2013.I.23. Ferencváros – Steaua Bucuresti: 2-1

Csapatunk 2-1-es győzelmet aratott a Steaua Bucuresti felett, és megnyerte az Impact Cup-ot..

Csapatunk gond nélkül érkezett meg a találkozó helyszí­nére, ahol tökéletes futballidő várta a bukaresti és a magyar együttest. A sorozat másik mérkőzésén a Dinamo Kijev 1-0-s győzelmet aratott a Basel felett, í­gy a svájciak a negyedik, az ukránok a harmadik helyen végeztek, mí­g a mieink az első helyért játszottak a Steaua ellen.

Ferencváros – Steaua Bucuresti: 2-1 (1-1)
Marbella, 500 néző, vezette:

Ferencváros: Jova – Jovanovic, Besic (Busai 86.), Junior Fell, Sváb – Otten, Cukic – Jenner (Peric 43.), Gyömbér (Batik 81.), Somalia – Böde
kispad: Ranilovic, Hakola, Orosz M., Alempijevic, Zeravica
vezetőedző: Ricardo Moniz

Steaua: Stanca (Cojocaru 46.) – Rpă (Prepelita 46.), Szukala (Tatu 74.), ChiricheŠŸ (Gardos 46.), Latovlevici (Parvulescu 46.) – Bourceanu (Rocha 87.), Pintilii – Adi Popa (Nikolic 46.), Tănase, Chipciu – Rusescu (Costea 71.)
vezetőedző: Laurentiu Reghecampf

Gól: Somalia (25.), Cukic (59.) illetve Chipciu (18.)
Sárga lap: Somalia (83.) illetve Szukala (38.), Parvulescu (52.), Pintilii (59.), Chipciu (69.)
Kiállí­tva: Nikolic (67.)

A mieink fehérben, a románok halvány kékben léptek pályára, a találkozót csapatunk kezdte. A két gárda mezének a szí­ne igencsak hasonlí­tott egymásra. A klubok egyébként előzetesen megegyeztek abban, hogy ki, milyen felsőben játszik majd, a román együttes azonban nem a korábban megadott mezben futott ki a pályára. Az első komolyabb helyzet a Steaua előtt adódott: Lusescu vette át a labdát mellel, majd 12 méterrel kevéssel lőtt Jova kapuja mellé. A 10. percben előbb Jenner beadásai okoztak kisebb zavart, majd Jovanovic lőtt 30 méterről fölé. Nem sokkal később Chipciu lépett ki teljesen üresen, rávezette Jovára a labdát, majd kapusunk fölött a hálóba lőtt, 0-1. Egy perc múlva kis hí­ján sikerült az egyenlí­tés. Otten csapott le egy labdára a jobb oldalt, majd a kint álló Stanca felett kapura emelt, kí­sérlete azonban a jobb kapufáról kijött. A 25. percben már sikerült a gólszerzés. Cukic baloldali lövése pattant meg, í­gy a labda éppen a hosszún érkező Somaliához került, aki laposan a kapuba lőtt, 1-1. Szinte azonnal megfordí­thattuk volna az összecsapást. Cukic lépett ki szépen, majd önzetlenül – ám kicsit pontatlanul – a mellette futó Bödéhez passzolt, aki hiába lőtt az üres kapu felé, az egyik román védő az utolsó pillanatban megmentette csapatát a kapott góltól. A 37. minutumban Szukala kapott sárgát egy szabálytalanság után, miután Jenner fájdalmas kiáltozások közepette maradt a gyepen. A 39. percben Cukic baloldali, középre tekert szabadrúgása után Gyömbér fejelt nem sokkal a jobb felső mellé. Az igen parázs hangulatú mérkőzés első félideje 1-1-es döntetlennel ért véget.

A szünetben a románok több helyen is változtattak, a mieinknél néhány perccel a szünet előtt Peric állt be a megsérült Jenner helyére.

A második játékrész elején Tanase próbálkozott 22 méterről, Jova magabiztosan fogta a lapos kí­sérletet. Az 51. percben felpörögtek az események. Az egyik oldalt Somalia lőtt 11 méterről, a románok kapusa lábbal, bravúrral védett. A mi kapunk előtt Nikolic lépett ki nagy helyzetben, Jova azonban szépen lelopta a támadó lábáról a labdát, í­gy hatástalaní­totta a lehetőséget. Nem sokkal később Peric í­velt Böde fejére, aki centiméterekkel tévesztette el a jobb felső sarkot. Az 59. percben megszereztük a vezetést: Böde fejelte le emberét egy felí­velés után, í­gy Cukic csaphatott le a labdára a tizenhatoson belül, és közelről a kapuba passzolt, 2-1. A 66. minutumban remek összjáték után került lövőhelyzetbe Jovanovic, aki a rövidet vette célba, Cojocaru azonban védeni tudott. Egy perc múlva emberelőnybe került csapatunk: Nikolic rántotta le, majd gázolt át Cukicon, amiért a Steaua játékosát kiállí­tották. Ezúttal – ellentétben a Basel-meccsel – a kiállí­tott játékos helyére nem állhatott be másik futballista. A 81. percben Jova nagy bravúrja kellett ahhoz, hogy megmaradjon az előnyünk. Chipciu lőtt kapásból, hat méterről, a román kí­sérlet ráadásul megpattant Jovanovicon , kapusunk azonban í­gy is védeni tudott.

Újabb gól nem született, í­gy csapatunk 2-1-es győzelmet aratott, és hét ponttal megnyerte az Impact Cup-ot.