2015.IV.7. MK, Szolnoki MÁV – Ferencváros: 0-2

A Ferencváros kétgólos győzelme Szolnokon kupadöntőt érhet

Egy percig sem tudta megnehezí­teni a Fradi dolgát a Szolnok, amely csak a védekezéssel törődött.
A labdarúgó Magyar Kupa elődöntőjének első mérkőzésén Szolnokon találkozott egymással a Szolnoki MÁV és a Ferencváros. Az NB I-es csapat különösebb erőfeszí­tés nélkül verte másodosztályú ellenfelét, és kétgólos előnnyel várhatja az Üllői úti visszavágót.

Mérkőzés előtti nyilatkozatok:

Kis Károly: – Több sérültünk, van, de remélem, hogy a helyetteseik is helyt fognak állni. Ferencváros ma az ország egyik legjobb csapat. Megpróbáljuk megnehezí­teni a dolgát. Csak védekezve nem lehetünk sikeresek, ezért támadni is fogunk, de nem titok, hogy első a biztonságos védekezés.

Thomas Doll: – A Magyar Kupa elődöntőjéhez méltóan a legjobb összeállí­tásban érkeztünk. Tudjuk, hogy nem lesz könnyű dolgunk, hiszen az MTK is kikapott itt. Szeretnénk már a mai meccsen eldönteni a továbbjutást. Bár már szinte minden az Újpest elleni meccsről szól, a derbire mi csak azután fogunk készülni, hogy ezt a meccset lejátszottuk.

Szolnoki MÁV – Ferencváros: 0-2 (0-2)
Szolnok, 2.200 néző, vezette: Iványi Zoltán (Viszokai, Buzás)

Szolnoki MÁV: Pokorni – Vári B., Tóth D. (Zvara 67.), Papucsek, Fritz (Galambos 51.) – Kenderes, Mile – Nagy I., Tóth B., Rokszin – Lengyel B. (Csirszki 85.)
kispad: Nacsa, Racskó, Zsdrál, Zsolnai
vezetőedző: Kis Károly

Ferencváros: Jova – Dilaver, Batik, Nalepa, Ramí­rez (Bönig 46.) – Gyömbér, Kukuruzovic – Lamah, Hajnal (Cukic 64.), Varga R. – Böde (Lauth 46.)
kispad: Kurucz, Nagy Do., Nagy Dá., Ugrai
vezetőedző: Thomas Doll

Gól: Lengyel (3. – öngól), Varga R. (30.)
Sárga lap: Gyömbér (49.)

20150407-szolnok-vargarA meccs előtt a vendégek szakvezetője, Thomas Doll egészen nyilvánvalóvá tette, hogy nem taktikáznak, már az első meccsen el akarják dönteni a párharcot. Ennek a szellemében is kezdett a Fradi, igaz, a vezető gól megszerzésében segí­tett nekik Lengyel Béla, aki a 3. percben a saját kapujába rúgta a vendégek vezető gólját, 0–1. Támadásban maradt a Ferencváros, és uralta a játékot. Az iram nem verdeste az eget, de ennyi is elég volt a vendégeknek, mert a Szolnok egy-két pontrúgást leszámí­tva teljesen reménytelenül igyekezett. Ennek aztán a hazaiak meg is itták a levét, mert a 30. percben Cristian Ramí­rez mintaszerű bal oldali beadása után Varga Roland növelte fejjel a Fradi előnyét, 0–2. A félidő hátralévő részében a vendégek behúzták a kéziféket, erősen „alapjáraton” futballoztak. A Szolnok viszont nem adta fel a védekezést, nem ment előre, valószí­nűleg nem akart beleszaladni egy nagyobb verésbe.

A második félidő lényegében az első játékrész második felének másolata volt. Unalmas, csapkodó játék zajlott a pályán. A Ferencváros csak annyit adott ki magából, amennyit feltétlenül szükségesnek látott, és talán már lélekben az Újpest elleni derbire készülődtek a zöld-fehérek. Még Roland Lamah lőhetett volna gólt, de kimaradt a lehetőség, és ennyi.

A Ferencváros mindenféle különösebb erőfeszí­tés nélkül, magabiztosan nyert, és nem kell hozzá nagy jóstehetség, hogy megjövendöljük, be fog jutni a Magyar Kupa döntőjébe. Thomas Doll, a zöld-fehérek vezetőedzője a győzelem ellenére nagyon elégedetlen volt a mérkőzés után csapatával – tény, az FTC nem nyújtott csúcsteljesí­tményt, de í­gy is simán győzött.