2015.III.17. LK, Ferencváros – Szigetszentmiklós: 7-1

20150317-szigetszentmiklosSZTK-ra felí­rt Fradi-hetes a Ligakupában

Ficánkoltak a zöld-fehérek a Szigetszentmiklós ellen, Busai mesterhármast szerzett.
A Ferencváros hét gólt rúgott a Szigetszentmiklósnak odahaza a labdarúgó Ligakupa negyeddöntőjének első felvonásán. A vendégek az utolsó percben szépí­teni tudtak, a visszavágót április 21-én rendezik.

Székely Tibor: – A játékosok, a szakmai stáb, a vezetőség és a körülöttünk élő emberek nevében is mondhatom, hogy nagyon várjuk már ezt a mérkőzést. Büszkék vagyunk arra, hogy eljutottunk ide, mert ezzel teljesí­tettük az alapcélunk, nagy kihí­vás és megtiszteltetés számunkra a Groupama Arénában pályára lépni. Külön kezeljük ezt az összecsapást, meg kí­vánjuk mutatni az országnak, hogy milyen klub vagyunk, mit képviselünk. Ezek a találkozók nagyon fontosak számunkra, hiszen egy-egy ilyen kaliberű ellenfél ellen, mint amilyen a Ferencváros is, tovább öregbí­thetjük az SzTK-Erima hí­rnevét. Természetesen nem fogunk feltartott kézzel játszani, legjobb tudásunk szerint próbálunk méltó ellenfele lenni a Ferencvárosnak. Tudom, hogy sok szigetszentmiklósi szurkoló lesz ott a Groupama Arénában, nekik is kedveskedni akarunk a játékunkkal.

Ferencváros – Szigetszentmiklós: 7-1 (5-0)
Groupama Aréna, ~300 néző, vezette: Nazsa Tamás (Horváth R., Szilágyi)

Ferencváros: Jova – Dilaver (Mateos 46.), Batik, Pavlovic (Nalepa 46.), Bönig – Gyömbér (Varga R. 64.) – Nagy Dá., Kukuruzovic, Busai (Cukic 64.), Ugrai – Lauth (Böde 46.)
kispad: Kurucz, Ramí­rez

Szigetszentmiklós: Sánta – Puskás, Tóth F., Vágó, Benkő-Bí­ró (Pollák 46.) – Barna (Kornis 46.), Domokos (Benkő 68.) – Jasarevic (Sipos 68.), Hevesi-Tóth, Kollega – Szabó B. (Szini 76.)
kispad: Horváth L., Kállai
vezetőedző: Székely Tibor

Gól: Ugrai (5.), Busai (10., 43., 46.), Lauth (15., 27.), Kukuruzovic (64. – 11-esből) illetve Benkő (90.)
Sárga lap: Busai (33.), Nalepa (57.), Cukic (82.) illetve Tóth F. (63.)

Ugyan a sorozatban a Puskás Akadémia és a Győri ETO gárdáját is megviccelte már a Szigetszentmiklós, de az Üllői úton rövid úton hamar rádöbbentek arra Székely Tibor legényei, hogy a tartalékos Fradi is túl nagy falat a számukra. Igaz, a vendégektől hiányzott pár alapember, de az első negyedóra alatt Ugrai Roland egy szép elfutás után (1–0), Busai Attila (2–0) és Benjamin Lauth (3–0) pedig egymást udvariasan és kölcsönösen kiszolgálva talált a hálóba – és mindhárom gólt olyan könnyedén szerezték a fővárosi játékosok, mintha csak egy könnyed edzésen ficánkoltak volna, ijedt ifisták ellen. Ezt követően igyekezett összeszedni magát az SZTK-védelem, amely időközben ötfősre bővült, de Benjamin Lauth két bekk között is elérte saját kipattanóját: 4–0! A szünetig Ugrai elszórakozott pár helyzetet, majd tanulva hibáiból, következő lehetőségénél önzetlenül Busai Attila elé passzolt, akinek ismét csak az üres kapuba kellett pöckölnie, 5–0!

Nem változott a játék képe a pihenő után sem, Busai Attila már a 46. percben betalált a még szundikáló védelem gyűrűjében. Mesterhármas, 6–0! A csereként beálló Böde Dániel is megvillant, kiharcolt egy büntetőt, amelyet Stjepan Kukuruzovic magabiztosan váltott gólra: 7–0. Hogy némi sikerélményük is legyen a vendégeknek, a legvégén szépí­teni tudtak a csereként beszálló Benkő Krisztián révén: 7–1.

Kiütés, eldőlt. Tulajdonképpen percek alatt.

Thomas Doll: – A Szigetszentmiklós elleni találkozó jó teszt volt azon játékosok számára, akik kevesebb lehetőséget kaptak eddig a bajnokságban. Az első félidőben jól játszottunk, de az ellenfél is megkönnyí­tette a dolgunkat, mert támadólag próbált fellépni, í­gy több terület maradt a számunkra. Nagy arányú győzelmet arattunk, emiatt elégedettek vagyunk, örülünk, hogy sok gólt lőttünk. Innentől kezdve készülünk az MTK elleni mérkőzésre.

