2013.XI.2. Diósgyőr – Ferencváros: 1-4

Diósgyőri álomkezdés, majd rémálom a Fradi ellen

A labdarúgó NB I 13. fordulójának rangadóján a Diósgyőri VTK már az első percben vezetést szerzett a Ferencváros ellen, a zöld-fehérek azonban néggyel feleltek, és 4–1-re diadalmaskodtak.

Mérkőzés előtti nyilatkozatok:

Tomislav Sivic: – A Ferencváros elleni mérkőzés is csak egy lesz a sok közül, szombaton sem szerezhetünk három pontnál többet. Nem egy csodacsapat látogat Diósgyőrbe, hanem egy hozzánk hasonló középcsapat ellen lépünk pályára. Ésszel kell játszani, nem szí­vvel, mert ezúttal az eredmény a legfontosabb. Be kell bizonyí­tani a pályán, hogy jelen pillanatban jobb csapat vagyunk, mint az FTC. Ez a mérkőzés arra is kiváló alkalmat nyújt, hogy felmérjük, hol járunk és mire vagyunk képesek.  Többször mondtam, de megismétlem, ez a csapat a téli alapozás után lesz az igazi, jelenleg egy munkás csapat vagyunk és amikor nem vagyunk eléggé egységesek, csökken a tűz, az problémát okoz. Sok munka vár még ránk, amí­g elmondhatjuk magunkról, hogy bárki ellen esélyesként léphetünk pályára.

Ricardo Moniz: – Rendkí­vül magabiztos Diósgyőrrel találkozunk szombaton, hiszen az utóbbi időszakban nagyon kiegyensúlyozott teljesí­tményt nyújtott. Ezzel szemben áll az elmúlt heteinket jellemző hullámvölgy és teljesí­tménykényszer. Kizárólag saját magunkra kell koncentrálni, és í­gy visszatalálni a helyes útra. Ha ezt sikerül megvalósí­tanunk, akkor a szurkolók egy pörgős, izgalmas, de mindkét csapat számára nehéz mérkőzést láthatnak majd.

20131102-dvtk-draperia

Diósgyőr – Ferencváros: 1-4 (1-1)
Diósgyőr, 9.271 néző, vezette: Andó-Szabó Sándor (Erős, Ring)

Diósgyőr: Rajic – Vági, Vadász, Debreceni, Gohér – Nikházi, Abdouraman (Gosztonyi 56.), Kostic, Barczi (Elek Á. 69.) – Futács, Tisza (Bacsa 56.)
kispad: Gelei, Husic, Alves, Batioja
vezetőedző: Tomislav Sivic

Ferencváros: Jova – Gerson (Jovanovic 90+1.), Mateos, Besic, Bönig – Gyömbér, Józsi (Busai 84.) – Somalia, Holman, Jenner (Cukic 88.) – Böde
kispad: Kunsági, Ionescu, Diallo, Buzsáky
vezetőedző: Ricardo Moniz

Gól: Futács (1.) illetve Jenner (14.), Böde (46., 86.), Gyömbér (52.)
Sárga lap: Vadász (31.), Futács (33.), Kostic (61.), Nikházi (71.), Debreceni (75.) illetve Besic (33.), Mateos (43.)

20131102-dvtk-jennerA köszöntés, a gyászszünet és két ünnepélyes kezdőrúgás után csak elkezdődött a mérkőzés. De hogy! Már az első percben megszerezte a vezetést a Diósgyőr, Futács Márkó góljával! Tisza bal oldali beadását ballal átvette, majd éles szögből a hálóba vágta (1–0). A gyors gól alaposan megfogta a ferencvárosiakat, gyakorlatilag a félpályát is alig lépték át, igaz, a házigazda sem volt kapura veszélyes, Barczi lehetőségénél Besic szépen takarí­tott. Az első tí­z perc végére éledezni kezdett a vendégcsapat, de a legnagyobb lehetőségnél – 3 az egyben voltak a 16-oson belül, Holman rosszul vette át a labdát. A 14. percben pedig jött is az egyenlí­tés! Jennert vágták fel a 16-os előterében, a megí­télt szabadrúgást pedig ő maga tekerte a jobb felső sarokba (1–1). Még mindig csak 19. minutumban jártunk, amikor mindkét csapat újabb gólokat szerezhetett volna, előbb Somália félelmetes sebességgel harcolt ki magának helyzetet, hogy aztán ne ziccerben érkező társához, hanem hátrafelé játsszon, majd Kosztics robbant be az üres területre, és lőtt 12 méterről a jobb alsó mellé. Az első fél órához érkezve előbb Jenner – már akción kí­vüli – kapufája növelte a hazai szurkoló adrenalinszintjét, majd Somália talált a diósgyőri kapuba, szintén már hiába, miután már lesen kapta a labdát. Tí­z perccel a szünet előtt a holland támadó szögletből próbált megviccelni a hazaiakat, tekerése azonban a kapufán csattant, majd Gohér bal oldali beadása és Besic felí­velt szabadrúgása hordozott magában veszélyt, mindhiába. A játékrész utolsó perceiben még Tisza távoli lövése zúgott el a kapu mellett, í­gy 1–1-es állás mellett vonulhattak pihenőre a felek.

Elkezdődött a második félidő, méghozzá ugyanúgy, mint az első! Illetve azzal a változással, hogy ezúttal a Ferencváros talált be már az első percben: Somália ment el a jobb oldalon, beadása után pedig Böde az üres kapuba lőtt (1–2). Támadásban maradtak a vendégek, és bár a szögletek után még tisztáztak a hazaiak, az 52. percben már megszületett az újabb ferencvárosi gól: Holman játszott a leshatáron érkező Gyömbérhez, aki előbb gyönyörűen levette, majd 12 méterről a bal felső sarokba ágyúzott (1–3). A hazaiakat érezhetően sokkolta a gyors ferencvárosi dupla, próbálkoztak ugyan, az átütőerő azonban hiányzott Tomiszlav Szivics együtteséből, a vendégek pedig leginkább Jenner beadásaival próbálkoztak, majd Böde indult be és kapott labdát a 16-oson belül, de erőtlen próbálkozása nem, okozott gondot Rajicsnak. Eléggé ellaposodott ezt követően a találkozó, gyakorlatilag Somália megindulásának is örülni lehetett, hogy végre helyzetet lát a nagyérdemű, más kérdés, hogy a beadása után lövés í­gy sem lett. A 77. percben egy Futácsra beí­velt labda során alakult ki lehetőség, de Jova magabiztosan húzta le ezt a centerezést is. Egy perccel később Kosztics úszta meg a második sárgáját, miután rácsúszott Jennerre, a 85. minutumban azonban már kiütésessé vált a vendégsiker: Holman játszott a jobb oldalon érkező, pillanatokkal korábban beálló Busaihoz, az ő centerezése Bödét találta meg az ötösön belül, Rajics pedig már csak hozzáérni tudott a labdához (1–4). Az utolsó percekben is nyomott még a Fradi, újabb találat azonban már nem esett, a vendégek í­gy is fölényesen, 4–1-re diadalmaskodtak.

A Ferencváros győzelmével megszakí­totta a DVTK 2012. október 27. óta tartó, több mint egyéves, tizenhárom mérkőzéses hazai bajnoki veretlenségi sorozatát. A Fradi-sikerrel még két szériának lett vége: a Diósgyőr kilenc bajnoki óta először kapott ki, a fővárosi csapat pedig négy nyeretlen NB I-es meccs után győzött ismét, több mint egy hónap után. A DVTK 2010 májusa óta nem kapott ennyi gólt bajnokin saját stadionjában.