2014.VI.28. Ferencváros – DVSC: 0-1 (edzőmérkőzés)

Felkészülés: Vereséggel hangolt a Fradi az Európa Ligára

Az Európa Liga-selejtezőben érdekelt Ferencváros a BL-selejtezőre készülő bajnoki cí­mvédő Debrecent fogadta felkészülési mérkőzésen a Puskás Ferenc Stadionban. A találkozó a vendégek sikerét hozta, a győztes gólt Tisza Tibor szerezte tizenegyesből a hajrában.

Ferencváros – DVSC: 0-1 (0-0)
Puskás stadion, 700 néző, vezette: Radványi Ádám

Ferencváros:
I. félidő: Dibusz – Bosnjak, Nalepa, Mateos, Bönig – Gyömbér, Busai – Somalia, Nagy Dá., Havojic – Lauth
II. félidő: Jova – Csilus T., Mateos (Nalepa 70.), Batik, Orosz – Nagy Do., Buzsáky – Péter, Holman, Csilus Á. – Böde

DVSC:
I. félidő: Novakovic – Jovanovic, Máté P., Brkovic, Korhut – Bódi, Ludánszki, Se. Bouadla., Ferenczi J. – Volas, Sidibe
II. félidő: Poleksic – Lázár P., Morozov, Mészáros N., Vadnai – Mihelic, Damahou, Szakály P. (Nagy Z. 67.), Tisza – Kulcsár T., Seydi
vezetőedző: Kondás Elemér

Gól: Tisza (80. – 11-esből)
Sárga lap: Csilus T. (79.) illetve Damahou (64.)

A Sliema Wanderers elleni Európa-liga-selejtezőre készülő Ferencváros a Cliftonville elleni Bajnokok Ligája-mérkőzésekre hangoló DVSC-Tevát fogadta felkészülési mérkőzésen a Puskás Ferenc Stadionban.

A magyar bajnok és a trónkövetelő összecsapásának első félidejében többnyire a debreceniek akarata érvényesült, Kondás Elemér csapata több alkalommal is megszerezhette volna a vezetést, de Dibusz Dénes kiváló formában védett, rendre kibabrált a vendégekkel. Negyedóra játék után Ferenczi János nyolcméteres kí­sérletét hárí­totta a Fradi kapusa, akinek a 29. percben Selim Bouadla távoli lövésénél is résen kellett lennie. Az első félidő talán legszebb jelenetéig a 42. percig kellett várni, amikor David Mateos távoli bombáját Nenad Novakovics bravúrral a léc fölé tolta.

A második félidőben a szünetben beálló játékosok új szí­nt hoztak a meccsbe, a játékrész elején nem lehetett panasz az iramra, mindkét csapat előtt adódtak lehetőségek a gólszerzésre. A hazaiaknál Nagy Dominik, a vendégeknél Kulcsár Tamás volt elemében, de a többiek is felnőttek a feladathoz, az idő múlásával egyre több játékos járt közel a gólszerzéshez, a próbálkozások azonban a 80. percig eredménytelenül zárultak – ekkor azonban tizenegyeshez jutott a Debrecen. René Mihelic átadása után Tisza Tibort buktatta a tizenhatoson belül Csilus Tamás, a sértett pedig magabiztosan gólra váltotta a büntetőt. A rutinos támadó a kapu bal oldalába passzolt, mí­g az egyébként jól védő Jova Levente jobbra vetődött, 0–1. A hajrában a Fradi beadásokkal próbálkozott, valós veszély nélkül, í­gy nem tudott egyenlí­teni, a Loki sikerét hozta az európai kupaporondon érdekelt csapatok összecsapása.

A Ferencváros hétfőn utazik Máltára a Sliema elleni keddi mérkőzésre.

Thomas Doll: – Egyáltalán nem vagyok boldog, mert az első félidei játékunk nagyon nem tetszett. Szinte alig dolgoztunk ki helyzetet, defenzí­ven játszottunk, nem okoztunk veszélyt az ellenfél kapujára. Nem ezt várom el. Persze, jó néhány játékos fáradt volt, hiszen nagy terhelést kaptak, de ennél akkor is veszélyesebben kell futballoznunk. A második félidőben a fiatal játékosok jól szálltak be a mérkőzésbe, sokkal több helyzetet alakí­tottunk ki. Ez a mérkőzés lezárult, most már a Sliema Wanderers elleni Európa Liga mérkőzésre koncentrálunk, ahol többet kell nyújtanunk.

„Nagyon csalódott vagyok, mert az edzőm nem engedi, hogy részt vegyek a tréningeken – í­rja Facebook oldalán Leonardo. – Ezt elmondhatta volna már akkor is, amikor Brazí­liában voltam, ahol a családom és a barátaim szeretnek és támogatnak. Remélem, elenged, és felbonthatjuk a szerződésemet, annak ellenére, hogy szeretem a Ferencvárost és a szurkolókat. Elegem van az edzőmből, és abból, ahogy bánik velem, nagyon szomorú vagyok.”

(A Ferencváros és a DVSC hivatalos honlapja valamint a csakfoci.hu és az nso.hu alapján)