Székely Tibor ( a Szigetszentmiklós vezetősége másnap szerződést bontott a vezetőedzővel): – Először is gratulálok a Ferencvárosnak, sok sikert kí­vánok nekik a bajnokságban. Fényesen látszódott ma, hogy mekkora különbség van egy NB I-es topklub és egy NB II-es középcsapat között. Sajnos azt kell mondanom, hogy a 10. percben már megdőlt minden, amivel készültünk, utána kaptunk két lesgólt, í­gy az első félidő végére tetemes hátrányba kerültünk. Nagyon örültem a szünetnek, mert akkor rendet tudtunk rakni a fejekben, aminek eredményeképpen egy tisztességes második félidőt tudtunk játszani. Nincs bennem szégyenérzet, viszont tanulnunk kell a mai összecsapásból. Mással készültünk erre a mérkőzésre, sokkal többet szerettünk volna kihozni a találkozóból. Hatalmas köszönet jár a szurkolóinknak, akik elkí­sértek minket és végig buzdí­tottak, miattuk is sajnálom, hogy nem tudtuk megvalósí­tani az elképzeléseinket. Készülünk tovább a bajnokságra, mindent megteszünk majd, hogy megháláljuk szimpatizánsaink szeretetét, támogatását.

Busai Attila: – Nagyon jól kezdtük a mérkőzést, szerencsére jelentős előnyt tudtunk kiharcolni az első félidőben. Jól használtuk ki a helyzeteket, letámadtuk a Szigetszentmiklóst, nem adtunk esélyt rá, hogy felszí­vják magukat. Bármikor, amikor lehetőséget kapok, próbálok bizonyí­tani, hogy minél több szerepet kaphassak a bajnoki meccseken is. Az MTK ellen kötelező a győzelem, fel kell zárkóznunk a bajnokságban, ezért mindent elkövetünk, hogy itthon tartsuk a három pontot.

(Az nso.hu, a Ferencváros és a Szigetszentmiklós hivatalos honlapja valamint az MLSZ adatbankja alapján)

7 hozzászólás a(z) 2015.III.17. LK, Ferencváros – Szigetszentmiklós: 7-1 bejegyzéshez

• Közel 60 tétmeccset fogunk lejátszani úgy az idény végére, hogy kb. a 20-25%-a ér valamit a nemzetközi minimálszinthez mérve.

• Megnézve az ismétléseket, rájöttem, hogy a mezőnyben nem is voltak a szentmiklósiak rosszak. Csak a két kapu előtt bénáztak.
    Egyébként azóta kirúgták az edzőt. De csak benne volt a hiba??

• Veszem a bátorságot, Fradi-MTK 2-0 Hajrá fiúk!!

• Kedves Gabriella!

A Próféta szólt -- és szóljon ilyen eredménnyel máskor is -- Önből.
      (Egyébként néhai felségem is Gabriella volt. A hetvenes-nyolcvanas években sokat jártunk együtt meccsre, hol ketten, hol hármasban a fiunkkal. Aztán a betegségek leállí­tották…)

• Két nagyon fontos dolgot talí ltam ebben a beszí molòban, melyeknek az “utí npòtlí s a sají t sorain belül” cìmû cìmkét adní m.

Lehetôséget kapnak az eddig még nem sokat bevetett jí tékosok. Itt Batikra gondolok, melyet sok szurkolòtí rsam hamarí bb szeretne többet jí tszani lí tni.

Busain lí tom gyümölcsözni ennek a jòt (és valòszìnûleg mí s csapatokban is hasonlòan alkalmazott szokí snak). Akinek a Ligakupí kban meg jön (vagy vissza jön) a kedve a labdarùgí shoz, az a bajnoksí gban is erôssége lehet a csapatnak.

• Busai egy örök rejtvény marad a számomra. Egyrészt nem tudom, hogy valójában mi is a posztja. Másrészt szeret légüres térben mozogni, ami egy gyenge ellenfél ellen mindig bejön, szórja is a gólokat. De egy erősebb csapat ellen már nem sokat ér, ezért is van az, hogy nem nagyon láttam még bajnoki meccsen jól játszani.
      Ettől függetlenül én is adnék neki egy teljes meccset, de vajon milyen poszton?

• Hát igen, Busai. Előbb-utóbb be kell majd tenni, mert azért, ha valaki minden meccsén 3 gólt lő, az akkor is teljesí­tmény, ha nem a Real Madrid az ellenfél. De szerintem nem csak az a kérdés, hogy milyen poszton, hanem, hogy ki helyett? Egyesek szerint Gerát v Bödét kellene beáldozni. Hát aki Gerát í­rja az véleményem szerint gyorsan vizsgáltassa meg magát, Böde Dani már más kérdés, mint ahogy tavaly tavasszal volt is rá példa. Persze eltiltás/sérülés esetén adott lesz a dolog.