2013.V.25. NB II, Ferencváros II. – Újpest II.: 3-0

A labdarúgó NB II Keleti csoportjának 28. fordulójában a Ferencváros II magabiztos győzelmet aratott az Újpest második csapata ellen.

Ferencváros II. – Újpest II.: 3-0 (2-0)
Csepel, 250 néző, vezette: Nagy Róbert (Galán, dr. Kulcsár)

Ferencváros II: Kunsági – Gárdos, Girán, Vattai, Csilus – Vass, Peszmeg – Popgeorgiev (Kovács K. 85.), Nyilasi B. (Majzik 46.), Papp M. – Hodgyai (Erdei V. 68.)
kispad: Hermány, Murai, Kárász, Kleizer
vezetőedző: Lipcsei Péter

Újpest II.: Horváth T. – Litauszki, Mihajlovic, Aarab (Rubus 46.), Szokol – Eninful (Banai B. 46.), Erős R. – Nagy J. (Magos 73.), Kovács D., Lázár B. – Zamostny
kispad: Banai D., Bodnár, Baranyai
vezetőedző: Ví­g Péter

Gól: Hodgyai (12.), Nyilasi B. (26.), Erdei V. (84.)
Sárga lap: Peszmeg (61.), Girán (73.), Kunsági (74.) illetve Aarab (8.), Lázár B. (63.), Banai B. (79.), Erős R. (86.)

Második csapatunk kiválóan kezdte az Újpest II elleni mai, NB II-es mérkőzést. A mieink Vass Máté révén próbálkoztak először, ezt a kí­sérletet az ellenfél kapusa még védte, ám a 12. percben ő sem tehetett semmit: Hodgyai ugrott ki, majd 14 méterről szépen a bal sarokba emelt, 1-0. Nem sokkal később tovább növeltük előnyünket: remek támadás végén Gárdos húzott el a jobb oldalon, szépen tett középre, Nyilasi pedig közelről a hálóba lőtt (2-0).

A második félidőben a mieink továbbra is élénkek maradtak, és többek között Majzik, valamint Peszmeg lövése után veszélyes helyzetet is sikerült kialakí­tani. Sőt, a 71. percben csak centikre voltunk a gólszerzéstől: a csereként beállt Erdei 7 méterről alig fejelt a léc fölé. A 84. percben azonban már nem hibázott Erdei: fiatal támadónk két újpesti védő mellett tartotta meg a labdát, remekül középre tett, Peszmegről azonban visszacsorgott hozzá a labda, í­gy Erdei 8 méterről a kapuba gurí­tott, 3-0.

Lipcsei Péter: – Győzelmünk egy percig sem forgott veszélyben. A vége felé már öt U19-es játékosunk volt a pályán. Ha í­gy fognak játszani a továbbiakban is, akkor szép jövő előtt állnak.

Ví­g Péter: – Az első félidőt odaajándékoztuk a Ferencvárosnak, a szünet után megvoltak a lehetőségeink, de helyzeteinket nem tudtuk gólra váltani.

(A Ferencváros és az Újpest hivatalos honlapja, az nso.hu, és az MLSZ adatbankja alapján)

03.17.14:45 TV:M4Sport