2015.IX.12. Újpest – Ferencváros: 1-2

NS-20150913-01-20150912Nyert a Fradi a derbin, Böde duplával üzent Storcknak

Már a harmadik percben előnybe került odahaza az Újpest, de ismét elbukott a végjátékban.
Hiába vezetett az Újpest a harmadik perctől egészen a hajráig a Ferencváros ellen Mbaye Diagne találatával, Böde Dániel a duplájával megnyerte a derbit a zöld-fehéreknek a labdarúgó NB I nyolcadik fordulójának záró mérkőzésén.

Nebojsa Vignjevic: — Nem értem, miért kellene félnünk a Ferencvárostól. Igaz, hogy hét meccset megnyertek, de mi győzelemre törünk. Filkor hosszú ideje sérült, meglátjuk fog-e játszani, de most még 90 percet nem lenne képes pályán tölteni. Thomas Doll a Ferencváros legveszélyesebb tagja, mivel ő rakta össze ezt a csapatot, mentalitást, egységet adott a játéksoknak, ezért ő a legjobb.

Thomas Doll: — Jobb, hogy hetet nyertünk, mint ha hetet vesztettünk volna. A derbi során azonban senki sem a tabellát fogja figyelni, ennek a meccsnek önmagában is hatalmas jelentősége van. Az eddigi sikerekért keményen megdolgoztunk, egyetlen pontot sem adnak könnyen a bajnokságban. Ugyanez lesz a helyzet Újpesten is. Nem az a lényeg, hogy ők milyen taktikát választanak – bármennyire is lépnek fel támadólag, biztosak lehetünk benne, hogy meg akarnak minket verni. Mi azonban magunkra figyelünk, a saját felkészülésünket akarjuk a tervek szerint végrehajtani.

Újpest – Ferencváros: 1-2 (1-0)
Szusza stadion, 8.445 néző, vezette: Kassai Viktor (Berettyán, Horváth R.)

Újpest: Balajcza – Heris, Litauszki, Kálnoki-Kis, Mohl – Balogh B. – Balázs B. (Nagy T. 72.), Sankovic, Hazard (Nagy G. 59.), Andric (Filkor 57.) – Diagne
kispad: Kovács Z., Bardhi, Sallói D., Perovic
vezetőedző: Nebojsa Vignjevic

Ferencváros: Dibusz – Dilaver, Nalepa, Leandro, Ramí­rez (Busai 77.) – Nagy Á. (Sesták 66.) – Varga R. (Radó 59.), Gera, Hajnal, Lamah – Böde
kispad: Jova, Haraszti, Pintér Á., Cukic

Gól: Diagne (4.) illetve Böde (78., 89.)
Sárga lap: Mohl (39.), Kálnoki-Kis (67.) illetve Nalepa (57.), Dilaver (75.), Leandro (88.), Ramí­rez (90. – a kispadról)

20150912-ujpest-bode-2Nem tétlenkedett az átigazolási idény utolsó napjaiban a Ferencváros elleni derbire készülő Újpest, és a frissen érkezettek (Kecskés Ákos, Souleymane Diarra, Nagy Tibor, Balázs Benjámin, Nemanja Andrics) közül utóbbi kettő a kezdőben kapott helyet a rangadón. A ferencvárosiaknál bekerült a kezdő tizenegybe az utolsó pillanatban Gera Zoltán és Nagy Ádám is, a debütálásra váró Pintér Ádám pedig a kispadon foglalt helyet – és onnan bosszankodhatott, hogy már a harmadik percben megszerezte a vezetést az Újpest, Balogh Balázs szögletét ugyanis Mbaye Diagne az ötösről a kapuba fejelte. 1–0!

Nagyon régen nem került hátrányba a Fradi magyar bajnokin, és a zöld-fehérek nem tudtak mit kezdeni a szigorúan és fegyelmezetten védekező Újpesttel, amely az Andrics, Balázs, Diagne trió felé í­velgetett labdákkal kí­sérletezgetett előnybe kerülvén – magyarán mezőnyfutballal telt a következő két negyedóra.

A félidő hajrájában felélénkült a mérkőzés, mert jobb hí­ján szabadrúgások és szögletek után veszélyeztettek a felek, ám sem Kálnoki Kis Dávid, sem a Böde Dániel, Emir Dilaver kettős nem célzott fejjel eléggé pontosan.

20150912-ujpest-bode-3A pihenő után fergeteges és több szempontból is igen költséges pirotechnikai bemutatót tartottak a hazai ultrák, akiknek szerencsét hozott a produkció, mert Roland Lamah után Böde és Varga Roland is ordí­tó ziccert rontott el az újpesti kapu előtt. Thomas Doll Stanislav Sesták és a nyáron kis hí­ján Újpesten kikötő Radó András beállí­tásával próbálkozott, Nebojsa Vignjevics válaszként átállt ötvédős rendszerre Nagy Tibor pályára küldésével.

