2014.IV.30. LK, Diósgyőr – Ferencváros: 1-1

20140430-dvtk-draperiaLigakupa: A Diósgyőr lesz a Vidi ellenfele, kiesett a cí­mvédő

A negyven percet emberelőnyben futballozó Fradi nem tudta ledolgozni a hátrányát.
A labdarúgó Ligakupa elődöntőjének visszavágóján a Diósgyőr a Ferencvárost fogadta. Az ötven percen át emberhátrányban játszó DVTK 3–2-es összesí­téssel jutott a Ligakupa döntőjébe, és a Videoton ellenfele lesz a fináléban.

Tomislav Sivic: – Egy teljesen más mérkőzés lesz, mint múlt héten Budapesten, például biztos vagyok benne, hogy az FTC a legerősebb összeállí­tásában fog felállni. Részünkről egy hasonló csapat lép pályára, mint akik a Puskás Ferenc Stadionban játszottak. Idegenben 2-1-re győztünk, de nem szabad azt hinni, hogy már a mérkőzés előtt be is jutottunk a döntőbe. Minden meccs más és más, nekünk úgy kell kimennünk a pályára, mintha 0-0 lenne az összesí­tett eredmény. A Ligakupában is a döntő a célunk, amitől már csak 90 perc választ el.

Thomas Doll: – Úgy érzem, hogy Magyarországon a Ligakupa nem örvend nagy népszerűségnek. Ha már idáig eljutottunk, természetesen a döntőbe szeretnénk jutni.

Diósgyőr – Ferencváros: 1-1 (1-0)
Diósgyőr, 2.871 néző, vezette: Németh Ádám (Tóth II. V., Király)

Diósgyőr: Rados – Eperjesi, Alves, Debreceni, Husic – Gosztonyi (Vadász 54.), Egerszegi (Grumic 83.), Kostic, Batioja – Futács (Kádár 70.), Bacsa
kispad: Rajic, Nikházi, Barczi, Marjanovic
vezetőedző: Tomislav Sivic

Ferencváros: Dibusz – Somalia, Besic, Mateos, Jovanovic – Gyömbér, Busai – Péter, Nagy D. (Ugrai 74.), Holman (Cukic 85.) – Böde
kispad: Kunsági, Bönig, Józsi, Ionescu, Csilus T.

Gól: Bacsa (44.) illetve Mateos (53. – 11-esből)
Sárga lap: Husic (71.), Rados (90+3.) illetve Nagy D. (6.), Busai (20.), Holman (62.), Mateos (67.)
Kiállí­tva: Eperjesi (51.)

20140430-dvtk-nagydA Ligakupa elődöntőjében a Ferencváros győzelmi kényszerben lépett pályára, hiszen az első találkozón otthon vesztett 2–1-re a Diósgyőr ellen. A mérkőzés előtt a két csapat játékosai összeálltak egy közös csapatképre banánnal a kezükben, hogy Dani Alves kezdeményezésére hitet tegyenek a rasszizmus minden formája ellen.

A két edző közül Tomiszlav Szivics győzelmet várt, de utalt rá, hogy a többfrontos küzdelemhez kevés az embere. Thomas Doll azzal volt elégedetlen, hogy kevés néző választotta délutáni szórakozásnak a Ligakupa-meccset, ezért felhí­vta a szövetség figyelmét, hogy talán érdemes lenne újragondolni a jövő évi versenynaptárat…

A hazaiakat értelemszerűen nem siettette semmi, í­gy hát nem is siettek nyugodtan tették-vették a labdát, és várták, hogy támadjanak a vendégek. Ezt a Fradi meg is tette, mentek előre, de igazi lehetőséget nem tudott kialakí­tani a vendégcsapat. Az iram jó volt, de a sűrű DVTK-védelmen a Ferencváros ritkán tudott átjutni. Leginkább távoli lövésekkel veszélyeztettek, amelyek nem okoztak gondot Radosnak. Már mindenki azt gondolta, hogy döntetlennel ér véget az első játékrész, amikor a 44. percben szépségdí­jas góllal szerzett vezetést a Diósgyőr. Bacsa cselezte ki a tizenhatos bal oldalánál Gyömbért és Besicet, majd Mateos mellett is elment, kiosztott egy kötényt Jovanovicsnak, és 4 méterről okosan a rövidbe rúgta a Diósgyőr vezető gólját. Nagyszerű egyéni alakí­tás volt, 1–0.

20140430-dvtk-mateosA második félidőben emelte a fordulatszámot a zöld-fehér csapat, és szervezett támadásokkal tört az egyenlí­tésre. Előbb az 50. percben Böde hagyott ki nagy lehetőséget, de két perccel később már egyenlí­tett a Ferencváros. Somália került gólhelyzetbe, de okosan középre játszott, ahol a veszélyesen érkező Busait Eperjesi fellökte a kapu előtt. Tizenegyes a Fradinak és kiállí­tás a DVTK csapatában. Mateos állt a labda mögé, és bár Rados jó irányba mozdult, bele is ért, a lövés bepattant a jobb kapufáról, 1–1. A tí­z emberre fogyatkozott DVTK ettől kezdve sündisznóállásba húzódott, és gyors kontráiban reménykedett. Nem is ok nélkül, mert Bacsa és Futács is gólt lőhetett volna egy-egy ilyen megugrásból.

A Ferencváros mezőnyfölényét nem tudta gólra váltani, í­gy hát bele kellett nyugodnia abba, hogy nem védheti meg a cí­mét, mert 3–2-es összesí­téssel a DVTK jutott a Ligakupa döntőjébe, amelyet hazai pályán ví­vhat meg a Videoton ellen.