2014.X.8. LK, Ferencváros – Kaposvár: 3-0

20141008-kaposvar-popovLigakupa: három gól és három sérülés a Fradi mérlege

Mateost és Lamaht le kellett cserélni, Böde a végén sántikált • Keserűség Thomas Dollnak.
A magyar Ligakupa F-csoportjának harmadik fordulójában a Ferencváros odahaza 3–0-ra legyőzte a másodosztályú Kaposvári Rákóczit. A gólokat Popov Patrik, Michal Nalepa és Böde Dániel szerezte, de utóbbi játékos, valamint a Ronald Lamah, David Mateos kettős is sérülést szenvedett. A Honvéd kispadján négygólos győzelemmel mutatkozott be a Gyirmót ellen Jasper Adrianus de Muijnck vezetőedző.

Ferencváros – Kaposvári Rákóczi: 3-0 (0-0)
Groupama Aréna, 500 néző, vezette: Nagy Róbert (Demeter, Punyi)

Ferencváros: Jova – Dilaver (Nagy Á. 63.), Nalepa, Mateos (Batik 15.), Bosnjak – Havojic, Nagy Dá., Haris (Valencsik 76.), Lamah (Somalia 20.) – Böde, Lauth (Popov 46.)
kispad: Hajagos, Busai

Kaposvár: Somodi – Kiss M. (Földes 46.), Lakatos, Bank, Hadaró – Kovács T. (Zsdrál 46. ) – Kozics, Kovács O. (Nagy K. 59.) Albert (Hampuk 72.), Dominic (Karacs 70.) – Király V.
kispad: Rusák, Házi
vezetőedző: Márton Gábor

Gól: Popov (48.), Nalepa (56.), Böde (67.)
Sárga lap: Kovács O. (39.), Kovács T. (44.), Földes (84.)

Nem az eredményről fog szólni ez a mérkőzés – vezette fel a nemrégiben még élvonalbeli Kaposvár elleni kupamérkőzést Thomas Doll, a Fradi német mestere, de az általa pályára küldött csapat nem azt árulta el, hogy félvállról venné a találkozót.

Kollégája, Márton Gábor hat játékost lecserélt a hétvégi bajnokin pályára lépett gárdájából, de egyáltalán nem játszott alárendelt szerepet a Rákóczi a mérkőzés első harmadában. Igaz, Benjamin Lauth vezetést szerezhetett volna az első negyedóra végén, de ziccerét fogta az exfradista Somodi Bence, és Doll nem is emiatt lett igazán ideges, hanem azért, mert előbb David Mateos, majd Roland Lamah is cserét kért húzódás miatt.

A Ligakupában mondhatni kötelező jellegű szűk családi körben nagyon is beszédes csendben csordogált a találkozó, amelyen azért Böde Dániel, Tomislav Havojic és Batik Bence is csak helyzetbe tudott kerülni, ám ha Somodi nem, akkor a kapufa hárí­tott.

A szünetben Doll mester hosszasan értekezett a bűnrossz első félidőről játékosaival az öltözőben, és meg is lett foganatja szavainak, ugyanis az újrakezdés után hamar vezetést szerzett a Fradi. Igaz, a gólban maga Doll is nagy szerepet játszott, hiszen a Benjamin Lauthot váltó Popov Patriknak hárompercnyi futball is elég volt egy gólhoz: 1–0!

Nem sokra rá Michal Nalepa büntette meg a róla megfeledkező vendégvédőket (2–0), majd Popov visszaadta a gólpasszt Böde Dánielnek (3–0), és máris jobb hangulatban nézték a mérkőzést a helyszí­nen megtekintő ferencvárosi szurkolók.

A Márton-csapat az első kapott gól után valósággal összeesett, a fordulás után ötpercenként lőhetett volna gólt a Fradi. Hogy Dollt ne töltse el teljes elégedettséggel a második félidő, arról Böde hajrábeli (az utolsó perceket végül a pályán töltötte az ék) sérülése gondoskodott – az első félidőbeli szenvedés után végül is könnyedén, megérdemelten verte a másodosztályú Rákóczit a Ferencváros.

Thomas Doll: – Az első félidőben rosszul játszottunk, de a második félidőben sikerült jó teljesí­tményt nyújtani. Ez a meccs fontos volt a fiatalok számára, akik velünk készülhettek, és lehetőséget kaptak a bizonyí­tásra. Ők egyelőre a Ligakupában kaphatnak több szerepet, de ha megfelelő teljesí­tményt nyújtanak és felhí­vják magukra a figyelmet, akkor egyre komolyabban számolunk velük. A Kaposvár elleni meccs keserűsége, hogy két játékosunk megsérült, illetve, hogy páran nem megfelelő teljesí­tményt nyújtottak.

Popov Patrik: – A gólom előtt remek labdát kaptam, próbáltam beállni a védőm elé, hogy ha szerelni próbálnak, azt csak szabálytalanul tehessék meg. Szerencsére sikerült kapura lőnöm és gólt szereznem. A gólpasszomnál pedig hallottam, hogy Böde Dani szól középről, í­gy csak oda kellett tennem neki a labdát, ő pedig betalált. Mindig próbálok bizonyí­tani, amikor esélyt kapok az NB I-es csapatnál. Az U21-es együttessel a játék már nem megy rosszul, remélem, ez most már eredményekkel is párosul majd. És remélem, egyre több lehetőséget kapok a felnőttek között is, és ezzel is folyamatosan élni tudok.

(A csakfoci.hu, az nso.hu, a Ferencváros és a Kaposvár hivatalos honlapja, valamint az MLSZ adatbankja alapján)

3 hozzászólás a(z) 2014.X.8. LK, Ferencváros – Kaposvár: 3-0 bejegyzéshez

• A győzelem tényén kí­vül az általam már a múltkori LK-meccsen is dí­csért fiatalok, főleg a 17 éves Popov -- saját nevelés -- jó játéka adott okot némi örömre. Popovot még túl fiatalnak tartom az NB I-hez. Talán jövőre.

• Halkan jegyezném meg, hogy ez a Popov Patrik magyar srác és mozog benne valami…Tán több esélyt érdemelne, mint egy-két nyominger légiós, nem igaz, Herr Doll?

• Ellenfelünk játékereje valahol az NB II vége/NB III eleje között mozgott. 1,5 éve még Popgeorgiev-ben mozgott valami, most már a REAC-ban van.
      Mivel ilyen gyatra a focink, 17 évesen már stabilan játszani kellene egy meghatározó NB II-es csapatban.
      Az is érdekes, hogy azt a korosztályt játszatják az NB II-ben (pl. Soroksáron), akikről már biztosan tudható, hogy ebben a sportágban eredményt nem fognak elérni.