A hajrára fordulva góllá érett a ferencvárosiak mezőnyfölénye, egy elpuskázott Diagne-helyzetre válaszként Böde Dániel a bal alsóba fejelte mesterien Leandro pontos beadását: 1–1!

A csatár negyedik gólját szerezte az Újpest ellen, mindet fejjel, de nem sokra rá lábbal is betalált, és gyönyörű gólt ragasztott szintén a bal alsóba (estében, kapásból!), Busai és Sesták előkészí­tése után: 1–2, tovább menetel a Fradi, újra elbukott az Újpest a végjátékban.

Böde – aki immár 80 gólnál tart a Ferencváros mezében, Pusztai Lászlót és Fischer Pált beérve az örökgóllajstromban; nem mellesleg tí­z góljával vezeti az NB I mesterlövészlistáját is – igen elegáns módját választotta annak, hogy üzenjen az őt a válogatott keretből legutóbb kihagyó szövetségi kapitánynak, Bernd Storcknak…

„Kiváló mérkőzést láttunk, nem láthatunk ilyen jó tempójú meccset minden héten – mondta Thomas Doll, a Ferencváros vezetőedzője. – Az Újpest az első félidőben kiváló taktikát alkalmazott, jól támadott le, í­gy mi nem tudtunk szabadon futballozni. ívelgettünk, pedig ez nem a mi játékunk. Nem tett jót nekünk ez a kéthetes szünet.”

„A második játékrészt már uraltuk, a játékosok teljesí­tménye javult. Átálltunk más rendszerre, csak három védőnk volt, mindent egy lapra tettünk fel. A szerencse is kellett ahhoz, hogy ne kapjunk gólt. Örülök a győzelemnek, mert játékosaim mindent beleadtak, de talán a döntetlen igazságosabb lett volna. Az Újpest volt az eddigi legnehezebb ellenfelünk.”

Doll elmondta azt is, úgy hallotta, a kapott gólnál ellökték Michal Nalepát, de vissza kell néznie az esetet.

„Gratulálok az ellenfélnek, mert a lehető legjobbkor talált be – kezdte Nebojsa Vignjevics, az Újpest vezetőedzője. – Az első félidőben jól futballoztunk, helyzeteket alakí­tottunk ki, hamar meg is szereztük a vezetést. A második játékrészben azonban feladtuk a játékunkat, behúzódtunk védekezni, ez pedig nem volt kifizetődő. Gratulálok a játékosaimnak, ahogy az ellenfélnek is. Nagyszerű mérkőzést játszottunk, de nem volt szerencsénk. A Ferencváros ellen kilencven percig kell koncentrálni. Sajnálom, hogy í­gy alakult.”

„Voltak kimaradt helyzeteink, de nem bosszankodtam annyira – mondta a találkozó főszereplője, Böde Dániel az M4-nek. – Gera Zoli beadásánál sem tudtam volna jobban megrúgni a labdát, talán kicsit magasan érkezett a beadás. Végig brusztolnom kellett a védőkkel, ma úgymond a kulimunka jutott nekem, de hál’ Istennek a végén volt két jó beadás, amire sikerült jól érkeznem. Annak köszönhetjük a győzelmet, hogy mindenáron nyerni akartunk, egy egy után is mentünk előre. Az elején szerencsétlen gólt kaptunk, rögtön egy pontrúgásnál bealudtunk, de utána végig tettük a dolgunkat.”

A 8. FORDULÓ VÁLOGATOTTJA A NEMZETI SPORT OSZTÁLYZATAI ALAPJÁN
Nagy G. (Vasas) 6 – Osváth (Vasas) 6, Vaskó (Békéscsaba) 5, Leandro (Ferencváros) 5, Mohl (Újpest) 5 – Pauljevic (Puskás Akadémia) 5, Szakály D. (Paks) 6, Balogh B. (Újpest) 5, Bognár I. (DVTK) 5, Bartha (Paks) 5 – Böde (Ferencváros) 7
A forduló játékvezetője: Kassai Viktor (Újpest – Ferencváros) 9 – Berettyán Péter, Horváth Róbert, Solymosi Péter, Karakó Ferenc

(A Nemzeti Sport, az nso.hu, a Ferencváros és az Újpest hivatalos honlapja valamint az MLSZ Adatbankja alapján)

6 hozzászólás a(z) 2015.IX.12. Újpest – Ferencváros: 1-2 bejegyzéshez