvetlen közelről kiegyenlí­tett (1-1). A 80. percben Beliczky csent el egy hazagurí­tott labdát, kereste a lövőhelyzetet, mí­gnem Albert István lerántotta. A hátvédet kiállí­tották, a mieink tizenegyest kaptak, de Beliczky bal alsóba tartó kí­sérletét a kapus hárí­totta…

A hátralevő percekben hiába nyomtak a mieink, már nem született újabb gól, í­gy 1-1-gyel ért véget a mérkőzés.

Lipcsei Péter (FTC II, vezetőedző): – Nagyon nehéz mit mondani, hiszen, aki itt volt, az látta, hogy a 80. percben tizenegyest hibáztunk. Sajnos most olyan passzban vagyunk, hogy nem jönnek a gólok, de remélem, hogy a következő mérkőzéseken javí­tanak a srácok. Nagyon nehéz helyzetben vagyunk, de dolgozunk tovább.

Hodgyai László: – Habár csereként beállva az első labdaérintésemből sikerült a hálóba találnom, egyáltalán nem vagyok elégedett. Jól játszottunk, és többet tettünk a győzelemért, de sajnos csak döntetlent értünk el. Mindenki keményen hajt az edzéseken, a mérkőzéseken is odatesszük magunkat, a meccseken kidolgozzuk a helyzeteket, de a gólok nem jönnek. Ha megjön a szerencsénk, akkor megjönnek a győzelmek is.

Szalánczy Tamás (DVSC II, vezetőedző): – Jó iramú mérkőzést játszottunk. Noha kapusunk büntetőt védett, ennek ellenére mi álltunk közelebb a győzelemhez.

(A Ferencváros és a DVSC hivatalos honlapja, az nso.hu és az MLSZ adatbankja alapján)

3 hozzászólás a(z) 2012.X.6. NB II, Ferencváros II. – DVSC-DEAC: 1-1 bejegyzéshez