2012.XII.5. LK, Ferencváros – MTK: 2-0

A Ligakupa 6. fordulójában Peric és Máté góljaival kétgólos zöld-fehér győzelem született.

* * *

Garami József, az MTK szakmai igazgatója: – Ezt a meccset is arra használjuk, mint az eddigi Ligakupa-találkozókat. Szeretném, ha a kevesebb lehetőséget kapók is megmutathatnák, hogy mire képesek, milyen állapotban vannak.

Ferencváros – MTK: 2-0 (2-0)
Albert stadion, 400 néző, vezette: Kassai Viktor (Erős G., Bozó)

Ferencváros: Ranilovic – Jovanovic, Alempijevic Besic, Sváb – Ionescu (Beliczky 60.), Cukic (Somalia 73.), Busai, Hakola (Gárdos 80.) – Peric, Máté
kispad: Gyenes, Otten, Böde, Menyhárt
vezetőedző: Ricardo Moniz

MTK: Groppioni – Nagy T., Kelemen, Poór, Hajdú Á. – Zsidai, Vass P., Ladányi, Pölöskei Zs. (Vadnai 71.) – Balajti, Rácz (Hí­dvégi 71.)
kispad: Hegedüs, R. Wolfe, Vukmir, Tischler, Kanta
szakmai igazgató: Garami József

Gól: Peric (1.), Máté (16.)
Sárga lap: Busai (44.), Cukic (68.) illetve Nagy T. (89.)

Még egy perc sem telt el, máris megszerezték a vezetést a zöld-fehérben játszó hazaiak: Peric elé került a labda a tizenhatoson belül, a támadó pedig a jobb alsó sarokba gurí­tott, 1-0. A 9. percben gyönyörű támadás végén Hakola beadását Peric fejelte a kapuba, a játékvezető azonban les miatt nem adta meg a találatot. Nem sokkal később Máté lőtt keményen 18 méterről, Groppioni vetődve fogta a kí­sérletet. A 16. percben Cukic adott szép labdát Máténak, aki csinált egy okos cselt, majd remekül tekert a hosszú sarokba, 2-0. Három perccel később Ranilovicnak kellett vetődve védenie Balajti 20 méterről leadott kellemetlen lövését, majd újabb öt perc elteltével Cukic tüzelt 22 méterről nem sokkal mellé. A 29. percben Cukic fordult le emberéről, majd ugratta ki Pericet, aki nagy helyzetben fölé lőtt. Egy perc múlva jött az első nagyobb MTK-helyzet: Balajti beadása után Vass P. lőhetett nagy ziccerben néhány méterről, Ranilovic azonban óriási bravúrral, lábbal védett. A 31. percben újabb ferencvárosi gólt nem adott meg Kassai, jogosan. A félidő hajrájában Zsidai került nagy helyzetbe, Ranilovic azonban ismét nagy bravúrral hárí­tott.

A csapatok 2-0-s Fradi-vezetéssel mentek a szünetre. A félidőben egyik szakvezető sem változtatott.

Az 54. minutumban Ionescu szúrta rá a labdát, Groppioni éppen Máté elé ütötte, aki hatalmas helyzetben emelt fölé, már lesről… Egy óra elteltével változtatott Ricardo Moniz a kezdőcsapaton: Ionescu helyére Beliczky állt be. A 64. percben Busai fejelt egy szöglet után, Groppioni azonban bravúrral kipaskolta a labdát a léc alól. Öt perccel később Jovanovic ment el a jobbszélen, majd okosan középre gurí­tott, az érkező Busai lőtt is, Groppioni azonban bravúrral védett. A kipattanót Máté tette kapura, az MTK kapusa ismét a helyén volt. A 70. percben a vendégek is változtattak a kezdőcsapatukon: Pölöskei és Rácz helyett Vadnai illetve Hí­dvégi folytatta. Hat perc múlva a csereként beálló Somalia nagy sprintje után adta a labdát Máténak, akinek 13 méterről leadott lövését oldalra tolta a vendégkapus. A 88. minutumban Máté újabb erős lövését hárí­totta a kék-fehérek kapusa. A hajrában egyik csapat sem tudott gólt szerezni, í­gy maradt a 2-0.

Ricardo Moniz (FTC): – Elégedett vagyok a srácokkal, hiszen jól játszottak. Sajnálom, hogy nem sikerült megszerezni a harmadik találatot, de látszik, hogy a futballistáink fejlődnek és ez jó jel a jövőre nézve. Fontos, hogy kétgólos vezetésnél is gólra éhesek legyünk, ezen még javí­tanunk kell.

Garami József (MTK): – Nagyszerűen játszó Ferencváros volt ma este az ellenfelünk. Sajnos nagyon sok labdát adtunk el, í­gy pedig nem lehet igazán eredményesnek lenni. A mérkőzésen előttünk is adódott néhány lehetőség, ám ezeket nem tudtuk kihasználni.

(Az nso.hu, a Ferencváros és az MTK hivatalos honlapja valamint az MLSZ adatbankja alapján)

2 hozzászólás a(z) 2012.XII.5. LK, Ferencváros – MTK: 2-0 bejegyzéshez

• Igazad van lalolib, lehet kí­sérletezni, sérülés után kipróbálni valakit, de nem lehet sem egy dí­jat, sem az ellenfelet megalázni “C” csapatokkal. Különben is, a Ligakupa még hiányzik a gyűjteményünkből, márcsak ezért is rámennék.

• Ebben a sokáig nagyon is lesajnált sorozatban is léptünk előre, ami szintén Moniz érdeme. Egyszer sem adta át a kispadot, nem “C” csapattal játszott, hanem tényleg arra használta a Liga kupát, amire valójában kitalálták.
    Azért meg külön gratuláció jár a mesternek és a játékosoknak is, hogy egy nagyon kemény vasárnapi mérkőzés után sem tartalékoltak és minden elkövettek, hogy szórakoztassák a szurkolókat.